Yağlı Cilt

Yağlı Ciltler İçin Tonik Önerileri

2 dk.
Yağlı Ciltler İçin Tonik Önerileri
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Cilt bakımında tonik adımı, özellikle yağlı ciltler için atlanmaması gereken bir adım. Bu yazımızda yağlı ciltler için en iyi tonik önerilerimizi bir araya getirdik!

Yağlı ciltlerde, cildin nem dengesi bozuk olduğu için devamlı olarak sebum yani yağ üretmesi sonucu, gün içinde cildin parlaması, gözeneklerin genişlemesi, sonraki adımlarda da siyah nokta ve sivilcelere varan cilt problemleri belki sana da tanıdık geliyordur. İşte bu cilt problemlerine engel olmak için cildinin Ph seviyesini korumalı, nem seviyesini dengeleyerek fazla sebumu arındırmalısın. Bunun için yağlı ciltlere uygun tonikler en büyük yardımcıların. Eğer sen de cilt bakım rutinine artık bir yüz toniği dahil etmenin zamanı geldi diye düşünüyorsan, yağlı ciltler için en iyi tonik önerilerimize kulak verebilirsin!

La Roche-Posay Effaclar Tonik

Yağlı ciltler, akneye eğilim gösterebilirler. Ciltteki fazla yağ gözeneklerde birikip tıkadığında siyah noktalara ve akneye dönüşebilir. Eğer sen de yağlı ve akneye eğilim gösteren bir cilde sahipsen, La Roche-Posay Effaclar Tonik'i cilt bakım rutinine dahil etmelisin. İçerisindeki LHA ve sitrik asit sayesinde mikro soyma özelliğine sahip ve bu sayede de gözeneklerin tıkanmasını engelliyor. Cilt dokusunu yenileyen, cildi derinlemesine arındıran bu tonik, ciltte hassasiyet oluşmasını da engelliyor. Eğer akneli bir cilde sahipsen, bu toniği tampon hareketlerle uygulayabilirsin.

SkinCeuticals Blemish + Age Tonik

Yağlı ve karma ciltler için uygun olan SkinCeuticals Blemish + Age Tonik, içerisindeki Lipo-hidroksi asit, glikolik asit ve salisilik asit sayesinde ciltteki fazla sebumu yani yağı arındırıyor, tıkalı gözeneklerin açılmasına yardımcı oluyor ve cilt yüzeyini ölü derilerden arındırıyor. pH seviyesi düşük olduğu için cildin nem dengesini bozmadan dengelenmesini sağlıyor. Bu toniğin en iyi tarafı ise, akne oluşumu ve yaşlanma belirtileri ile de savaşıyor olması.

Vichy Purete Thermale Perfecting Toner

Cildin hem yağlı hem de hassassa, Vichy Purete Thermale Perfecting Toner’ı tam sana göre demektir. Cildini tüm kalıntılardan ve kirden arındıran bu tonik, içerisindeki antioksidan E vitamini ile de aynı zamanda nemlendiriyor. Alkol içermediği için cildinin pH dengesini koruyor ve bu sayede de cildinin daha fazla sebum üretmesine sebep olmuyor. Cildini arındırmak, tazelemek ve yatıştırmak için bu toniği tercih edebilirsin.

Garnier Saf & Temiz Arındırıcı Sıkılaştırıcı Tonik

Karma ve yağlı ciltlerin kullanımına uygun Garnier Saf & Temiz Arındırıcı Sıkılaştırıcı Tonik, yağlanma ve pürüzlere karşı savaşıyor. Cildin mat görünmesine destek olurken, gözenek görünümünün de küçülmesini sağlıyor. 

Sana daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanıyoruz.
Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması ve Çerez Politikası metinlerini inceleyebilirsin.