🌞Cildini Güneşten Koru🧡

Garnier Maskeler: 3 Al 2 Öde😍

Güneş yanıklarıyla nasıl başa çıkmalı?

Cilt Lekeleri için En İyi 6 Krem

Yağlı Cilt

Yağlı Ciltler İçin Tonik Önerileri

3 dk.
Yağlı Ciltler İçin Tonik Önerileri
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Cilt bakımında tonik adımı, özellikle yağlı ciltler için atlanmaması gereken bir adım. Bu yazımızda yağlı ciltler için en iyi tonik önerilerimizi bir araya getirdik!

Yağlı ciltlerde, cildin nem dengesi bozuk olduğu için devamlı olarak sebum yani yağ üretmesi sonucu, gün içinde cildin parlaması, gözeneklerin genişlemesi, sonraki adımlarda da siyah nokta ve sivilcelere varan cilt problemleri belki sana da tanıdık geliyordur. İşte bu cilt problemlerine engel olmak için cildinin Ph seviyesini korumalı, nem seviyesini dengeleyerek fazla sebumu arındırmalısın. Bunun için yağlı ciltlere uygun tonikler en büyük yardımcıların. Eğer sen de cilt bakım rutinine artık bir yüz toniği dahil etmenin zamanı geldi diye düşünüyorsan, yağlı ciltler için en iyi tonik önerilerimize kulak verebilirsin!

La Roche-Posay Effaclar Tonik

Yağlı ciltler, akneye eğilim gösterebilirler. Ciltteki fazla yağ gözeneklerde birikip tıkadığında siyah noktalara ve akneye dönüşebilir. Eğer sen de yağlı ve akneye eğilim gösteren bir cilde sahipsen, La Roche-Posay Effaclar Tonik'i cilt bakım rutinine dahil etmelisin. İçerisindeki LHA ve sitrik asit sayesinde mikro soyma özelliğine sahip ve bu sayede de gözeneklerin tıkanmasını engelliyor. Cilt dokusunu yenileyen, cildi derinlemesine arındıran bu tonik, ciltte hassasiyet oluşmasını da engelliyor. Eğer akneli bir cilde sahipsen, bu toniği tampon hareketlerle uygulayabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

SkinCeuticals Blemish + Age Tonik

Yağlı ve karma ciltler için uygun olan SkinCeuticals Blemish + Age Tonik, içerisindeki Lipo-hidroksi asit, glikolik asit ve salisilik asit sayesinde ciltteki fazla sebumu yani yağı arındırıyor, tıkalı gözeneklerin açılmasına yardımcı oluyor ve cilt yüzeyini ölü derilerden arındırıyor. pH seviyesi düşük olduğu için cildin nem dengesini bozmadan dengelenmesini sağlıyor. Bu toniğin en iyi tarafı ise, akne oluşumu ve yaşlanma belirtileri ile de savaşıyor olması.

Vichy Purete Thermale Perfecting Toner

Cildin hem yağlı hem de hassassa, Vichy Purete Thermale Perfecting Toner’ı tam sana göre demektir. Cildini tüm kalıntılardan ve kirden arındıran bu tonik, içerisindeki antioksidan E vitamini ile de aynı zamanda nemlendiriyor. Alkol içermediği için cildinin pH dengesini koruyor ve bu sayede de cildinin daha fazla sebum üretmesine sebep olmuyor. Cildini arındırmak, tazelemek ve yatıştırmak için bu toniği tercih edebilirsin.

Garnier Saf & Temiz Arındırıcı Sıkılaştırıcı Tonik

Karma ve yağlı ciltlerin kullanımına uygun Garnier Saf & Temiz Arındırıcı Sıkılaştırıcı Tonik, yağlanma ve pürüzlere karşı savaşıyor. Cildin mat görünmesine destek olurken, gözenek görünümünün de küçülmesini sağlıyor. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Kiehl’s Rare Earth Pore Refining Tonic

Kiehl’s Rare Earth Pore Refining Tonic

Yağlı ciltlerin en başlıca sorunlarından biri geniş gözenek sorunu. Kiehl’s Rare Earth Pore Refining Tonic, gözenek sıkılaştırıcı özelliği ile cildi yüzeydeki toksinlerden arındırıyor. Uygulamadan sonra cilt yeniden dengelenmiş nem seviyesi ile mat bir görünüme kavuşuyor.

İçeriğinde Amazon Beyaz Kili bulunuyor. Bu sayede de fazla yüzey yağının kontrol altına alınmasına ve gözeneklerin görünümünün azaltılmasına yardımcı oluyor.

Bonus: Vichy Normaderm Phytosolution Parlama Karşıtı Sprey

Vichy Normaderm Phytosolution Parlama Karşıtı Sprey

Bir de sana bonus bir önerimiz var! :) Vichy Normaderm Phytosolution serisinin Parlama Karşıtı Spreyi olduğunu duymuş muydun? Gün içerisinde yağlı cildinin matlaşmaya ihtiyacı olduğunu hissettiğinde yüzüne birkaç fıs ile mat bir dokunuş yapabilirsin! Yağlı ve karma ciltler için sprey formundaki bu parlama karşıtı bakım spreyi, anında ciltteki sebum fazlasını alıyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap