Cilt Bakımı

Yaz Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

3 dk.
Yaz Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Yaz aylarının gelmesiyle beraber artık cilt bakım rutinimizde de değişiklikler yapmanın zamanı geldi demektir! Sıcaklıklar yükselmeye başladıkça, cildimizde de değişimler gözlemlemeye başlarız. Cildimiz sıcaklardan dolayı daha fazla yağ üretebilir, yağlanabilir ya da daha fazla neme ihtiyaç duyabilir. İşte bu nedenle cilt bakım rutinimizi doğru ürünlerle yeniden düzenlemeli, yaz aylarına özel bir bakım rutini edinmeliyiz.

Sen de cilt bakım rutinini yaz aylarına uyarlamak istiyorsan doğru yerdesin! Sana özel önerilerimizle buradayız! :)

İlk adım: Cilt temizliği

Cilt temizliği

Tabii ki cilt bakım rutinlerimizin ilk adımı olan cilt temizliğinden başlıyoruz! Yaz aylarında gözeneklerimiz yükselen sıcaklıklar nedeniyle kurumaya engel olmak için daha fazla yağ üretir. Bu nedenle gözeneklerimiz daha fazla açılır. Bu nedenle gözeneklerimizin sıkılaşmasına destek olacak cilt temizleyiciler kullanmalıyız. Bu cilt temizleyiciler arasında da bizim favorilerimizden biri, Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli.

İlk adım: Cilt temizliği

Hyaluronik Asit ve Aloe Vera içeren bu temizleyici jel, cildimizi kurutmadan temizliyor, arındırıyor, gözeneklerimizin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Cildini günlük olarak bu temizleyici jel ile temizleyerek, günlük kirden, yağdan, makyaj kalıntılarından cildini arındırabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

İkinci adım:  Nemlendirme

Nemlendirme

Yazın vücudumuz da, cildimiz de su kaybına uğruyor. Bu nedenle bol su içerek vücudumuzu nemli tutmaya çalışıyoruz. Aynı şekilde su içerek cildimize içerden nem sağladığımız gibi, dışarıdan da nem desteği vermeliyiz. Mesela cildine Aloe Vera suyu içirerek, su gibi güzel bir cilt görünümü elde edebilirsin! Nasıl mı? 72 saat boyunca nemi cilde hapseden L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu’ndan yardım alabilirsin!

Aloe Vera suyu ve Hyaluronik Asit gibi cildimize yoğun nem desteği sağlayan içeriklere sahip bu nemlendirici, tam da yaz aylarına göre! Yaz sıcaklarında cildimizi ferahlatıyor, rahatlatıyor, yumuşacık, capcanlı görünmesini sağlıyor. Hatta biz yazın, birazcık buzdolabında bekletip cildimize uyguluyoruz. Ve o mükemmel ferahlık, tazelenme hissine bayılıyoruz! :) Sen de günlük cilt bakım rutinine L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu’nu ekleyerek, yaz aylarında ışıltılı, capcanlı görünen cildinin tadını çıkartabilirsin!

Üçüncü adım: Güneş koruyucu

Güneş koruyucu

Geldik yaz aylarının en önemli cilt bakım ürünlerinden olan güneş koruyuculara! Cildimveben.com editörleri olarak, yaz-kış demeden, cildimizi güneşe karşı koruma altına almayı unutmuyoruz. Eminiz ki sen de, güneş ışınlarının cildine nasıl zararları olduğunu biliyorsundur. Erken yaşlanma, kırışıklıklar, lekeler, sadece bu zararlardan birkaçı… Bu nedenle cildine güneş ışınlarının zarar vermemesi için düzenli olarak güneş koruyucu kullanmayı alışkanlık haline getirmelisin.

Bizim cilt bakım rutinimizden eksik etmediğimiz, en yüksek UVA korumasına sahip olan La Roche-Posay Anthelios Invisible Fluid SPF 50+, çok yüksek güneş korumasıyla, ciltte UVA ve UVB ışınlarına karşı kalkan görevi görüyor. Aynı zamanda tere, suya, kuma karşı da dayanıklı. Yani sıcak yaz aylarında cildini güneşe karşı koruma altına almak için ideal! Güneşe çıkmadan önce uygulamalı, hatta gün içinde suya girdikten sonra da korumayı devam ettirmek için uygulamalısın.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Dördüncü adım: Göz çevresi bakımı

Dördüncü adım: Göz çevresi bakımı

Yaz aylarında göz çevresi bakımını da ihmal etmemiz gerekiyor. Cildimizin geri kalanı gibi, yüzümüzün en ince derisin olan göz çevremiz de yaz aylarına özel bir bakım hak ediyor! Tabii ki göz çevremiz için de artık bir efsane haline gelmiş olan Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado göz bakım kremi kullanmayı ihmal etmiyoruz.

Avokado yağı içeren bu göz bakım kremi, göz çevresini yoğun şekilde nemlendirip, ışıltılı bakışlara sahip olmamızı sağlıyor. Sabah ve akşam bakım rutininde Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado kullanarak göz çevrenin sağlıkla parlamasını sağlamayı unutmamalısın! :)

Beşinci adım: Ampul kağıt maskelerle 5 dakikada etki 

Ampul kağıt maskelerle 5 dakikada etki

Yaz aylarında cilt bakım rutinimizden eksik olmayacak bir diğer ürün de Garnier Ampul Kağıt Maskeler. 5 dakikada hızlı ve etkili sonuç sağlayan bu ampul kağıt maskeler, Garnier'nin en konsantre maskeleri. 

Garnier C Vitamini Ampul Kağıt Yüz Maskesi'nde C vitamini ve ananas özü buluşuyor, solgun cilt görünümünün yerini parlaklık alıyor, Hyaluronik Asit Ampul Kağıt Yüz Maskesi, içeriğindeki hyaluronik asit ve en sevdiğimiz yaz meyevelerinden olan karpuz özü sayesinde cildi pürüzsüz ve canlı görünüme kavuşturuyor, Niasinamid Ampul Kağıt Yüz Maskesi ise içeriğindeki niasinamid ve lahana özü sayesinde cildimizi 5 dakikada arındırıyor. Bizce deneyince senin de favorilerinden olacak! :)

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap