Vücut Nemlendirme

Yaza Hazırlık: Vücut Bakımında Neler Yapabilirsin?

4 dk.
Yaza Hazırlık: Vücut Bakımında Neler Yapabilirsin?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Yaz yaklaşıyor. Kışın ihmal ettiğimiz vücut bakımını şimdi ele alma zamanı! Sıcak havalarda gönül rahatlığıyla etek giymek, sandalet sezonunu açmak için vücuduna bakmaya başlamalısın.

Yaz gelirken vücut bakımı yapmak, sıcak günlerde sana kolaylık sağlayacak ve hazırlıksız çıkan planlara karşı daha pratik olmana yardımcı olacak. Yaz vücut bakımı denilince aklımıza peeling, vücut nemlendirme, pedikür ve manikür geliyor! Yaz mevsimi için bir pazar gününü vücut bakımına ayır ve kendini şımartmaya başla. En iyi vücut kremleri ve peelinglerin hazırsa yaz için vücut bakımını anlatmaya başlıyoruz. 

Yaz öncesi ölü derilerden arın

Yaz öncesi ölü derilerden arın

Yaz gelmeden ölü derilerden arınmanı tavsiye ederiz. Yaz başında vücuduna peeling yaparak cildinin daha pürüzsüz görünmesini ve varsa bacaklarındaki batık sorunun kontrol altında olmasını sağlayabilirsin. 

Dikkat edersen, vücut bakımı için kese değil, peeling yapmanı öneriyoruz. Kese yapmak ve kesenin zararları ile ilgili düşüncelerimizi bu makalemizden öğrenebilirsin. 

İtiraf edelim, yüzümüze peeling yaptığımız kadar vücudumuza yapmıyoruz. Aslında vücuduna sık sık peeling yapmana gerek yok, çünkü vücudumuz, yüzümüz kadar serbest radikallere maruz kalmıyor ve kıyafetlerin altında biraz da olsa korunmuş oluyor. Fakat yaz yaklaşırken özellikle bacaklarına, kollarına ve omuzlarına peeling yapmanı tavsiye ederiz. L'Oreal Paris Şeker Peeling Işıltı Canlandırıcı, vücudundaki ölü derilerin atılmasına yardımcı olacak ve vücudunun daha ışıltılı görünmesini sağlayacak. Bu peelingin içeriğindeki üzüm çekirdeği yağı, E vitamini ve Monoi yağı, vücudunu nemlendirirken hassas bir şekilde soyulma etkisi gösteriyor. Vücudunun en üst tabakasında biriken ölü deri ve kirler atılıyor, cildin daha parlak görünmeye başlıyor. Pazar bakımında banyo sonrasında buharın etkisiyle yumuşayan derine peeling yaparak daha pürüzsüz bacak ve kollara sahip olabilirsin. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Vücudunu daha sık nemlendir

Vücudunu daha sık nemlendir

Kış aylarında vücut nemlendirme işini bazen aksatıyoruz, sık sık yapamıyoruz. Fakat yaz başlarken vücudunun pürüzsüz görünmesini istiyorsan nemlendirme işini ciddiye almalısın. 

Nemsiz kalan vücudunda kuruluk, pul pul dökülme ve bronzlaşma sonrası soyulma gibi sorunları daha çok görebilirsin. Kuru bacaklarının, etek veya şort giydiğinde mat görünmesini istemezsin değil mi? Haftada 2-3 kere veya vücudunun ihtiyacına bağlı kalarak cilt bariyerini onaran nemlendiricini uygulamalısın. Yaz kış denemeden yıl boyunda daima kullandığımız CeraVe Nemlendiriciyi sana da tavsiye ederiz. İçeriğindeki  3 temel seramid ve hyalüronik asit vücudunu nemlendirirken aynı zamanda cildinin koruyucu bariyerinin de onarılmasını sağlıyor. Böylece yaz aylarında vücudunun maruz kaldığı güneş ışınları, tuzlu ve klorlu su, kum ve kuruluk gibi problemlere karşı cildin çok daha dirençli bir hale geliyor. CeraVe nemlendiricinin kontrollü salınım teknolojisi, cildinde yağlı bir his bırakmaya engel olacak, aynı zamanda gün boyu cildinin nemli kalmasını sağlayacak. Yaz mevsimi için daha iyi bir nemlendirici düşünemiyoruz! 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Ellerin yaza hazır mı?

Ellerin yaza hazır mı?

Yaz yaklaşırken vücut bakımında en çok dikkat ettiğimiz bölgelerden biri de ellerdir. Yazın süreceğin renkli ve neon ojeler bütün dikkatleri ellerine çekecek. Gönül rahatlığı ile ellerini masanın üzerine koymak istiyorsan düzenli olarak ellerini nemlendirmeli ve manikür yapmalısın.

Son zamanlarda herkesin bahsettiği manikür yağları ve manikür peelinglerinin elleri ne kadar kuruttuğunu duydun mu? Tırnak kenarlarının kurumasına yol açan manikür peelinglerini kullanmak yerine en iyi el kremleriyle el bakımını sağlayabilirsin. Ellerinin bakımlı görünmesi için her banyo sonrasında tırnaklarını minik bir çubuk yardımı ile geriye doğru ittirebilirsin. Tırnak çevresindeki etleri kesmek daha hızlı uzamalarına yol açar. Tırnaklarını düzenli olarak törpüle ve tırnak üzerine doğru uzayan katikülleri törpünün ucuyla temizle. Ellerine manikür yaptıktan sonra peeling veya bakım yağları uygulamak yerine Kiehl's Scented El Kremi'ni kullanmanı tavsiye ederiz. Shea yağı ve E Vitamini içeren el kremi, ellerini yoğun bir şekilde nemlendirir ve kuru cildinin onarılmasını sağlar. Dışarıda Kiehl's el kremini sürdüğünde lavanta, greyfurt ve kişniş kokusuyla bütün arkadaşlarının dikkatini çekecek, hangi el kremini kullandığını öğrenmek isteyecekler, şimdiden hazırlıklı ol! 

Peki ya ayak bakımı?

Peki ya ayak bakımı?

Kış boyunca botların ve spor ayakkabıların içinde mahsur kalan ayakların yaz mevsiminde özgür olmak isteyecekler! Ayaklarını sandalet sezonuna hazırlamak için mutlaka ayak bakımı yapmalı ve kuruyan topuklarını onarmaya başlamalısın. 

Evde ayak bakımı yapmak için ponza taşıyla banyo sonrasında topuğundaki ölü derilerin atılmasını sağlayabilirsin. Aman dikkat, topuk taşını ayak üzeri veya ayak parmakların için kullanmamalısın. Oldukça sert yüzeyi olan ponza taşı ayağının geri kalanını tahriş edebilir. Tırnaklarını törpüleyip, tırnak etlerini geriye ittikten sonra oje sürmeye başlayabilirsin. CeraVe Yenileyen Ayak Kremi, kuruyan ve çatlayan ayaklar için önerebileceğimiz en iyi kremlerden biri! Seramidler, salisilik asit ve amonyum laktat formülüyle ayağında nazik bir peeling etkisi yaratıyor ve kuru ayak derisini yoğun bir şekilde nemlendiriyor. Ayaklarına düzenli olarak CeraVe ayak kremini sürdüğünde topuklarının daha nemli, sağlıklı ve pürüzsüz göründüğünü fark edeceksin. Artık ayakların sandalet sezonu için hazırlar! 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap