Cilt Bakımı

Yılbaşı Kararları: Yeni Yılda Cildinin Pürüzsüz Olması İçin Öneriler

3 dk.
Yılbaşı Kararları: Yeni Yılda Cildinin Pürüzsüz Olması İçin Öneriler
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Ne demişler? 2020’ye çoktan girdik. Haliyle geçmişten ders çıkarılacak ve yepyeni hayallere, güzelliklere adım atacağımız yeni yıl kararları da verildi. Bu yıldan beklentilerimiz arasında neler yok ki? İş, aşk para, sağlık, huzur herkesin dileği. Peki, ya güzellik?

Biz cildimveben.com editörleri olarak, bu yıl da güzelliğinden ödün vermek istemeyenler için mini bir liste hazırladık. Sen de onlardan biriysen sağlıkla ışıldayan, pürüzsüz cilt için 5 adımda harika görüneceğin, basit ama etkili önerilerimize göz atmalısın. Bu yıl da güzelliğini taçlandırmaya hazır ol!

1. Cildini Temizleyerek Başla

Cildini Temizleyerek Başla

Cilt bakımının ilk ve de en önemli adımı, temizlikten geçiyor. Tabii ki pürüzsüz cildin de! Bu nedenle her sabah ve akşam cilt yapına en uygun temizleyici ürünler ile cildini temizlemeyi unutmamalısın. 

Üstelik makyaj olsun ya da olmasın. Çünkü makyajın ciltte oluşturduğu kalıntılar, gözeneklerine zarar verirken; gece boyu temiz de olsa cildinde biriken yağı da sabah uyandığında temizlemen önem taşıyor. Unutma ki gözeneklerden arınmış cilt demek, pürüzsüz bir doku demek!

2. Tonik Kullan

Sanıyoruz cilt bakımında en sık atlanan bakımlardan birini tonik adımı oluşturuyor. Gereksiz görünen tonik işleminin, cildine uyguladığın temizlik sonrası açılan gözenekleri sıkılaştırma etkisi gösterdiğini belirtmek istiyoruz. Üstelik gözeneklerine biriken siyah noktaları da temizlemene yardımcı olan tonikler, cildini pürüzlerden de arındırmana yardımcı oluyor. Daha nemli bir cilt ve yumuşak doku içinse alkolsüz ürünleri tercih etmeni öneriyoruz.

Editörün Favorisi

Bizim severek kullandığımız 

3. Peeling Uygula

Makyaj kalıntıları, kir ve ani hava değişimlerinin yarattığı yağ dengesindeki bozulmalar sonucu ortaya çıkan cilt pürüzleri, oldukça can sıkıcı olabiliyor. Pürüzsüz cildin sırrı da düzenli peeling uygulamasından geçiyorsa da çözümün basit! 

Ölü hücreleri ciltten arındırma işlemi olan peeling uygulaması ile sen de cildinde bebeksi bir pürüzsüzlüğe kavuşabilirsin. Ancak biz yine de peeling işlemi için “aman dikkat!” diyor ve cildini çizmeyecek ürünlerden yardım almanı öneriyoruz. Bunun için su ile temas halinde eriyebilen formülleri deneyebilirsin. Ayrıca peeling sabunları ile haftada en az 1 kez vücuduna de peeling yapmayı ihmal etme ki pürüzsüz doku, tüm vücudunu sarsın.

4. Arındırıcı Maskelerden Faydalan

Pürüzsüz cilt için maske şart! Ayrıca haftada 2 kez maske uygulamak, parlak cilt görünümüne kavuşmak için de en mühim adımlardan biri. Bazen öyle olur ki tüm bir haftanın yorucu izleri cildine yansır. 

Vücudun yorulurken, cildinin ışığı da sönüverir. İşte bu gibi durumlarda canlandırıcı maskelerden faydalanmak cildinin tüm enerjisini geri kazandırır. İçerisinde doğal özlerin ve cilt sağlığı için gerekli vitaminlerin bulunduğu ürünlerse yardımcın olacaktır. Yeni yılda ışıldamaya hazırsan maskelere kucak aç!

5. Nemlendirici ve Serumlardan Yardım Al

Yeni yılda nemlendirici kremleri baş tacı yapmanı istiyoruz. Çünkü hangi cilt bakım yöntemini uygularsan uygula, en sonunda mutlaka ama mutlaka cildini nemlendirerek cilt bakımını sonlandırmalısın. 

Ayrıca nemlendirme adımının, pürüzsüz bir cilt görünümünün yanı sıra kırışıklık bakımın için de gerekli olduğunu unutma. Bunun için içerisinde C vitamini ve hyalüronik asit içeren kremler ve serumlardan faydalanbilirsin. Özellikle serumları, gece yatmadan evvel cildine yedirerek, sabaha daha aydınlık ve tazelenmiş bir cilde merhaba diyebilirsin.

Güzelliğinle herkesi kıskandıracağın bir yıl olmasını temenni ediyoruz! :)

Sana daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanıyoruz.
Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması ve Çerez Politikası metinlerini inceleyebilirsin.