Cilt Lekeleri için En İyi 6 Krem🧴

İNCELE

Paris Fashion Week: Cildin Işıldasın✨

Hemen Al

Hangi Asit Cildine Göre?

Hemen Oku

Sivilce Kurutucu 6 Yöntem🧼

HEMEN KEŞFET

Siyah Nokta

Siyah Noktaları Geçirmenin 5 Farklı Yolu

2 dk.
Siyah Noktaları Geçirmenin 5 Farklı Yolu
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Çözümü her ne kadar basit görünse de, siyah noktalardan nasıl kurtulacağını gerçekten biliyor musun? Yalnızca siyah nokta bantlarıyla bu görünümden anlık olarak kurtulmak, ne yazık ki siyah noktaları önlemiyor. Bunun yerine, doğru ürünlerle, düzenli şekilde bakım yapmalı, cildini arındırmalı ve temizlemelisin. Siyah noktaları tedavi etmek, geçirmek için bizim tercih ettiğimiz bakım önerilerini merak edenleri yazımızın devamına alalım!

1.Kömür içeren ürünleri tercih et:

Kömür içeren ürünleri tercih et

Siyah noktalar, sebum fazlası ve pürüzlü cilt görünümü için kömür içeren ürünleri kullanmaya özen gösteriyoruz. Kömür içeren cilt bakım ürünleri, ciltteki kirden ve fazla yağdan kurtulmamıza yardımcı oluyor. Özellikle tıkanmış gözenekleri derinlemesine arındıran kömür, siyah noktaların görünür şekilde azalmasına destek oluyor.

Kömür içeren ve bizim de kullandığımız favorilerimizden biri, Garnier Kömürlü 3'ü 1 Arada! Bu çok sevdiğimiz üründe  hem temizleme, hem peeling, hem de maske tek bir üründe! Kömür içeren arındırıcı formülü ve salisilik asitin gücüyle siyah noktalarımıza siyah bir nokta koymamızı sağlıyor. Cildimizdeki inatçı siyah noktaların azalmasına, yağlanmaya engel oluyor. Daha ne olsun? :)

Ürünü burada inceleyebilirsin

2.Cildini günlük olarak temizle:

Cildini günlük olarak temizle:

Siyah nokta görünümüne engel olmak istiyorsan cildini mutlaka düzenli olarak temizlemen gerekir. Cildini düzenli olarak temizlediğinde, gün içinde cildinde biriken yağın, kirin gözeneklerine dolmasını engellemiş olursun. Böylece de siyah nokta oluşumuna engel olmuş olursun. Yukarıda da önerdiğimiz Garnier Kömürlü 3'ü 1 Arada’yı günlük olarak cildini temizleme amaçlı kullanabilir, cildini her gün derinlemesine arındırabilirsin.

3.Cildini düzenli olarak arındır:

Cildini düzenli olarak arındır

Cildini düzenli olarak temizlemenin yanında, arındırmayı da unutmamalısın. Cildinin ihtiyacına göre haftada 2 ya da 3 kez peeling yapmalı, tıkanmış gözeneklerini temizleyerek cildinin arınmasını sağlamalısın. 2 farklı boyutta peeling parçacıkları içeren Garnier Siyah Nokta Karşıtı Kömürlü Peeling, kömür, yaban mersini ve salisilik asit içeriği ile siyah noktaların görünür şekilde azalmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda siyah noktaların tekrar oluşmasına da engel oluyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

4.Spor aktiviteleri sonrasında cildini temizlemeyi unutma:

Spor aktiviteleri sonrasında cildini temizlemeyi unutma:

Terleme, kir, bakteri ve ölü deri hücreleriyle birleşerek gözeneklerimizi tıkayabilir ve siyah noktalara yol açabilir. Bu yüzden bir antrenmandan veya aşırı terlemeye neden olan herhangi bir aktiviteden önce ve sonra yüzünü temizlemeni öneririz.

5.Bölgesel bakım yap:

Bölgesel bakım yap:

Yüzünün sadece burun veya çene gibi belirli bir kısmında siyah noktalar oluşuyorsa, kullandığın ürünleri tüm yüzüne uygulamana gerek yok. Özellikle, yalnızca T bölgesi dediğimiz alın, burun ve çenede yağlıysa, bu bölgede siyah noktalar çıkıyor ama yüzünün geri kalanı hassassa, bölgesel uygulayabileceğin ürünleri tercih etmeni öneririz.

Kömür ve salisilik asit içeren formülü ile Garnier Kömürlü Siyah Nokta Karşıtı Soyulabilen Maske, siyah noktalara neden olan kiri ve fazla sebumu etkili şekilde T bölgesinden temizliyor. Maskeyi T bölgesine, kalın bir tabaka halinde uyguluyoruz ve kuruyunca soyarak çıkartabiliyoruz. Bu sayede de sadece 1 kullanımda gözeneklerimiz gözle görülür şekilde arınıyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap