Güneş Koruması

Sivilceli Ciltler İçin Güneş Koruması Nasıl Olmalı?

3 dk.
Sivilceli Ciltler İçin Güneş Koruması Nasıl Olmalı?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Sivilceli ciltler için güneş koruması hassas bir konu. Öncelikle şunda anlaşalım: Güneş akneye iyi gelir diyenlere inanma! Doğru güneş koruması sağlamadığında güneş cildinde hassasiyet oluşmasına yol açabilir. Eğer yağlı bir cildin varsa gözeneklerine dolmayan en iyi güneş kremlerini tercih etmelisin. Peki, sivilceli ciltler için hangi güneş kremi kullanmalısın? Yağlı cildinde sivilce çıkmasını önleyen güneş ürünleri sayesinde yaz mevsiminin pürüzsüz geçmesini sağlayabilirsin.

En az 15 SPF güneş kremi kullan

En az 15 SPF güneş kremi kullan

Sivilceli bir cildin varsa güneşten hassas bir şekilde korunmalısın. Fazla güneş hiç kimseye iyi gelmediği gibi senin akneli cildine de iyi gelmeyecek. 

Güneşli günlerde mutlaka 15 SPF ve üzeri yüz güneş kremi uygulamalısın. Yüzünün güneşten etkilenmemesi için yaz aylarında 50 SPF yeterli olacak. 

Parlama yapmayan güneş kremi kullan

Parlama yapmayan güneş kremi kullan

Yağlı cildin varsa güneş kremi cildinde parlama yapabilir. Bu nedenle yağlı ciltler için uygun olan güneş kremlerini tercih etmelisin. İnce formüllü ve yağlı ciltler için önerilen güneş kremleri cildinde hafif bir his bırakır ve yağlandırma yapmaz. 

Editörün önerisi: Güneş kremin gün içinde cildini yağlandırıp parlamaya sebep oluyorsa aman pudra ile cildini matlaştırmaya çalışma! Transparan pudra kullanmak güneş kreminin etkisini gölgede bırakır. Bunun yerine yağlı ciltler için en iyi güneş kremlerini tercih et.

Sivilceli ciltler için güneş koruması nasıl olmalı?

1- Cildini temizle

1- Cildini temizle

Sivilceli cildine en iyi güneş koruması sağlamak için ilk olarak cildini temizlemelisin. Yağlı ve sivilceli ciltler için uygun olan yüz yıkama jeli, cildinin gün boyu sebum dengesini sağlayarak mat görünmesine yardımcı olur. 

La Roche-Posay Effaclar Jel cilde uyumlu pH dengesine sahip, bu nedenle cildini kurutmadan hassas bir şekilde temizlenmesini sağlıyor. Gün içinde gözeneklerine dolan kir, yağ ve makyaj kalıntılarını Effaclar Jel ile derinlemesine temizle. Sivilceli cildinde oluşan kaşıntı ve hassasiyet için Termal Su içeren yıkama jeli düzenli kullanımda sivilce ve siyah nokta oluşumunu da azaltır. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

2- Cildini nemlendir

2- Cildini nemlendir

Güneş korumasından tam performans almak için güneş kreminden önce yağlı cildine uygun nemlendirici uygulamalısın. Cildini nemlendirmeden güneş kremi uygulamak sivilceli cildine iyi gelmeyecek. 

La Roche Posay Effaclar Duo + bakım kremi, cildindeki kusurları düzenlemeyi amaçlar, tıkalı gözeneklerini açar, sivilceye eğilimli cildini nemlendirir ve leke görünümünün açılmasına yardımcı olur. Effaclar Duo + nemlendirici, gözenek bakımı sağlarken sebum dengesini de sağlar. Böylece gün içinde cildinin parlaması ve aşırı yağlanması azalır, sağlıklı bir matlık kazandırır. 


Editörün önerisi: Nemlendiricini, güneş kreminden 10 dakika önce uygulamalısın. Nemlendiricin iyice emildikten sonra güneş kremini uygulamak daha sağlıklı sonuçlar almanı sağlar.

Ürünü burada inceleyebilirsin

3- Sivilceli ciltler için güneş kremi seç

3- Sivilceli ciltler için güneş kremi seç

Sivilceli cildin için uygun bir güneş kremi önerisi arıyorsan La Roche Posay Anthelios Anti Imperfections Krem SPF 50 kullanabilirsin. Yağlı ve akneye eğilim gösteen ciltler için uygun olan La Roche Posay güneş kremi, formülündeki salisilik asit ve niacinamide ile cilt kusurlarını ve lekeleri hedefliyor. Aynı zamanda Airlicium teknolojisi ile sebum ve ter kaynaklı parlamayı önleyerek yüzünün gün boyu sağlıklı mat görünmesine destek olur. 

Sivilceli cildini UVB ve UVA ışınlarına karşı korumak ve parlamasına engel olmak için Anthelios güneş kremini yaz bakım rutinine eklemelisin. Yağlı ve yapışkan etkisi olmayan bu güneş kremi yüzünde beyaz bir iz bırakmadan incecik formuyla sivilceli cildini güneş ışınlarından koruyacak. Cildini güneşten koruduktan sonra güneş sonrası bakımını da ihmal etme. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap