Kiehl's ile Daha İyi Bir Gelecek için #YeşiliYay'ıyoruz!

Cilt Bakımı

At Kestanesi Yağının Faydaları

3 dk.
At Kestanesi Yağının Faydaları
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

Doğal içerikleri kullanmayı seviyorsan at kestanesi yağının faydalarını mutlaka öğrenmelisin. Hem cilt için, hem de saç bakımı için çok yararlı olan at kestanesi yağı güzellik düşkünlerinin yakından takip ettiği içeriklerin başında geliyor. At kestanesi yağı faydaları cilt için say say bitiremeyiz. Güneş kremlerinin içinde ve anti-aging kremlerinin içinde karşımıza çıkan bu değerli içeriği bugün yakın markajımıza alıyoruz. At kestanesi yağının faydası nedir?

At kestanesi yağı nedir?

At kestanesi yağı nedir?

At kestanesi, sonbahar aylarında kırmızı yaprakların arasında sürekli karşımıza çıkan kestane cinsi. Dışı dikenli olan at kestanesi kabuğu yere düştüğünde kırılır ve içinden kestanesi çıkar. At kestanesi yemeğe uygun olmadığı için dikkatini çekmemiş olabilir. Yemek için pek lezzetli değil ama at kestanesi cilt ve saç bakımı için oldukça faydalı!

Latince adı Aesculus Hippocastanum olan bu kestane cinsinin yağı özel yöntemlerle çıkarılıyor ve cilt bakım ürünlerinin içinde kontrollü bir şekilde ekleniyor. Alerji testlerinden geçirilen bu ürünler güzellik marketlerinde bizleri bekliyor!

At kestanesi yağının faydaları nelerdir?

At kestanesi yağının faydaları nelerdir?

At kestanesinin antioksidan özelliği sayesinde en büyük yararını anti-aging alanında görüyoruz. At kestanesinin yağı, vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır ve kılcal damarları daha güçlü bir hale getirir. At kestanesi yağını düzenli kullandığında ciltteki kırışıkları azaltıyor ve leke görünümünü tedavi ediyor.

At kestanesi yağının cildi sıkılaştırma özelliği olduğu için vücut losyonlarında ve nemlendirici kremlerde de bulunur. Kuru cilt kremlerinde bulunan at kestanesi yağı cildin daha parlak ve nemli görünmesine yardımcı oluyor. 

At kestanesi yağı nasıl kullanılır?

At kestanesi yağı nasıl kullanılır?

At kestanesi yağını kullanmak için bu içeriğe sahip bakım kremleri ile tanışmanı öneriyoruz. At kestanesi yağını evde çıkarman neredeyse imkansız. Profesyonel cihazlarla özel işlemlerden geçirilen at kestanesi yağı, kontrollü bir şekilde cilt bakım kremlerine eklenir. 

Hangi içeriğe ne kadar at kestanesi yağı konulacağına uzmanlar tarafından karar veriliyor ve üretilen bakım kremleri test edildikten sonra raflara konuyor. Bu nedenle evde tek başına at kestanesi yağı kullanman cildine iyi gelmeyebilir ve hassasiyete neden olabilir. 

Anti-aging bakım kremi önerisi

Anti-aging bakım kremi önerisi

Cildindeki kırışıklara karşı önlem almak istiyorsan sana L’Oréal Paris Revitalift serisini öneririz. Ciltteki kırışıkları azaltan, gözenekleri sıkılaştıran ve yüze daha genç görünüm kazan Loreal Revitalift serisini 30 yaşının üzerinde olanlar mutlaka kullanmalı. Bu serideki Lazer X3 Serum’u cildinde sıkılaşma yaratırken aynı zamanda yüzdeki ince kırışıkların görünümü de azaltıyor. Anti-aging nemlendirici kremin etkisini arttıran bu serumu biz çok sevdik. 

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Serum'un formülüne baktığımızda hyaluronik asit, konsantre Pro-Xylane, seramid pro ve LHA gibi önemli içerikleri görüyoruz. Sen de cildine iyi bakmak, yaşlılık izlerine karşı önlem almak istiyorsan bu değerli içerikleri cildine taşımalısın. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Leke görünümü için bakım kürü

Cildinde oluşan koyu lekeler seni mutsuz etmesin. Glikolik asit içeren Vichy Liftactiv Glyco-C Leke Karşıtı Ampuller sayesinde cildindeki renk eşitsizliği azalacak ve cildin ışıl ışıl görünecek. Vichy Leke Karşıtı Amullerin formülünde %10 glikolik asit, doğal kaynaklı cG vitamini ve hyaluronik asit bulunuyor. Bu değerli içerikler ciltteki renk farkını dengeler ve koyu lekelerin açılmasını sağlayarak cilde parlaklık kazandırır. 

Yüzündeki güneş lekesi ve sivilce lekesi gibi geçmesi zor olan problemleri Vichy Leke Karşıtı Ampüller sayesinde en aza indirebilirsin. Her akşam yarım şişe ampülü yüzüne masaj yaparak uygula. Özellikle sıcak günlerde bu ampülleri gündüz kullanmamalısın. İçeriğinde asit olduğu için güneşle bir araya geldiğinde cildinde hassasiyet oluşabilir. Eğer gündüz asit içerikli ürün sürüyorsan mutlaka güneş kremi kullan.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap