Yağlı Cilt

Yağlı Ciltler İçin En İyi 10 Tonik Önerisi

5 dk.
Yağlı Ciltler İçin  En İyi 10 Tonik Önerisi
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Cilt bakımında tonik adımı, özellikle yağlı cilt bakımıiçin atlanmaması gereken bir adım. Bu yazımızda yağlı ciltler için en iyi tonik önerilerimizi bir araya getirdik!

Yağlı ciltlerde, cildin nem dengesi bozuk olduğu için devamlı olarak sebum yani yağ üretmesi sonucu, gün içinde cildin parlaması, gözeneklerin genişlemesi, sonraki adımlarda da siyah nokta ve sivilcelere varan cilt problemleri belki sana da tanıdık geliyordur. İşte bu cilt problemlerine engel olmak için cildinin Ph seviyesini korumalı, nem seviyesini dengeleyerek fazla sebumu arındırmalısın. Bunun için yağlı ciltlere uygun tonikler en büyük yardımcıların. Eğer sen de cilt bakım rutinine artık bir yüz toniği dahil etmenin zamanı geldi diye düşünüyorsan, yağlı ciltler için en iyi 10 tonik önerilerimize kulak verebilirsin!

Yağlı Ciltler İçin En İyi 10 Tonik Önerisi

1- La Roche-Posay Effaclar Tonik

La Roche-Posay Effaclar Tonik

Yağlı ciltler, akneye eğilim gösterebilirler. Ciltteki fazla yağ gözeneklerde birikip tıkadığında siyah noktalara ve akneye dönüşebilir. Eğer sen de yağlı ve akneye eğilim gösteren bir cilde sahipsen, La Roche-Posay Effaclar Tonik'i cilt bakım rutinine dahil etmelisin. İçerisindeki LHA ve sitrik asit sayesinde mikro soyma özelliğine sahip ve bu sayede de gözeneklerin tıkanmasını engelliyor. Cilt dokusunu yenileyen, cildi derinlemesine arındıran bu tonik, ciltte hassasiyet oluşmasını da engelliyor. Eğer akneli bir cilde sahipsen, bu toniği tampon hareketlerle uygulayabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

2- SkinCeuticals Blemish + Age Tonik

SkinCeuticals Blemish + Age Tonik

Yağlı ve karma ciltler için uygun olan SkinCeuticals Blemish + Age Tonik, içerisindeki Lipo-hidroksi asit, glikolik asit ve salisilik asit sayesinde ciltteki fazla sebumu yani yağı arındırıyor, tıkalı gözeneklerin açılmasına yardımcı oluyor ve cilt yüzeyini ölü derilerden arındırıyor. pH seviyesi düşük olduğu için cildin nem dengesini bozmadan dengelenmesini sağlıyor. Bu toniğin en iyi tarafı ise, akne oluşumu ve yaşlanma belirtileri ile de savaşıyor olması.

3- Vichy Purete Thermale Perfecting Toner

Vichy Purete Thermale Perfecting Toner

Cildin hem yağlı hem de hassassa, Vichy Purete Thermale Perfecting Toner’ı tam sana göre demektir. Cildini tüm kalıntılardan ve kirden arındıran bu tonik, içerisindeki antioksidan E vitamini ile de aynı zamanda nemlendiriyor. Alkol içermediği için cildinin pH dengesini koruyor ve bu sayede de cildinin daha fazla sebum üretmesine sebep olmuyor. Cildini arındırmak, tazelemek ve yatıştırmak için bu toniği tercih edebilirsin.

4- Garnier Saf & Temiz Arındırıcı Sıkılaştırıcı Tonik

Garnier Saf & Temiz Arındırıcı Sıkılaştırıcı Tonik

Karma ve yağlı ciltlerin kullanımına uygun Garnier Saf & Temiz Arındırıcı Sıkılaştırıcı Tonik, yağlanma ve pürüzlere karşı savaşıyor. Cildin mat görünmesine destek olurken, gözenek görünümünün de küçülmesini sağlıyor. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

5- Kiehl’s Rare Earth Pore Refining Tonic

Kiehl’s Rare Earth Pore Refining Tonic

Yağlı ciltlerin en başlıca sorunlarından biri geniş gözenek sorunu. Kiehl’s Rare Earth Pore Refining Tonic, gözenek sıkılaştırıcı özelliği ile cildi yüzeydeki toksinlerden arındırıyor. Uygulamadan sonra cilt yeniden dengelenmiş nem seviyesi ile mat bir görünüme kavuşuyor.

İçeriğinde Amazon Beyaz Kili bulunuyor. Bu sayede de fazla yüzey yağının kontrol altına alınmasına ve gözeneklerin görünümünün azaltılmasına yardımcı oluyor.

6- Vichy Normaderm Phytosolution Parlama Karşıtı Sprey

Vichy Normaderm Phytosolution Parlama Karşıtı Sprey

Bir de sana bonus bir önerimiz var! :) Vichy Normaderm Phytosolution serisinin Parlama Karşıtı Spreyi olduğunu duymuş muydun? Gün içerisinde yağlı cildinin matlaşmaya ihtiyacı olduğunu hissettiğinde yüzüne birkaç fıs ile mat bir dokunuş yapabilirsin! Yağlı ve karma ciltler için sprey formundaki bu parlama karşıtı bakım spreyi, anında ciltteki sebum fazlasını alıyor.

7- Lancôme Tonique Confort 

7- Lancôme Tonique Confort Tonik

Ciltteki makyaj kalıntılarını temizleyecek ve cildine konforlu bir rahatlama hissi sunacak tonik arıyorsan sana Lancôme Tonique Confort öneririz. Akasya balı ve hyaluronik asit içeren formülü sayesinde cildi besleyen, yatıştıran ve derinlemesine temizleyen bu tonik yağlı cilt temizliği için idealdir. Yüzde istenmeyen parlamaya sebep olmaz ve ciltte yapışkan bir his bırakmaz. Yağlı cilt için tonik seçerken yüzünü rahatlatan ve fazla sebumu arındıran ürünlere yönelmelisin. İşte Lancome tonik tam da bu ihtiyacını karşılayacak bir ürün! 

8- Kiehl’s Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner

Kiehl’s Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner

Kadife çiçeğinin yağlı cilt temizliği için ne kadar önemli olduğunu biliyor musun? Yağlı cilde iyi gelen bu doğal içerik, Kiehl’s Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner'in içinde yer alıyor. Yağlı ciltteki fazla yağı dengeleyen, cildi toksik maddelerden arındıran ve makyaj kalıntılarını derinlemesine temizleyen Kiehl's tonik tam yağlı ciltlerin seveceği cinsten!

Normal, yağlı ve karma ciltler için tavsiye ettiğimiz ikonik Calendula Herbal Extract Tonik sayesinde istenmeyen parlamaların azalmasını ve gözeneklerin daha sıkı görünmesini sağlayabilirsin. Yağlı cilt bakımında tonik kullanmak için kadife çiçeğinden daha iyi bir doğal içerik düşünemiyoruz!

9- L'Oréal Paris Revitalift Filler Dolgunlaştırıcı Tonik

9- L'Oréal Paris Revitalift Filler Dolgunlaştırıcı Tonik

Bize göre en iyi tonik önerisinin içinde yer alması gereken toniklerden biri L'Oréal Paris Revitalift Filler Dolgunlaştırıcı Tonik'tir. Cildi derinlemesine temizlerken aynı zamanda dolgunlaştıran bu tonik cildin daha canlı görünmesine destek oluyor. Formülündeki hyaluronik asit sayesinde cildi yoğun bir şekilde nemlendirerek yaşlanma belirtilerini de kontrol altına alıyor. Cildini temizledikten sonra tonikle silmek aynı zamanda serum ve nemlendiricinin daha iyi emilmesine de yardımcı olacak. 

10- SkinCeuticals Equalizing Tonik

10- SkinCeuticals Equalizing Toner

Yağlı cildin varsa renk eşitsizlikleri ve ciltte lekeler de kaçınılmaz olabiliyor. Bunun önüne geçmen için sana SkinCeuticals Equalizing Tonik öneririz. Ölü derinin atılmasına ve yeni hücre oluşumunun desteklenmesine yardımcı olan bu tonik, cildi besleyerek yağlı cilt temizliğini kontrol altına alıyor. Badem, biberiye, aloe ve papatya özleri içeren formülü sayesinde cilde bakım yapan bu toniği sabah ve akşam günde iki kere kullanmanı tavsiye ediyoruz. Düzenli kullanımda yağlı ciltteki renk eşitsizliğinin düzeldiğini ve cilt lekelerinin daha az belirgin olduğunu fark edersin. 

Yağlı ciltler tonik kullanmalı mı?

Evet, yağlı cilt bakımında mutlaka tonik kullanılmalıdır. Tonik kullanmak yağlı cildini temizler, gözeneklerini sıkılaştırır ve siyah noktaların azalmasına yardımcı olur. Yağlı ciltler günde iki kere tonikle ciltlerini silebilirler. 

Yağlı ciltler nasıl tonik kullanmalı?

Yağlı ciltler alkolsüz ve cilt tiplerine uygun tonikler kullanmalılardır. Glikolik asit, salisilik asit içeren tonikler yağlı cilt tipleri için daha uygundur. Yağ özleri içeren tonikler, cildinde istenmeyen parlamalara yol açabilir. 

Yağlı cilt için hangi tonik kullanılmalıdır?

Yağlı ciltler için tonikler mutlaka cilt bakımında güvendiğin markalardan olmalı. Aktar ve doğal tonikler yağlı cildinde istenmeyen reaksiyonlara neden olabilir. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap