Cildine Özel Bakım Rutini💯

KEŞFET

Saç Derisinde Egzama🔍

Hemen Oku

Cilt Bariyerini Nasıl Onarırsın?

Hemen Oku

Paris Fashion Week: Cildin Işıldasın✨

Hemen Al

Yüz Yogası

Yüz Yogası Nedir? Nasıl Yapılır?

5 dk.
Yüz Yogası Rehberi: 4 Adımda Kırışıklıklara Son
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Yüz yogası, cildin için evde yapabileceğin en verimli aktivitelerin başında geliyor. Yüzünün daha genç, sağlıklı, aydınlık ve dinç görünmesi için günde sadece 20 dakika ayırmaya ne dersin?

Yüz egzersizleri ile yapılan bu yoga tekniği, yüz kaslarını geliştirerek cildin daha sıkı ve yukarı doğru kalkık görünmesini sağlıyor. Adeta yüzde lifting etkisi yaratan yüz yogası hareketlerini biz uzun zamandır yapıyoruz ve etkisini de seninle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz! Tıpkı vücudu dinçleştiren, esneklik sağlayan yoga, yüz kaslarında da hemen hemen aynı etkiyi yaratarak yüzdeki kasların yeniden şekillenmesini sağlıyor. Yüz yogası değişimi ve tekniklerini merak edenler yazının devamına bekleniyor.

Yüz yogası nedir?

Yüz yogası nedir?

Yüz yogası, yüz kaslarını çalıştırmayı amaçlayan bir egzersizdir. Mimik kullanımıyla birlikte yüz kasları esnekliğini kaybeder. Yüz kaslarının zayıflaması, yüzde kırışıklık, düşük ve sarkık bir görünüme yol açar. Yüz estetiği yaptırmak yerine evde yüz jimnastiği yapmak, yüz kaslarını geliştirerek sıkılaşmasını sağlar. Japon yüz yogası teknikleri sayesinde sen de tıpkı Asyalılar gibi her daim genç ve dinamik bir cilde sahip olabilirsin.

Yüz yogası göz, yanaklar, dudaklar, alın ve çene bölgesine uygulanır. Yüz yoga harekektleri aslında sandığın kadar zor değil! Bir kere yaptıktan sonra yüzünün daha enerjik ve sağlıklı göründüğünü fark edeceksin. Yüz yogası yapanların yorumlarına baktığında herkesin olumlu dönüşler aldığını, yüzlerinde lifting etkisi olduğunu ve kırışıkların azaldığını göreceksin. Eğer yüzünde sağlıklı ve genç bir görünüm istiyorsan yüz yogası tekniklerini öğrenmeye hızlıca başla!

Yüz yogası faydaları

Yüz yogası faydaları

Yüz yogası, cildindeki kasları geliştirerek yüzünün yeniden şekillenmesini sağlar. Yüz yogası yanak sarkması, kırışıklar, yanak zayıflatma, elmacık kemiği kaldırma gibi amaçlar için tercih ediliyor.

Kaş arası kırışıklık için yüz yogası hareketleri ile alın bölgeni daha genç gösterebilir ve kaşlarının daha kalkık görünmesini sağlayabilirsin. Yüz zayıflatma yogası, yanaklarını incelterek yüzünü tıpkı Hollywood ünlüleri gibi daha vurgulu gösteriyor. Estetik kliniğine gitmek yerine evde düzenli yüz yogası yapmak seni çok daha güzel ve doğal gösterecek!

Yüz yogası nasıl yapılır?

Yüz yogası genellikle sadece ellerle yapılan hareketlerden oluşur. Zaman zaman da yüz yogası taşı kullanarak gua sha masajı da uygulanır.

Yüz yogası hareketleri

Yüz yogası hareketleri

1. Dudak kırışıkları için yüz yogası

Dudak kırışıkları için yüz yogası

Sigara içenler buraya! Sigara kırışıklığı olarak da bilinen dudak üstü kırışıklıkları seni olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Dudağındaki kırışıklar ve dudak kenarı çizgileri için yüz yogası yaparak alt yüz bölgenin daha genç ve dinamik görünmesini sağlayabilirsin.

Dudak yogası için balon kullanmalısın. Balonu sadece burnundan nefes alarak şişirmeye çalış. Her gün balonu daha fazla şişirmek için kendine limitler yaratmalısın. Balon şişirirken dudak kasların çalışacak, dudak kenarındaki ve üzerindeki kırışıklar azalacaktır. Balon şişirirken, kaşlarını kaldırarak yüzüne şaşkın bir ifade ver. Bu hareketi yaparken mimik kullanmamaya çalış. Dudak yogası yaptıktan sonra birkaç dakika boyunca yüzünü hareket ettirme. Böylece kasların yeni şekline alışmış olacaklar.

2. Yüz yogası ile gıdı eritme

Yüz yogası ile gıdı eritme

Yüz yogası Japon kültüründe oldukça yaygın bir uygulamadır. Japon kadınların yüzlerinin ne kadar genç olduğunu biliyorsun, değil mi? Peki, hiç Japon kadının gıdısı olduğunu gördün mü? Biz hiç görmedik!

Yüz yogasıyla boyun ve gıdı bölgeni daha sıkı göstermek için bir kaşık kullanmalısın. Kaşıkla yüz yogası yapmak çene sarkması, gıdı ve boyun bölgesi için faydalı olacak. Yemek kaşığını iki dudağının arasına al ve alt dudağını ve çeneni öne doğru it. Bu hareketi yaparken gıdı bölgende gerilme hissediyorsan doğru yoldasın demektir! Çene sarkmalarını önlemek için yoga hareketi arayanlar kaşıkla yoga tekniğini mutlaka denemeli.

Editörün Favorisi

Cildinin dolgun görünmesi için Hyaluronik Asit gibi içeriklere sahip cilt bakım ürünlerinden yardım alabilirsin. İçeriğinde diğer Hyaluronik Asit içeren kremlerden farklı olarak 2 çeşit Hyaluronik Asit bulunan L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı serisi bizim favorilerimizden!

Yüksek moleküler ve mikro moleküler Hyaluronik asit içeriği ile cildin alt tabakasına etki eden Hyaluron Uzmanı, dolgun, pürüzsüz bir cilt için ideal yardımcılarımızdan! Gündüz kremi, gece kremi ve göz kremiyle Hyaluron rutinimizi oluşturduk ve cildimize etkilerinden de son derece memnunuz. 😊 

3. Kaşlarını yukarı kaldırmak için yüz yogası

Kaşlarını yukarı kaldırmak için yüz yogası

Yüz yogası öncesi sonrası fotoğraflara baktığımızda kaşların ne kadar kalkık göründüğünü fark ediyoruz. Yüz yogası yapanların göz kapağı ile kaşları arasındaki mesafe dikkatimizi çekiyor. Eğer sen de kaşlarını biraz yukarı kaldırmak ve iki kaşının arasındaki kırışıkları azaltmak istiyorsan bu harekete dikkatini ver.
Elinin üç parmağını kaşlarının üzerine yerleştir ve yukarı doğru kaldır. Bu hareket yüz kaslarını rahatlatacak ve masaj etkisi gösterecektir. Kaşlarını yukarıda kalmasını sağlamak için kaşlarını yukarı kaldırdıktan sonra çatmaya çalış. Bu yüz yogası hareketini yaparken alnının kırışmamasına özen göstermelisin. Sadece kaşlarını çatıp, rahat bırak, sonra tekrar çat. 5-6 dakika boyunca bu hareketi yaparak kaşlarının yukarıda kalmasını sağlayabilirsin.

4. Yanaklarını zayıflatmak için yüz yogası

Yanaklarını zayıflatmak için yüz yogası

Yanak sarkması için yüz yogası yapanlar bu hareketi doğru bir şekilde yapmalılar. Yanaklarını inceltmek için ağızdan kocaman bir nefes al. Sonra ağzını kapat ve bu havayı ağzının içinda sağa ve sola gezdir. Yanaklarının dışarıdan şiştiğini göreceksin. Ağzının içindeki hava, yanaklarının gerilmesini sağlayarak yüz kaslarını çalıştırıyor. Yanaklarındaki yağın erimesini sağlayan bu hareket elmacık kemiklerinin daha belirgin olmasını sağlaycak. Yüz yogasını elmacık kemiğini belirginleştirmek için yapıyorsan günde 20 dakikanı bu egzersize ayırmanı öneririz.,

Yüz yogasının etkisini arttır

Yüz yogasının etkisini arttır

‘Yüz yogası işe yarıyor mu?’ diye sorarsan bize göre tabii ki yarıyor. Yüz yogası önce sonra görsellerine baktığında, yüz yogasının etkisini sen de göreceksin.

Yüz yogasının etkisini arttırmak ve cildimizi güçlendirmek için biz yogaya başlamadan önce cildimize Vichy Mineral 89 nemlendiriciyi uyguluyoruz. İçeriğindeki %89 oranındaki Vichy Mineralli Termal Suyu ve Hyalüronik Asit ile cildin nem dengesini sağlayan ve sağlıkla ışıldamasına yardımcı olan bu nemlendirici, yoga hareketleri ile birleştiğinde kısa sürede daha genç ve fresh bir görünüm elde ediyoruz. 

Yüz yogasının faydasını alanında uzman kişilere sorduğumuzda, yüzü nemlendirdiğini ve sağlıklı olması sağladıklarını söylüyorlar. Tabii önceden yogadan önce cildini nemlendirmenin de ne kadar önemli olduğunu atlamıyorlar. Kuru cildine yoga yapmak, yüz yogasının yan etkilerini ortaya çıkarabilir, yüzünde tahrişe sebep olabilir. Yoga yapmadan önce cildini Vichy Mineral 89 ile nemlendirerek günlük nem ve güç kaynağını almış olacaksın! Artık yüz yogasının ne işe yaradığını biliyorsun,ee ne zaman başlıyoruz?

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap