Cilt Bakımı

Üşengeçlere Özel Cilt Bakım Rutini Önerileri

3 dk.
Üşengeçlere Özel Cilt Bakım Rutini Önerileri
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Üşengeç ruha sahip olanlar cilt bakımı denilince hemen o ortamdan uzaklaşabilir. Maske sür, kurumasını bekle, yüzünü yıka ve nemlendir... Bazılarına bu tip cilt bakımları terapi gibi gelirken bazı üşengeçler için ürkütücü olabiliyorlar. Cilt bakımını atlamak, cildini temizlememek de cildinde sorunların oluşmasına yol açabilir. Peki, üşengeçler ne yapmalı? Pratik cilt bakımı yapmak mümkün! Cildimveben editörleri aramızdan en tembel olanların bile üşenmeyeceği cilt bakım rutinlerini anlatıyor! Yazımızın devamını okumaya üşenme, cildin için faydalı bilgiler yer alıyor :)

Cildini temizlerken aydınlat

Cildini temizlerken aydınlat

Ne kadar üşengeç de olsan cildini derinlemesine temizlemenin ne kadar önemli olduğunu unutma. Gün içinde cildimizde biriken ölü deriler, makyaj kalıntıları, yağ, kir ve ter gözeneklerin tıkanmasına yol açar. Gözeneklerin tıkandığında cildinde siyah noktalar ve cilt kusurları da kaçınılmaz olur.

Cildini temizlemek ve makyajını tek adımda silmek için harika bir yol biliyoruz. Garnier Micellar Gül Suyu, yumuşacık yapısıyla cildini tek seferde pamukla silmene yardımcı olur.  Garnier Gül Suyu içeren Micellar su, makyaj kalıntılarını mıknatıs gibi çeken teknolojiye sahip. Gül suyunun etkisiyle cildine parlaklık kazandırabilir ve cildinin daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsin. Kısaca, makyajını temizledikten sonra aynada mat ve donuk bir cilt görünümü ile karşılaşmaz, tam tersi ışıl ışıl görünürsün. Üşengeçler için tek bir ürünle makyajı temizlemek ve cildi daha aydınlık göstermek harika bir icat olsa gerek!

Ürünü burada inceleyebilirsin

Hızlı emilen kremleri kullan

Hızlı emilen kremleri kullan

Üşengeçler cildini tek bir nemlendirici kreme emanet etmek istiyorlarsa bu kesinlikle Garnier Hyaluronik Aloe Jel olmalı. Neme ihtiyacı olan cildin (üşengeçlikten cildini çok iyi nemlendirmediğini tahmin ediyoruz) Aloe Vera ve Hyaluronik Asit sayesinde derinlemesine nemlenir, Garnier kremin jel dokusuyla ferahlar. Aloe Jel'in hızlı emilen formülü cildinde rahatsızlık hissi yaratmıyor, cildini yağlandırmıyor. 

Cildinde ferahlık hissi duymak, Hyaluronik Asit'in faydasını cildine yansıtmak için Aloe Jel'den daha iyi bir krem düşünemiyoruz. Sabah ve akşam olmak üzere cildine iki kere nemlendirici krem uygulamak yeterli olacak. Gün içinde ihtiyaç duydukça Aloe Jel'i cildine uygulayabilirsin. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Pratik cilt maskesi önerisi

Pratik cilt maskesi önerisi

Yüzüne maske yapmayacak kadar üşengeç olduğunu biliyoruz. Bazı maskeleri suyla karıştırarak hazırlamak, cildinde kurumasını beklemek ve zorlu temizlik süreçleri seni cilt maskesinden soğutmuş olabilir. 

Bizim en sevdiğimiz pratik maskelerin başında kağıt maskeler geliyor. Sadece maskenin paketini aç ve cildine yerleştir. Hiç bir hazırlık süresi gerektirmeyen Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Yüz Maskesi sana 15 dakikalık SPA deneyimi yaşatıyor. Normal ve kuru ciltler için önerilen Nem Bombası maske, cildini nemlendirirken aynı zamanda ışıldamasını ve parlamasını da sağlıyor. Tek bir maske kullanımı da bir haftalık nemlendirici serum kullanmaya eş değer. Tarafını seç, 15 dakikalık kağıt maske mi yoksa bir hafta boyunca serum kullanmak mı?

Peeling yapmayı unutma

Peeling yapmayı unutma

Senin gibi cilt bakımına yeteri kadar özen göstermeyenler için mutlaka kullanılması gereken ürünlerin başında peeling geliyor. Çünkü peeling yapmak cildin ferahlamasını, gözeneklerin temizlenmesi ve cildin daha sağlıklı ışıldamasını sağlar. 

Bizim en sevdiğimiz peelinglerden biri doğal kaynaklı organik kayısı yağı içeren Garnier Kayısı Peeling! Cildimizdeki kirleri arındıran ve yüze doğal bir ışıltı kazandıran Garnier Peeling'i severek kullanıyoruz. Haftada ihtiyacına göre 2-3 kere peeling yaparak cilt bakımı yapmadığın günlerin olumsuz etkilerini yüzünden silebilirsin. Merak etme, Garnier peeling, bugüne kadar denediğin yüz kurutan peelingler gibi değil! Tam tersi cildinde yumuşak ve kadifemsi bir bitiş sağlar.

Multi fonksiyonel cilt bakım ürünleri ile tanış

Garnier Saf ve Temiz Kömürlü 3’ü 1 Arada

Cilt temizleme, peeling, maske... Bunların her biri için farklı ürün kullanmak yerine tek bir ürün kullanmaya ne dersin? Üşengeçler bizim bu ürüne ne kadar çok sevindiğimizi çok iyi anladılar! Hangi üründen bahsediyoruz? Tabii ki Garnier Saf ve Temiz Kömürlü 3’ü 1 Arada.

Cildi temizleyen, gözeneklerini arındıran ve cildin doğal mat görünmesini sağlayan Saf ve Temiz Kömürlü 3’ü 1 Arada cilt bakım ürünün formülündeki Salisilik Asit ve kömür sayesinde cildindeki siyah noktalar ve cilt kusurları azalır. Doğal kaynaklı kömür cildini kurutmadan mat görünmesini sağlayan, sebum üretimini kontrol eden harika bir içerik! Yağlı ve karma cildinde tek bir ürünle harikalar yaratmak için ihtiyacın olacak cilt bakım ürününü artık keşfettin. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap