Cilt Bakımı

Yılbaşı Kararları: Yeni Yılda Cildinin Pürüzsüz Olması İçin Öneriler

4 dk.
Yılbaşı Kararları: Yeni Yılda Cildinin Pürüzsüz Olması İçin Öneriler
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

2020 hepimiz için biraz değişik bir yıl oldu, "yeni normal" hayatımızda çok daha fazla evde vakit geçirmeye başladık ve bu dönemde de kafamızı dağıtmak için kendimizi cilt bakımına verdik. Şimdi ise yeni umutlarla dolu yepyeni bir yıl karşımızda. Ne derler: "Yeni yıla nasıl girersen öyle geçermiş!" Biz de yeni yılda kendimizin en güzel versiyonuyla süper bir yıl geçirmek için 2021 yeni yıl kararlarımızı listeledik. Bu yıldan beklentilerimiz arasında neler yok ki? İş, aşk para, sağlık, huzur herkesin dileği. Peki, ya güzellik?

Biz Cildimveben.com editörleri olarak, bu yıl da güzelliğinden ödün vermek istemeyenler için mini bir liste hazırladık. Sen de onlardan biriysen sağlıkla ışıldayan, pürüzsüz cilt için 5 adımda harika görüneceğin, basit ama etkili önerilerimize göz atmalısın. Bu yıl da güzelliğini taçlandırmaya hazır ol!

1. Cildini Temizleyerek Başla

2. Tonik Kullan

Cilt bakımının ilk ve de en önemli adımı, temizlikten geçiyor. Tabii ki pürüzsüz cildin de! Bu nedenle her sabah ve akşam cilt yapına en uygun yüz temizleme jeliyle ile yüzünü yıkamayı atlamamalısın. Gün boyu ciltte biriken kir, fazla yağ ve kalıntılar temizlenmediğinde cildinde geniş gözenek ve siyah nokta görünümü olabilir. Bu yüzden düzenli cilt temizleme adımını yeni yılda bir alışkanlık haline getireceğini umuyoruz.

Tüm cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabileceği, cildi iyi bir şekilde temizleyen ve arındıran, Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli, gözeneklerin sıkılaşmasını da sağlıyor. Aloe vera ve hyaluronik asit içeren formülü sayesinde cilde ferah bir his veren bu yüz temizleme jeli ile cildinin tertemiz olduğunu hissedeceksin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

2. Tonik Kullan

2. Tonik Kullan

Sanıyoruz cilt bakımında en sık atlanan adımlardan birini tonik adımı oluşturuyor. Gereksiz görünen tonik işleminin, cildine uyguladığın temizlik sonrası açılan gözenekleri sıkılaştırma etkisi gösterdiğini belirtmek istiyoruz. Üstelik gözeneklerine biriken siyah noktaları da temizlemene yardımcı olan tonikler, cildini pürüzlerden de arındırmana yardımcı oluyor.

Eğer yağlo ve geniş gözenekli bir cilde sahipsen, Garnier Saf ve Temiz Tonik'i kullanabilirsin. Okaliptüss özü, çinko ve salisilik asit içeren formülüyle cildi çok iyi bir şekilde arındırıyor ve gözeneklerin gözle görülür bir şekilde sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Bu toniği düzenli kullandığında, yeni yılda cildin çok daha pürüzsüz ve mat görünecek!

3. Peeling Uygula

3. Peeling Uygula

Düzenli olarak peeling yapmak, cildindeki ölü derileri gidermek için önemli bir adım. Eğer bugüne kadar cildine düzenli olarak peeling yapmadıysan, yeni yılda bu adımı mutlaka bir alışkanlık haline getirmeni öneririz. Nazik bir peeling ile cildindeki ölü derilerin atılmasını sağlayarak çok daha pürüzsüz ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsin.

Bizim düzenli olarak kullandığımız, en sevdiğimiz peelinglerden biri olan Garnier Kayısı Peelingi, cildi yoğun bir şekilde temizliyor ve ışıltı veriyor. %100 doğal kaynaklı içeriği ile çok sevdiğimiz bu peeling, formülündeki organik kayısı yağı sayesinde cildi temizlerken yumuşacık bir etki veriyor.

4. Kağıt Yüz Maskelerinden Faydalan

3. Peeling Uygula

Pürüzsüz ve capcanlı bir cilt için maske şart! Ayrıca haftada 2 kez maske uygulamak, parlak cilt görünümüne kavuşmak için de en mühim adımlardan biri. Bazen öyle olur ki tüm bir haftanın yorucu izleri cildine yansır, vücudun yorulurken, cildinin ışığı da sönüverir. İşte bu gibi durumlarda canlandırıcı maskelerden faydalanmak cildinin tüm enerjisini geri kazandırır. İçerisinde yoğun bir şekilde nemlendirme ve canlandırma özelliği bulunan kağıt yüz maskeleri çok işine yarayacak. Yeni yılda ışıldamaya hazırsan maskelere kucak aç!

Bizim haftada en az iki kez düzenli olarak kullandığımız Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi, hyaluronik asit ve nar özü içeren formülüyle cilde harika bir nem ve canlılık veriyor. Tek bir kağıt maskeyle cildin 1 haftalık nem ihtiyacını karşılayabileceğin gibi cildinin canlanmasını da sağlayabilirsin. Ayrıca cildinin farklı ihtiyaçlarına göre diğer Garnier Nem Bombası kağıt maskeleri de deneyebilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

5. Nemlendirici En Önemli Alışkanlık

5. Nemlendirici En Önemli Alışkanlık

Yeni yılda nemlendirici kremleri baş tacı yapmanı istiyoruz. Çünkü hangi cilt bakım yöntemini uygularsan uygula, en sonunda mutlaka ama mutlaka cildini nemlendirerek cilt bakımını sonlandırmalısın. Cildin ihtiyacı olan nemi alamadığında ortaya pek çok cilt problemi çıkabilir. Yeni yılda cilt güzelliğinin önünde herhangi bir engel olmaması için, nemlendiriciler en yakın arkadaşların olmalı.

Bizim her gün çok severek kullandığımız, en sevdiğimiz nemlendiricilerden biri olan Garnier Hyaluronik Aloe Jel, hyaluronik asit ve aloe vera içeren formülüyle cildi 48 saate kadar nemlendiriyor ve canlılık veriyor. Jel formülüyle çok ferah bir his bırakıyor ve çok hızlı bir şekilde, yapışkan bir his bırakmadan emiliyor.

Güzelliğinle herkesi kıskandıracağın bir yıl olmasını temenni ediyoruz! :)

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap