Güneş Koruması

Yaşlanma Karşıtı Güneş Bakımı Nasıl Yapılır?

3 dk.
Yaşlanma Karşıtı Güneş Bakımı Nasıl Yapılır?
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Güneş bakımını atlamak, cildimize karşı yapabileceğimiz en kötü uygulamalardan biri! Özellikle yaşlanma belirtilerine engel olmak istiyorsan ve hala güneş koruyucu ürün kullanmıyorsan bir an önce kullanmaya başlamanı tavsiye ederiz. Peki, yaşlanma karşıtı güneş bakımı nasıl olmalı, hangi ürünleri kullanmalı? İşte bugün bu konuya açıklık getiriyoruz. Merak edenleri yazımızın devamına alalım!

Güneş Kremi Kullanımı Neden Bu Kadar Önemli?

Güneş Kremi Kullanımı Neden Bu Kadar Önemli?

En iyi yaşlanma karşıtı cilt bakımı rutinleri arasında mükemmel formüle edilmiş temizleyiciler, tonikler, eksfoliyantlar, serumlar, göz kremleri ve nemlendiriciler bulunur. Bunların hepsi daha genç, sağlıklı görünen bir cilt için hayati öneme sahiptir, ANCAK bu ürünlerin hiçbiri günlük güneş koruma ihtiyacının yerini almaz. Güneşten koruma adımı olmadan bu ürünlerden istediğin etkiyi alamayabilirsin.

Yılın 365 günü güneş kremi kullanmak gerekir, çünkü güneş sadece gökyüzü açıkken cildimize zarar vermez. Güneşin yaydığı UV ışınları, ister bulutlu ister yağmurlu olsun, yıl boyunca cildi sürekli ve sessizce yıpratır. Cildini bu saldırıya karşı korumasız bırakmak, kaçınmak istediğin tüm yaşlanma belirtilerine neden olur ve meydana gelen hasarı hissetmezsin bile!

güneş kremi

Peki, yıllarca korunmasız olarak güneşe maruz kaldıktan sonra, cildinde zaten kırışıklıkların ve koyu lekelerin varsa? Cildimizi korumaya başlamak için asla çok geç olmadığını sana belirtelim. Aslında, güneşten zarar görmüş cildi olanların güneş koruyucu kullanması daha kritik. Çünkü lekeler, kırışıklıklar gibi sorunların ilerlememesi için geniş spektrumlu bir güneş koruyucu kullanarak bu sorunların ilerlemesini durdurma şansları olabilir. Kısacası, yaşın ne olursa olsun, günlük güneş kremi kullanımı mükemmel bir yaşlanma karşıtı cilt bakımı rutininin temelidir.

Hangi Güneş Koruyucu Kremi Kullanmalı?

Hangi Güneş Koruyucu Kremi Kullanmalı?

Yaşlanma karşıtı cilt bakım rutini, mutlaka SPF 30 veya daha yüksek dereceli geniş spektrumlu bir güneş koruyucusunu içermelidir. Kırışıklıklar, koyu lekeler gibi yaşlanma belirtilerine engel olmak için, havanın güneşli olmadığı günlerde bile her gün bu güneş koruyucuyu kullanman gerekir. Cildin için en iyi güneş kremi ise, cildini nemlendirici özelliğe sahip, cildinin ihtiyacına uygun kremlerdir. Bu sayede sabahları ekstra bir nemlendirici kullanmana gerek kalmadan, makyajdan önce uygulayarak cildini hem nemlendirebilir hem de koruma altına alabilirsin.

La Roche-Posay Anthelios Age Correct SPF50

Bizim son dönemde favorimiz ise La Roche-Posay Anthelios Age Correct SPF50. Koyu lekeler, kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olan bu günlük güneş koruma faktörlü bakım kremi, aynı zamanda elastikiyet kaybına da etki ediyor. İçerisinde parçalanmış Hyalüronik Asit, Fe-Resorsinol ve Niasinamid bulunuyor. Böylece 24 saat nemlendirme de sağlıyor.

Normalde güneş kremlerinin ağır yapısından şikayet edilir ama La Roche-Posay Anthelios Age Correct SPF50 hafif dokusuyla yağlı bir his bırakmıyor ve kadifemsi bir bitiş sağlıyor. Ayrıca bir de La Roche-Posay Anthelios Age Correct Tinted Cream SPF50 bulunuyor. Renkli yapısıyla cildimizle çok güzel bir uyum yakalıyor. Hatta günlük makyajımızda ten makyajımızı artık sadece bu kremle yapıyoruz desek yalan olmaz! :) 

Yaşlanma karşıtı bakım rutinine bu ürünü de ekleyerek cildini koruma altına alabilir, güneşin cildine zarar vermesine engel olabilirsin!

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap