Cilt Temizleme

Yüz Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır?

3 dk.
Yüz Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır?
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Yumuşacık dokusuyla cildimizi nazikçe temizlediği, arındırdığı için makyaj temizleme sütlerini çok seviyoruz. Özellikle kuru ve hassas ciltlerde cildi temizlerken nemlendirme, yatıştırma da sağladığı için cilt bakım rutinlerinde en sık kullanılan ürünlerden.

Biz de yüz temizleme sütüyle ilgili tüm bildiklerimizi derleyip bir araya getirdik. İşte yüz temizleme sütü hakkında bilmen gerekenler!

Yüz Temizleme Sütü Nedir?

Yüz Temizleme Sütü Nedir?

Yüz temizleme sütü, hafif ve yumuşak, kremsi dokuya sahip cilt temizleyicileridir. Cildi nazikçe temizlemek için pamuk yardımıyla uygulanır. Cildi kirden, özellikle de makyaj kalıntılarından arındırır. Uygulandıktan sonra ise ciltte nemli bir bitiş sağlar. Böylece cilt temizlendikten sonra nemlenir, yumuşar ve yatışır.

Yüz Temizleme Sütünün Cilde Etkileri Nelerdir?

Yüz Temizleme Sütünün Cilde Etkileri Nelerdir

Yüz temizleme sütünün cilde sağladığı faydaları şöyle sıralayabiliriz:

  • Kremsi yapısıyla cildi nemlendirir.
  • Sülfat içermez.
  • Cildin doğal yağını korur.
  • Yıkandıktan sonra ciltteki gerginlik ve kuruluk hissinin azalmasını sağlar.
  • Cildi nazikçe temizler.
  • Cildin yatışıp rahatlamasına destek olur.
  • Cilt temizleme sütüyle temizlendikten sonra yumuşar, canlanır.
  • Cilt nemlendiği için parıldar.

Yüz Temizleme Sütü Hangi Cilt Tiplerine Uygundur?

Yüz Temizleme Sütü Hangi Cilt Tiplerine Uygundur

Yüz temizleme sütleri genelde kuru, hassas ve normal ciltlerin kullanımına uygundur. Ancak formülüne bağlı olarak karma ciltlere uygun yüz temizleme sütleri de bulunuyor.

Cildi nemlendirdiği için yağlı ciltlerin kullanımına uygun değildir. Yağlı ciltlere sahip olanların cilt toniklerini tercih etmelerini öneririz.

Cilt Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır?

Cilt Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır

Bize sosyal medyadan en çok gelen sorulardan biri temizleme sütünden sonra yüz yıkanır mı sorusu. Cilt temizleme sütü, cilt temizleyici jelden sonra, nemlendirici kremden önce kullanılır.

Cilt temizleme sütü kullanırken, ilk önce temiz bir pamuğa bir miktar yüz temizleme sütünden dök. Ardından cildini pamukla nazikçe temizle. Ancak temizlerken sert hareketlerle bastırarak değil, nazik ve hafif hareketlerle uygulamaya özen göstermelisin.

Favorimiz Olan En İyi 3 Yüz Temizleme Sütü:

1. L’Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Sütü 

L’Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Sütü

Normal ve karma ciltler, kuru ve hassas ciltler olarak 2 farklı çeşidi bulunan bu yüz temizleme sütü gül özleri içeriyor. Loreal Paris yüz temizleme sütü normal ve karma ciltler lotus çiçeği, kuru ve hassas ciltler ise yasemin çiçeği özleri içeriyor.

Özellikle çiçeksi kokusuyla Loreal yüz temizleme sütü kullananların en sevdiği ürünlerden biri! Hem makyajı temizliyor, hem cildi besliyor, hem de cildin yumuşacık olmasını sağlıyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

2. La Roche-Posay Toleriane Dermo Nettoyant

Kuru ve hassas cildi olanların en sevdiği yüz temizleyicilerden biri La Roche-Posay Toleriane Dermo Nettoyant. Hem yüz hem de göz çevresi için kullanabilen Toleriane Dermo Nettoyant cildi nazikçe temizliyor. Özellikle cilt temizleyici ürünlere ve hatta suya karşı duyarlılık gösteren hassas, kuru ciltlerin kullanımına uygun bir temizleyici.

Ürünü burada inceleyebilirsin

3.Vichy Purete Thermal 3'ü 1 Arada Temizleyici

Hem temizleme sütü, hem losyon hem de göz makyajı temizleyicisi olarak kullanılabilen Vichy Purete Thermal 3'ü 1 Arada Temizleyici hassas cilde sahip olanlar için etkili bir temizleme ve makyaj çıkarma sağlıyor. Tamamen temizlenmiş, tazelenmiş cilt görünümü için cildin yumuşamasına ve yatışmasına destek oluyor.  

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap