Cilt Bakımı

Taze Başlangıç: Canlı ve Arınmış Bir Cilt Görünümüne Sahip Olmanın Yolları

3 dk.
Taze Başlangıç: Canlı ve Arınmış Bir Cilde Sahip Olmanın Yolları
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Her gün tazelenmiş, capcanlı bir cilt görünümüne ulaşmak aslında sandığından daha kolay. Pürüzsüz cilt için sadece yapman gereken, cildine doğru ürünlerle, doğru şekilde bakım yapmak. Tabii bir de bunu her gün tekrarlamak, atlamamak, ertelememek. Doğru ürünlerle düzenli bakım yaptığında sen de canlı görünen bir cilde kolaylıkla kavuşabilirsin. Bunu nasıl yapabileceğini merak ediyorsan sana özel önerilerimiz için seni yazımızın devamına alalım! :)

Cilt Yenileyici Ürünler ile Düzenli Bakım

Cilt Yenileyici Ürünler ile Düzenli Bakım

Canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için aloe vera, hyaluronik asit gibi cildini nemlendirecek, canlandıracak içeriklere sahip bakım ürünlerini tercih etmeni öneririz. Bu cilt bakım ürünleriyle cildini derinlemesine nemlendirebilir, çok daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. Bu nedenle, cildine bu içeriklere sahip ürünlerle düzenli bakım yapmanı ve bunu bir rutin haline getirmeni tavsiye ederiz.

Cildini kurutmadan temizle:

Cildini kurutmadan temizle:

Cildimizi arındırmak da canlı bir cilt görünümüne ulaşmak için cilt bakım rutininde yüz temizleme jeli kullanmak oldukça önemli. Ancak bu noktada, cildini kurutmadan temizleyebilecek, temizlerken nemlendirebilecek cilt temizleyicileri kullanmanı öneririz. Bizim bu konudaki favorilerimizden biri Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli.

Temiz ve ferah bir cilt için her gün kullandığımız bu temizleme jeli, Hyaluronik Asit ve aloe vera içeren formülü ile cildimizi kurutmadan temizliyor. Normalde cildimizi temizledikten sonra gerginlik, kuruluk hissi yaşayabiliyoruz ama Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli ile hiç böyle bir sorun yaşamadık, aksine çok daha ferah bir his sağladı! :) Sen de cilt bakım rutininin ilk adımı olan temizleme adımında bu temizleme jelini kullanarak ferahlık hissine ulaşabilirsin.

Yüz temizleme jeli nasıl kullanılır?

  • İlk önce cildini ılık su ile ıslat.
  • Yüz temizleme jelini avucuna bir veya iki pompa kadar sık.
  • Sonra jeli yüzüne köpürterek uygula.
  • Suyla birleşince köpüren yüz temizleme jelleri cildini derinlemesine temizleyecek. 
  • Yüzünü mutlaka ılık veya soğuk su ile yıkamalısın. Hassas ciltler için cilt bakım rutininde sıcak suya yer vermemelisin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Makyajını temizlemeyi unutma:

Makyajını temizlemeyi unutma:

Cildimizi makyajdan arındırmamız da oldukça önemli. Göz, dudak ve ten makyajımızı güzelce temizlediğimizde cildimizde resmen bir rahatlık hissediyoruz! Garnier Micellar Gül Suyu ile makyajımızı temizlediğimizde ise makyajdan arınmış olmanın rahatlama hissiyle beraber cildimizde parlak bir görünüm de görebiliyoruz. Normalde makyajımızı çıkarttıktan sonra cildimiz solgun görünebiliyor. İşte bu duruma Garnier Micellar Gül Suyu ile engel olabiliyoruz. Makyajımızı çıkartıyoruz ve cildimiz parlıyor! :)

Nemli ve Yumuşak Bir Cilt İçin Nemlendirici Kullanımı

Nemli ve Yumuşak Bir Cilt İçin Nemlendirici Kullanmı

Makyajını temizledikten, cildini arındırdıktan sonra sıra geldi nemlendirme adımına! Nemlendirici yüz kremi kullanımı, cildinin gün boyu daha aydınlık ve canlı görünmesine yardımcı olacak. Unutma, cilt tipin ne olursa olsun mutlaka herkes nemlendirici kullanmalı! Pürüzsüz bir cilt için kendine yapacağın en büyük iyiliklerin başında her gün nemlendirici kulalnmak geliyor.m 

Nemlendirici krem önerisi isteyenler için Garnier Hyaluronik Aloe Jel'i tavsiye ederiz. Garnier nemlendiricinin en güzel yanı, cildini nemlendirirken dolgunlaştırma imkanı yaratması! Yaz-kış favorimiz olan bu nemlendirici, cildimizi derinlemesine nemlendiriyor, ferahlatıcı jel dokusuyla cildimizde yağlı his kalmamasını sağlıyor. Pürüzsüz bir cilt ve cilt bakım rutini için nemlendiricinin ne kadar önemli olduğunu unutma! 

Nemlendirici yüz kremi nasıl kullanılır?

  • Nemlendirici kremi mutlaka temiz cildine uygulamalısın.
  • Nemlendiricini minik noktalar halinde yüzüne yay.
  • Dairesel hareketlerle nemlendiricinin tüm yüzüne ve boyun bölgesine eşit yayıldığına emin ol.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Maskelerle tazelen:

Maskelerle tazelen:

Anında canlı bir cilt görünümü elde etmek için cildini neme doyurmaya ne dersin? Nemlendirici kağıt yüz maskesiyle 15 dakikada cildini nemlendirip canlı bir görünüm elde edebilirsin. Nar özü ve Hyaluronik Asit içeren Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi bizim bu konudaki kurtarıcılarımızdan! Bu cilt maskesi sayesinde cildimize hızlıca maske uygulayıp anında nemlenmiş, canlı cilt görünümüne kolayca ulaşabiliyoruz. Pürüzsüz cilt görünümü için sen de onarıcı yüz maskelerini düzenli olarak kullanmalısın. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap