Güneş Koruması

Yaz Dosyası: Vücut Güneş Kremleri Hakkında Bilmen Gerekenler

4 dk.
Yaz Dosyası: Vücut Güneş Kremleri Hakkında Bilmen Gerekenler
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Vücut için güneş kremleri hakkında bilmen gereken her şeyi ve en iyi vücut güneş kremi önerilerimizi bir araya getirdik.

Cildini güneşin zararlı etkilerinden korumanın ne kadar önemli olduğunu söylerken, sadece yüzün değil vücudunun da buna dahil olduğunu unutmamalısın. Evet, güneşe çıkmak vücut için son derece faydalı ama bir yandan da vücudunu UV ışınlarından koruyabilirsin. Bu yüzden, vücut güneş kremleri ile ilgili bildiğimiz her şeyi ve en iyi vücut için güneş kremi önerilerimizi bir araya getirdik. Bu yazımızı okuduktan sonra, plajın keyfini sonuna kadar çıkarabilirsin!

Vücut için güneş kremi kullanmanın önemi

Vücut için güneş kremi kullanmanın önemi

Güneş ışınlarının cilt için ne kadar zararlı olduğunu biliyorsun. Yazın bronz bir görüntü her ne kadar hoş olsa da, aslında UVA ve UVB ışınları cilde oldukça zarar veriyor. Uzmanlar, D vitamini almak için yazın güneşe çıkmanın önemini vurgulasalar da, aslında her gün 15 dakika, günlük D vitamini ihtiyacını karşılamak için yeterli, bunu da sabah veya akşamüstü, güneşin en tepede olmadığı zamanlarda yapmak mümkün.

Hepimiz deniz ve havuzlu bir yaz tatilini iple çekiyoruz. Hatta güneşlenmek ve bronz bir tene sahip olmak da son derece güzel, ama uzun vadede güneşin zararlı etkilerini düşündüğümüzde, güneş koruyucu krem sürmeyi de ihmal etmiyoruz. Tıpkı yüzünde olduğu gibi vücudunda da yüksek koruma içeren güneş kremlerini tercih etmelisin. İçerisinde UVA ve UVB filtreleri bulunan, geniş spektrumlu vücut için güneş koruyucular, cildini güneşin erken yaşlanmaya ve lekelere sebep olan zararlı etkilerinden korurlar. Böylece cildin erken yaşlanmaz, güneş lekeleri oluşmaz ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsin.

Vücut için güneş kremini nasıl seçebilirsin?

Vücut için güneş kremini nasıl seçebilirsin?

Öncelikle, tıpkı yüz için güneş kremlerinde olduğu gibi, vücut için güneş kremini de seçerken, içerisinde UVA ve UVB’ye karşı koruma özelliği olan ürünleri tercih etmelisin. Hem kısa hem de uzun vadeli zararlı etkilerden koruyacak geniş spekturmlu vücut kremlerini denize ve havuza girip çıkıkça, sık sık yenilemek gerekiyor. Bunun için kolay uygulanan, hızlı emilen, vücutta yağlı his ve beyaz iz bırakmayan güneş kremlerini tercih edebilirsin. Böylece düzenli olarak yenilemesi de son derece rahat olacaktır.

Hassas cildin için daha da yüksek ve özenli bir korumaya sağlayan, özellikle de güneş alerjisi olan ciltlere uygun, parfüm içermeyen, komedojenik yani gözenek tıkama özelliği olmayan güneş kremlerini tercih edebilirsin. Tüm bunların yanında, İçerdiği kimyasal filtrelerin deniz hayatına karşı duyarlı olması ve denizdeki canlı çeşitliliğine kimyasal açıdan zarar vermeyen güneş kremlerini kullanmak da bizim için son derece önemli.

Vücut kremleri yüze sürülür mü?

Vücut kremleri yüze sürülür mü?

Güneş kremleri tüm cildi korumak için üretilirler ama yüz için ayrı bir güneş koruyucu krem kullanmakta yarar vardır. Hem vücut için güneş kremleri daha yoğun yapılı olabilir, hem de yüzdeki cilt problemlerinin tetiklenmesine neden olabilir. Örneğin yağlı ve sivilceye eğilim gösteren bir cilde, bu cilt problemine yönelik güneş koruyucu kullanmak daha doğrudur. Bunun dışında, eğer vücut güneş kremi komedojenik değilse, parfüm içermiyorsa, beyaz iz ve yağlı bir his bırakmıyorsa yüze de uygulanabilirler.

En iyi vücut için güneş kremi önerileri

La Roche Posay Anthelios XL Lait SPF 50+

La Roche Posay Anthelios XL Lait SPF 50+

Eğer krem dokulu vücut güneş kremlerini seviyorsan, La Roche Posay Anthelios XL Lait SPF50+’yi tercih edebilirsin. Orta derecede güneş ışınlarına maruz kalan, hassas, hatta güneş alerjisi olan ciltler için kullanımı uygun olan bu vücut için güneş kremi, Mexoryl SX ve XL filtreleri ile geniş spektrumlu bir güneş koruması sağlıyor.

Krem formülü son derece kolay uygulanıyor, yağlı bir his ve beyaz iz bırakmıyor. Bu vücut güneş kreminin en iyi tarafı ise suya dayanıklı olması. Tüm ailenin rahatça kullanabileceği ekonomik boyu ile bize sorarsan, La Roche Posay Anthelios XL Lait plaj çantalarının vazgeçilmezi.

Ürünü burada inceleyebilirsin

La Roche Posay Anthelios XL Ultra-Light Sprey SPF50+

Hassas ve güneşe toleranssız bir cilde sahipsen, cildini iyi bir şekilde koruyacak, aynı zamanda da sprey formu ile pratik bir şekilde uygulanacak bir güneş kremi arıyorsan, La Roche Posay Anthelios XL Ultra-Light Sprey’i deneyebilirsin. XL-Protect filtreleme sistemi sayesinde vücudu güneşe karşı çok yüksek bir şekilde koruyan bu sprey vücut güneş koruyucusu, hassas ciltler üzerinde denenmiş ve etkisi kanıtlanmış. Sprey başlığı ve ultra hafif formülü ile çok pratik bir şekilde uygulanıyor, ciltte kolay dağılıyor ve emiliyor, geriye de yağlı bir his ve beyaz iz bırakmıyor.

La Roche Posay Anthelios XL Ultra-Light Body Mist SPF50+

Temas etmeden, uzun uzun dağıtmaya çalışmadan, saniyeler içinde vücuduna güneş kremi uygulamak istiyorsan, La Roche Posay Anthelios XL Ultra Light Body Mist SPF50+’i kullanabilirsin. Uygulaması gerçekten de saniyeler süren bu vücut için güneş koruması, son derece hafif ama aynı zamanda da çok yüksek güneş koruması içeriyor. Ferah dokusu ile deniz ve havuz kenarında tam da ihtiyacımız olan şey! Bu vücut güneş spreyini biz çantamızdan eksik etmiyoruz!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap