1 Dakikanı Ayır ve Sokak Tacizine Dur de!

Siyah Nokta

Siyah Nokta Bantları İşe Yarar Mı?

3 dk.
Siyah Nokta Bantları İşe Yarar Mı?
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Siyah nokta görünümü aynaya baktığımızda canımızı en çok sıkan cilt kusurlarından. Siyah noktalardan kurtulmak için çoğumuz, hızlı çözüm olduğunu düşünerek siyah nokta bantlarına yöneliyoruz. Peki siyah nokta bandı işe yarıyor mu? Aslında hızlı sonuç verse de siyah nokta burun bandının zararları da var… İşte bu yazımızda siyah nokta bandı kullanmak yerine yapabileceğin bakımları, bu bantların gerçekten kullanışlı olup olmadığını açıklıyoruz! Hadi başlayalım! :)

Siyah nokta bandı işe yarıyor mu?

Siyah nokta bandı işe yarıyor mu?

Öncelikle siyah nokta bantlarının ne olduğundan ve nasıl kullanıldığından başlamak isteriz. Özellikle siyah nokta bandı nasıl kullanılır sorusu Cildimveben editörleri olarak bizlere de sosyal medyadan en çok gelen sorular arasında. Siyah nokta bandı, bir tarafında oldukça yapışkan şeritleri olan ve siyah noktaların olduğu bölgelere yapıştırıldığında siyah noktaların bu şeritlere yapışıp gözeneklerden çekilmesiyle uygulanır.

Bu yapışkan şeritler siyah noktalarda anlık olarak temizlik sağlasa da uzun vadede etkisi olmadığını söylememiz gerekir. Siyah nokta bantları, siyah noktanın en görünür olan üst kısmını çeker. Siyah noktaların üst kısımları şeritleri doldururken, geri kalanı gözeneklerin arkasında kalır. Yani derinlemesine bir temizlik değildir ve siyah noktaların yeniden oluşmasını engelleyemezler.

siyah nokta

Aynı zamanda, burnundaki siyah noktaların aslında siyah nokta olmadığını biliyor muydun? Aslında bu nokta gibi görünenler tıkanmış, büyük ve belirgin gözeneklerdir. Bu nedenle siyah nokta bantlarını ne kadar sıklıkla kullanırsan kullan, siyah nokta görünümünden derin temizlik olmadıkça kurtulamazsın. Bunun için özenli ve düzenli bakım yapman gerekir. Özellikle siyah nokta sorunun sürekli tekrarlıyorsa, inatçı bir problemse mutlaka derinlemesine bakım yapman şart.

Siyah nokta bandının zararları neler?

Siyah nokta bandının zararları neler?

Siyah nokta bandı kullanımı nedeniyle cildimizde kızarıklık oluşabilir. Hatta siyah nokta bandını çektikten sonra yapışkan kısmın cildimizi çok fazla germesi nedeniyle tahriş ortaya çıkabilir çünkü bu yapışkan kısım cildimizi oldukça agresif şekilde çeker. Özellikle hassas cilde sahipsen uzak durman en iyisi olacaktır.

Bununla beraber, burun üstü kısmında tüylenme sorununa da neden olabilir. Sık kullanıldığında burun üstündeki tüyler sertleşebilir ve daha fazla tüylenme sorunu da ortaya çıkabilir.

Siyah nokta bandı kullanmak yerine nasıl bir bakım yapmalı?

Siyah nokta bandı kullanmak yerine nasıl bir bakım yapmalı?

Yukarıda da açıkladığımız gibi, siyah nokta sorununu çözmek istiyorsan bu bantları kullanmak yerine siyah noktalarını, tıkanmış gözeneklerini derinlemesine temizleyecek bir bakım rutini oluşturmalısın. Bu bakım rutininde kil içerikli ürünlerden yardım almanı öneririz. Killer, tıkalı gözeneklerdeki kirleri bir mıknatıs gibi çeker ve cildimizi derinlemesine arındırır.

 L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske

Kil içeren siyah nokta maskesi olarak bizi sana önerimiz L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske. 3 saf kil ve su yosunu içeren bu maske, kremsi yapısıyla cildi kurutmadan siyah noktaları temizliyor ve gözenekleri sıkılaştırıyor. Haftada 2 kez, temiz cildine ince bir katman halinde uygulayabilirsin. 5-10 dakika kadar kurumasını bekleyip ılık suyla temizleyebilirsin. Cildinin derinlemesine arındığını kolayca görebilirsin. :)

Ürünü burada inceleyebilirsin

L’Oréal Paris Saf Kil Peeling Jeli.

Bir diğer önerimiz ise günlük olarak kullanarak cildini arındırıp temizleyebileceğin, kil içeren bir temizleyici: L’Oréal Paris Saf Kil Peeling Jeli. 3 saf kil ve kırmızı yosun özleri içeren bu peeling jeli, tıkalı gözenekleri temizliyor, açıyor, sıkılaştırıyor, gözeneklerin derinlemesine arınmasını sağlıyor. Gündüz ve gece bakım rutininde kullanarak siyah noktalarının tekrarlamasına engel olabilirsin.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap