Cilt Bakımı

Tatil Sonrası Cildine Yapabileceğin En Pratik Bakım

4 dk.
Tatil Sonrası Cildine Yapabileceğin En Pratik Bakım
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Şehre dönüş başladıysa, gelsin pratik cilt bakımı önerileri!

Yaz tatilini tamamlayanları şöyle alalım mı? Umuyoruz ki dilediğince eğlendiğin, denizin, kumun ve güneşin tadını çıkardığın mis gibi bir tatil geçirmişsindir! 😊 Hazır tatilini bitirip, şehre dönmüş ve günlük rutinlerine kaldığın yerden devam ediyorken, cilt bakımında uygulaman gereken adımlara göz atmaya ne dersin? Senin için hazırladığımız bu rehber sayesinde, tatil dönüşü cildinin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamış olacaksın.

Tatil Sonrası Cilt Bakımı Neden Önemli?

Tatil Sonrası Cilt Bakımı Neden Önemli?

Bu mühim noktaya parmak basmadan cilt bakım önerilerimize geçmeyelim istedik. Tatil boyunca cilt, deniz ve güneşin etkisiyle oldukça yorgun düşer. Güneş kremi ise ciltte mükemmel bir korumaya sahiptir ancak iyi temizlenmediğinde gözenekleri tıkayabildiği da bir gerçek. O nedenle mümkünse tatil boyunca cildini temizleyici bakım ürünleriyle temizlemeyi ihmal etmemelisin. Fakat bildiğimiz bir şey var ki o da pek çoğumuzun tatilde cilt bakımına zaman ayırmadığı. Bu yüzden uzmanlar da cildin onarılıp yenilenmesi, ölü derilerin ciltten atılması ve deniz suyunun ciltte yarattığı kuruluk etkisini azaltmak için tatil sonrası cilt bakımı uygulamasını öneriyor. Tabii, biz de! 😊

Tatil Sonrası Cilt Bakımında Nelere Dikkat Etmelisin?

Tatil dönüşünde cildine uygulayacağın bakımlar arasında nemlendirme ve arındırma işlemlerinin olmasına dikkat etmelisin. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz üzere cilt, tatil sonrası en çok neme ve ölü derilerini atmaya ihtiyaç duyuyor. O nedenle birazdan bizim de sana açıklayacağımız bakım önerilerinde bu gibi cilt bakım ürünlerini görüyor olacaksın. Öyleyse gelsin öneriler!

Tatil Sonrası Bakım Önerilerimiz

Tatil dönüşünde cildine uygulayacağın cilt bakımı adımları şöyle olmalı;

1. Cilt Temizleme

1. Cilt Temizleme

Cilt temizliği, sadece tatil sonrası değil her zaman cilt bakım rutininin en temel adımı olduğunu unutmamalısın. Bu adımı, yüzüne makyaj yapmadığın zamanlarda da uygulamalısın ki, gün içinde cildinde biriken tüm yağ ve kirler güzelce arınabilsin. Cildinin daha sağlıklı görünmesini sağlayacak temizleme ürünlerinde ise cildi nemlendirme etkisi bulunan ve daha doğal içerikli ürünlere yönelmeni öneriyoruz.

2. Nemlendirme

2. Nemlendirme

Cildin, tatil boyunca güneşin etkisiyle kurumaya yüz tutmuş olabilir. Kuruyan cilt, cansız ve mat bir görünüme sahip olabilir. Bu da yüzünün solgun görünmesi anlamına gelir. Cilde kaybettiği nemi geri kazandırmaksa, tatil dönüşü yapacağın en mühim şey olmalı! Yine doğal içeriklerden oluşan formüller ve cildi nemlendirirken yatıştırıp rahatlatan ürünleri tercih etmen faydalı olacaktır.

Editörün önerisi: Tatil sonrası mutlaka cilt bakım rutinine dahil etmen gerektiğini düşündüğümüz nemlendirici ürün, Garnier Hyaluronik Aloe Jel. Vegan formüllü ürünleriyle tanıdığımız Garnier’ın bu nemlendiricisi %96 doğal kaynaklı içeriklere sahip. Ayrıca formülü, ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilme kapasitesine sahip olmasıyla bilinen ve cildi yoğun şekilde nemlendiren hyaluronik asit ve cildi rahatlatıp yatıştıran aloe vera jeli ile zenginleştiriliyor. 48 saate kadar nemlendirme etkisi sağlayan bu jel nemlendiricinin cildimizde bıraktığı dokuyu biz çok seviyoruz. Hızlı emilmesi, yağlı his bırakmaması ve ferahlık sağlaması ise bizim onda sevdiğimiz diğer özellikler. Normal ciltler ile kuru ve hassas ciltler olmak üzere 2 farklı çeşidi bulunan bu doğal kaynaklı jel nemlendirici, bizce tatil sonrası cilt bakımını şahlandıracak ürünler arasında!

Ürünü burada inceleyebilirsin

3. Kağıt Maske Uygulaması

3. Kağıt Maske Uygulaması

Kağıt maskeler, uygulanış biçimleriyle son derece pratik kabul edilen cilt bakım ürünlerinden. Pratik olmalarının yanı sıra cildi komple saran kağıt formundaki bu ürünler ayrıca etkili bakım sunan ürünler arasında da yer alıyor. Tatil dönüşü cildine uygulayacağın pratik bakım ürünleri arasında saydığımız kağıt maskelerin bu özelliklerinden faydalanabileceğini düşünüyoruz. Cilde yoğun bakım ve onarım sağlayan yüz maskesi adımında doğal içerikli kağıt maskeler tercih ederek, cildine sağlıklı ışıltısını geri kazandırabilirsin.

Editörün önerisi: Cildi onaran ve kaybettiği ışıltısını geri kazandıran türleriyle tatil sonrası cildine uygulayabileceğin yüz maskesi önerimiz Garnier Süt Bombası Kağıt Maskeler. Cildin yoğun şekilde beslenmesini sağlayan yeni nesil süt maskeleri, Garnier’ın doğal içerikli formülleriyle bir araya geliyor. Kuru ve solgun ciltlere özel, yoğun nem ve ışıltı kazandıran Garnier Süt Bombası Hindistan Cevizi Sütlü Kağıt Maske ya da kuru ve gergin ciltlere özel Garnier Süt Bombası Badem Sütlü Kağıt Maske. Her ikisi de deneyimlerimiz sonucunda bizden onay alan ve yoğun şekilde cildi beslediğini fark ettiğimiz maskeler. Tatil sonrası cildinin beslenmesine yardımcı olan bu kağıt formlu süt maskelerine muhakkak şans vermeni öneriyoruz.

Ürünü burada inceleyebilirsin

4. Ampul Maske Uygulaması

4. Ampul Maske Uygulaması

Bakım rutininde ampullerin yeri her zaman ayrı olmuştur. Serum gibi etki gösteren fakat serumdan biraz daha ince bir yapıya sahip olan ampuller, son zamanlarda maske formlarında da karşımıza çıkmaya başladı. Bu sayede besleyici ve onarıcı etkiyi aynı anda gösteren ampul maskeler, tatil dönüşü cildini hızla toparlaman için harika bir seçim olacaktır.

Editörün önerisi: Denedik ve daha iyisini tanımıyoruz: Garnier Ampul Kağıt Yüz Maskeleri! Yorgunluk karşıtı, sıkılaştırıcı ve detoks etkili olmak üzere 3 farklı seçeneği bulunan bu maskeler süper besin olarak adlandırılan içeriklerle bir ilke imza atıyor ve ampul kağıt maskeler böylece ortaya çıkıyor.

Karpuz, lahana ve ananas özlerini; hyaluronik asit, C vitamini ve niasinamid gibi faydalı bileşenler ile birleştiren Garnier, bu maskeleri ile bizi kendine çekmeyi başardı. Sadece 5 dakikada cildimizdeki farkı gözle görülür oranda hissedebildiğimiz bu maskeler ile gerçekten de flaş bir etki yakalayabildik. Özel bir randevu öncesinde, evden acilen çıkmamız gereken durumlarda makyaj altına uygulayıp, bir anda sağlıklı ve parlak görünüme kavuştuğumuz bu maskelere bayıldık! Sen de tatil sonrası cilt bakım rutininde Garnier’ın bu ampul kağıt yüz maskelerine yer verebilirsin. Kullanımı son derece pratik olan bu maskeler ile göreceksin ki cildin hızla toparlanacak ve ışıl ışıl bir görünüm kazanacak! 😊

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap