Cilt Bakımı

Spordan sonra nasıl cilt bakımı yapmalı?

3 dk.
Spordan sonra nasıl cilt bakımı yapmalı?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Spor yaparak vücudunu ödüllendirdin, peki ya cildin? Spordan çıktıktan sonra cildindeki ter gözeneklerine dolarak gözeneklerinin tıkanmasına ve siyah nokta oluşumuna neden olabilir. Hemen panik yapma, spordan sonra doğru cilt bakımı yaparak cildinin daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. Spor yapmak cildin için de çok faydalı, sadece spor sonrası cilt bakımına dikkat etmeni öneriyoruz.

Spor çantana yüz yıkama jeli ekle

Spor çantana yüz yıkama jeli ekle

Spor salonuna giderken çantana mutlaka nemlendirici etkili yüz yıkama jeli eklemelisin. Spor sonrasında duş almasan bile cildini temizleyerek gözeneklerine ter ve kirin dolmasını önleyebilirsin.

Bizim spor çantamızdan eksik etmediğimiz ürün Garnier Hyaluronik Aloe Yüz Yıkama Jeli. İçeriğinde Hyaluronik asit ve aloe vera özü sayesinde cildimizi derinlemesine temizliyor ve cildin daha nemli görünmesine yardımcı oluyor. Yüzü asla kurutmuyor ve spordan sonra cildimizin yumuşacık olmasını sağlıyor. Spordan sonra arkadaşlarınla buluşmak istediğinde yüz yıkama jeliyle yüzünü temizleyip fresh bir görünüm yakalayabilirsin. Şimdi spor salonundan çıkmaya hazırsın. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Kağıt maske yap

Kağıt maske yap

Sporda ne kadar yorulduğunu tahmin edebiliyoruz. Spora gitmek başlı başına büyük bir motivasyon istiyor. Motivasyonu sağlamak için biz her spor sonrası cildimizi kağıt maskeyle ödüllendiriyoruz. Garnier Nem Bombası Yorgunluk Karşıtı Kağıt Yüz Maskesi, yorgunluk sonrası cildi nemlendirerek daha aydınlık ve parlak görünmesine yardımcı oluyor. Yorgun ciltler için önerilen bu maske, cildi rahatlatıyor ve spor sonrası kızaran cildinin yatışmasını sağlıyor. 

Garnier Nem Bombası maskelerin ne kadar etkili olduğunu her yerde anlatıyoruz. Tek bir maskenin, bir haftalık nemlendirici serum etkisi gösterdiğini biliyorsun, değil mi? Cildinin neme doymasını sağlamak için Garnier kağıt maskelerle en kısa sürede tanışmalısın. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Spor aralarında cildini şımart

Spor aralarında cildini şımart

Spor yaparken yanımıza sadece su şişesi aldığımızı düşünüyorsan çok yanılıyorsun. Spor sırasında bunaldığımızda termal suyla cildimizi şımartmayı ihmal etmiyoruz. En sevdiğimiz termal suların başında gelen Vichy Termal Su, hızlı bir şekilde cildi ferahlatıyor ve nem sağlıyor. Doğal termal sudan meydana gelen Vichy Termal Su, tek bir uygulamada bütün ciltteki hassasiyeti ve kızarıklığı azaltıyor. Terleyen cildimizin soğumasına yardımcı oluyor. Böylece spora devam ederken daha enerjik hissediyoruz.

Spor aralarında yüzüne Termal Su sıkmak cildinin aşırı termelesini ve gözeneklerine kir, yağ dolmasını da engeller. Spordan sonra cildimiz aşırı yorgun ve solgun görünmüyor. Ayrıca spor aralarında yüzümüze Vichy Termal Su sıkmak çok havalı görünüyor. 

Spor sonrası cildini yatıştır

Spor sonrası cildini yatıştır

Spordan sonra kızaran cildini yatıştırmak için sana Kiehl's Cannabis Sativa Seed Oil Herbal Concentrate Serumu öneririz. %100 doğal kaynaklı içeriği sayesinde cildinin nem dengesini sağlayan ve rahatsızlık hissini en aza indiren bu serumu çok seveceğine eminiz. Kenevir tohumu yağı ve kekik otu yağı içeren Kiehl's serum, cilt bariyerini güçlendirerek cildini çevresel faktörlere karşı koruyor. Bitkilerin gücüyle cildini onaran ve yatışmasını sağlayan Kiehl's serum, spor sonrası oluşan aşırı kızarıklık ve kaşıntıyı ortadan kaldırıyor. Spor sonrası programın varsa, arkadaşlarınla buluşmadan önce serumu cildine uygula ve fresh bir görünümle arkadaşlarının karşısına çık. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap