Yaşlanma Karşıtı Bakım

Yeni Bir Sayfa: Yeni Yılda Cilt Yenileyici Öneriler

3 dk.
Yeni Bir Sayfa: Yeni Yılda Cilt Yenileyici Öneriler
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Yeni yılın başında birçok insan, önümüzdeki günlerde daha iyi seçimler yapmak için birçok yeni yıl kararı alıyor. Hayatımızda iyileştirmek istediğimiz birçok şey var ve bunu nasıl başarılı bir şekilde yapacağımıza dair planlar yapıyoruz. Kimimiz kilo vermek istiyoruz, bu yüzden daha iyi yiyecek seçimleri yapıyoruz. Kimimiz daha formda görünmek istiyoruz, bu yüzden egzersiz yapıyoruz. Liste uzayıp gidiyor… Ama ... Cildimiz ne olacak?

Cildimiz kendini yenileyebilir mi?

Cildimiz kendini yenileyebilir mi?

Genelde yeni yıl kararları arasında cilt bakımıyla ilgili detaylar her zaman atlanır. Ancak sana şöyle bir gerçekten bahsetmek isteriz: Her geçen yıl, cildimizdeki kolajen miktarında da azalma olur. Yani kısacası her geçen yıl cildimiz de bizim gibi yaşlanıyor. Ama sana güzel bir haberimiz var! Vücudumuzun en büyük organı, kan damarlarımızı, sinirlerimizi, organlarımızı koruyan ve tehlikeli çevresel etkenleri engelleyen cildimiz yenilenebilir. Elbette, her şeyde olduğu gibi, ne kadar az hasar meydana gelirse ve ne kadar erken önlem almaya başlanırsa yenileme süreci de o kadar hız kazanır.

Ancak cilt yenilemek özen istiyor. Bu nedenle de cilt yenilenmesi söz konusu olduğunda özenli ve doğru ürünlerle bakım yapmak şart. Peki cildini yenilemek, cildine kolajen desteği sağlamak için neler yapman gerekiyor?

Cilt yenileyici öneriler:

İnternette şöyle bir araştırma yaptığımızda cilt yenileyici krem, cilt yenileyici maske gibi birçok ürün bulunuyor. Ancak bizim önerimiz, yukarıda da bahsettiğimiz gibi, cildinin ihtiyaçlarına uygun, doğru cilt bakım ürünlerini bulman ve bu ürünlerle cildinin yenilenmesine destek olman. Sana özel önerilerimizi aşağıda bulabilirsin.

1.Daha genç bir görünüm için:

Vichy Liftactiv Collagen Specialist

Daha genç bir görünüm kazanmak, cildimizdeki kolajen miktarını arttırmak konusunda C vitamininin, Peptitlerin desteğini almak son derece önemli. Peptitler ve C Vitamini içeriği ile Vichy Liftactiv Collagen Specialist bizim bu konudaki favorilerimizden! Cildimizi nemlendirirken yaşlanma belirtilerine karşı savaşıyor ve cildimizin daha genç bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. İçerisinde bulunan Peptitler, Kolajen sentezine yardımcı oluyor, cildimize ışıltı veriyor. 

Gece bakımı için ayrı, gündüz bakım rutini için ayrı krem çeşitleri bulunan ile Vichy Liftactiv Collagen Specialist’in, her iki kremini de kullanarak cildine daha dolgun, daha pürüzsüz bir görünüm verebilir, lekelerinin de görünümünde azalma gözlemleyebilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

2.Cilt bakım ampullerinden destek almak için:

 Vichy Liftactiv Glyco-C Leke Karşıtı Ampul

Cilt yenileme, lekelere engel olma, kırışıkları azaltma konusunda cilt bakım ampullerinden de destek almak oldukça önemli. Son dönemin en gözde içeriklerden Hyaluronik Asit, Glikolik asit gibi içeriklere sahip cilt bakım ampulleriyle cildine bakım yapabilirsin.

Kırışıklıklar konusunda cildimizi yenilemek, ışıltılı, sıkı bir cilde ulaşmak için Vichy iftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampul, leke görünümünü, cilt tonu eşitsizliklerini engellemek için de Vichy Liftactiv Glyco-C Leke Karşıtı Ampul bizim favorilerimizden. Vichy Liftactiv Glyco-C Leke Karşıtı Ampul, %10 Glikolik Asit Kompleksi ile birleştirilmiş güçlü Vichy Volkanik Suyu ve Cg Vitamini içeren formülü ile leke görünümünü hedefliyor. Liftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampul ise %10 saf C vitamini, Bio-Peptitler, doğal kaynaklı Hyalüronik Asit ve Vichy Volkanik Suyu içeriği ile kolajen kaybı nedeniyle oluşan kırışıklık görünümünün azalmasına yardımcı oluyor.

3.Sağlıklı bir ışıltı için:

mineral 89

Cildinin kendini yenileyebilmesi için günlük olarak nemlendirmen, beslemen de oldukça önemlidir. Çünkü gün içerisinde hava kirliliği, stres gibi çevresel faktörler, cildimizin yenilenmesini zorlaştırır. Bu nedenle de cildimizin dayanıklı olmasını sağlamamız gerekir. Bizim günlük olarak kullandığımız Vichy Mineral 89 Hyalüronik Asit içeriği ile cildimizi nemlendiriyor, güçlendiriyor, daha dolgun bir görünüm kazandırıyor. Cildimiz günden güne, sağlıklı bir ışıltıya sahip oluyor. Yeni yıl öncesinde cildine bir iyilik yapmak istersen bu nemlendiriciye bir şans vermeni tavsiye ederiz. :)

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap