Sivilce (Akne)

Yeni Mevsime Sivilcesiz Başla: Mükemmel Bakım Rutini

3 dk.
Yeni Mevsime Sivilcesiz Başla: Mükemmel Bakım Rutini
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Özellikle sivilceli bir cilde sahipsen mevsim geçişlerinde cilt bakımına çok fazla özen göstermen gerekir. Yeni mevsime cildini hazırlarken mutlaka cildinin ihtiyacına göre bir bakım rutini belirleyip düzenli olarak bu rutini takip etmelisin. 

Cildine özel bakım rutini arıyorsan, okumaya devam et! :)

Mevsim geçişlerinde neden sivilceler artar?

Mevsim geçişlerinde neden sivilceler artar?

Endişelenme! Mevsim geçişleri sivilcelerin nüks ettiği bir dönem ve bu konuda yalnız değilsin! Özellikle yaz aylarında, güneşin, denizin etkisiyle birçok insan sivilcelerinin iyileştiğini zanneder. Ancak aslında olan, güneş ve deniz tuzu cildi çok fazla kuruttuğu için sivilcelerin de ciltle beraber kurumasıdır. 

Cilt çok fazla kuruduğu için kendini koruma altına almaya başlar ve daha fazla sebum üretir. Böylece yaz sonunda sivilceler baş göstermeye başlar. İşte bu duruma engel olmak, sivilcelerinin iyileşmesine destek olmak için uygun bir cilt bakım rutini belirlemelisin. 

Yeni mevsime başlamak için mükemmel bakım rutini

Yeni mevsime başlamak için mükemmel bakım rutini

Sivilceleri olan bir cilt için yüz bakımında çok titiz olmalısın. Sabahları ve geceleri, ilk günlerden itibaren sana yardımcı olacak bir günlük rutini takip etmen gereklidir. Aşağıdaki rehberimizle işe başlamaya ne dersin?

İlk adım: Cilt temizliği

İlk kural her zaman rutine cildi temizleyerek başlamaktır. Yüzünü temizlemek, cildindeki yağ dengesini sağlamana ve cildini arındırmana yardımcı olur. Her tipte cilt için bu adım, rutindeki en önemli adımlardan biridir. 

Cildin yüzeyindeki yağın, yani sebumun fazla olması, hava ile temasta oksitlenir ve parlaklığa ek olarak, cildi tahriş edebilir. İşte bu duruma engel olmak, cildinin aşırı sebum üretimini engellemeye destek olmak için mutlaka temizlemelisin. 

İlk adım: Cilt temizliği

Editörün Favorisi

Akneli cildini temizlemek için La Roche-Posay’den Effaclar Jel’i deneyebilirsin. Bu jel, parlamanın azalmasına ve sebum seviyesini düzenlemene yardımcı olur. Hassas ciltler için geliştirilmiş formülüyle bu jel, ciltte kuruluk hissi yaratmadan cildi nazikçe temizliyor. Cildi kirden ve fazla yağdan arındırıp cilde temizlik ve tazelik hissi veriyor. Bizce tam sana göre! :)

İkinci adım: Tonik

Temizleyici jel dışında cildini derinlemesine temizleyip, gözeneklerin sıklaşmasını sağlamak için tonik kullanımı da önemlidir. Geniş gözenekli, yağlı ve akneye eğilim gösterebilen ciltlere önerimiz ise La Roche-Posay Effaclar Tonik. Bu sıkılaştırıcı, mikro-soyucu tonik içeriğindeki temizleyici maddeler ile ciltteki gözeneklerin temizlenmesini sağlar ve tıkanmalarını engeller. 

Editörün Favorisi

Üçüncü adım: Ferahlık

Dış etkenler, kullandığın tedaviler nedeniyle cildin hassaslaşmaya başladıysa cildine ferahlık sağlamak adına La Roche-Posay Termal Su’dan yardım alabilirsin. İhtiyaç duyduğun anlarda spreyi uygula ve etki göstermesi için 2-3 dakika bekle. 

Dördüncü adım: Nemlendirme

Yüzünü temizledikten sonra, yağlı ve akneli ciltlere özel bir nemlendirici uygulaman gerekir. Cilt üzerindeki koruyucu bariyerin zarar görmesini engellemek ve nem dengesini sağlamakı için nemlendirici kullanman oldukça önemli. Kusurları azaltan, gözenekleri temizleyen, cildi pürüzsüzleştiren ve nemlendirmeye ek olarak cildi matlaştırmaya yarayan günlük bir tedavi olan La Roche-Posay Effaclar DUO (+) Krem'i denemeni tavsiye ederiz. 

Artık sivilcelerle savaşmak için mükemmel bir rutine sahipsin! Yeni mevsime, yenilenmiş cildinle girmeye hazır mısın?

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap