Sivilce (Akne)

Sivilce İzlerinden Kurtulmak İçin Kullandığımız 5 Yol

4 dk.
Sivilce İzleri
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Sivilceler ve geçerken bıraktıkları izleri nasıl geçirebileceğini öğrenmek ister misin? “Sivilce izleri nasıl geçer?” diye düşünüyorsan, sivilce izlerinden kurtulmak için kullandığımız 5 yolu bu yazımızda bir araya getirdik!

Sivilcelerin varlıkları ayrı, geçerken de geride bıraktıkları izleri ayrı bir dert. Eğer sivilceli, yani akneye eğilim gösteren bir cilde sahipsen, cildine uygun bir bakım rutini uygulaman gerektiğini zaten biliyorsundur. Peki, sivilce izlerine veya sivilce lekelerine ne iyi gelir biliyor musun?

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Cildinin sivilce çıkarması, kısacası akneye eğilim göstermesinin pek çok sebebi olabilir. Bu konuyu bir dermatolog ile görüşmeni ve cildine uygun bir bakım rutini ve eğer ihtiyacın varsa da bir tedavi ile çözmeni tavsiye ediyoruz. Nihayetinde sivilcelerinin geçmeye başladığı dönemde ise sivilce izleri ve lekeler kendini gösterebilir.

Sivilce lekelerinden kurtulmanın ise birçok yolu var. Özellikle leke geçirmeye yönelik cilt bakım ürünleri ile sivilce izlerinin azalmasını, hatta yok olmasını sağlayabilirsin. “Sivilce izleri nasıl geçer?” sorusu aklını meşgul ediyorsa, işte sana sivilce izlerine ve lekelerini geçirmenin yolları!

La Roche-Posay Effaclar Peeling Etkili Serum

La Roche-Posay Effaclar Peeling Etkili Serum

La Roche-Posay Effaclar ailesinin en yeni üyesi Effaclar Peeling Etkili Serum ile biz de daha yeni tanıştık! Ancak çıktığı günden beri herkesin dilinde! İçerisinde 3 asit kompleksi ve yatıştırıcı Niacinamide bulunan bu yüz serumu, peeling etkisi yaratarak tıkanmış gözenekleri temizliyor. Özellikle cilt kusuru görünümü ve leke görünümünü azaltmayı hedefliyor. Akne lekesi karşıtı bakım için en ideal ürünlerden!

Ürünü burada inceleyebilirsin

La Roche-Posay Effaclar Duo+

Eğer akneye meyilli bir cildin varsa, akneler geçerken geride bıraktıkları izler için de ayrı bir önlem alman gerekebilir. Bunun için La Roche-Posay’in Effaclar Duo+ bakım kremini mutlaka denemelisin. Effaclar serisi akneye eğilim gösteren ciltler için özel tasarlandığı için tam bir etki sağlıyor. İçeriğindeki Aqua Posea Filiformis, salisilik asit niacinamide, piroctone olamine, içnko PCA ve Procerad içeriği ile aknelerin tekrarlamasını önlerken, akne izlerine de iyi geliyor. Özellikle Procerad içeriği, aknelerin kırmızı iz ve leke bırakmadan geçmesine yardımcı oluyor. Kısacası La Roche-Posay Effaclar Duo+ akneli bir cildin mutlaka kullanması gereken, dermatologların da önerdiği bir krem.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Hem akne izlerini azaltmaya yardımcı bir cilt bakım ürünü kullanmak, hem de günlük hayatında bu izlerin daha az görünür olmasını sağlamak istiyorsan da La Roche-Posay Effaclar Duo+’nın renkli versiyonu olan Unifiant’ı kullanabilirsin. Yine aynı içeriğe sahip olan La Roche-Posay Effaclar Duo+ Unifiant, çok az bir kapatıcılığa sahip ama uygulandığında cilde daha eşit bir ton veriyor ve lekelerin ve izlerin görünümünü azaltıyor. Light ve Medium olmak üzere iki rengi bulunan bu krem içerisindeki linoleik asit ile de sebum kanalının genişlemesini engelliyor.

Garnier Saf ve Temiz 3'ü 1 Arada

Garnier Saf ve Temiz 3'ü 1 Arada

Cildini iyi bir şekilde temizlemek ve fazla yağdan arındırmak istiyorsan, sana Garnier Saf ve Temiz 3'ü 1 Arada'yı önerebiliriz. Formülündeki salisilik asit, okaliptüs özü ve çinko türevi ile cildi yoğun bir şekilde temizliyor. Ayrıca peeling olarak kullanıp cildindeki ölü derilerin arınmasını, maske olarak kullanıp beyaz kil içeren formülü ile cildindeki parlamayı azaltarak daha mat görünmesini sağlayabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Nemlendirici

Yağlı ve akneye eğilim gösteren ciltler için doğru ürünle nemlendirmek son derece önemli. Cildin bariyerini güçlendirecek ve nem dengesini sağlayacak bir nemlendirici bakım kullanmak şart. Vichy’nin Normaderm günlük bakım kremi, cildi 24 saate kadar nemlendirirken aynı zamanda cilt kusurlarını düzeltmeyi de hedefliyor. İçeriğindeki salisilik asit, doğal kaynaklı hyalüronik asit ve probiyotik türevi olan Bifidus ile cildi arındırıyor, nem dengesini sağlıyor ve leke, siyah nokta ve gözenek görünümünü de azaltmaya yardımcı oluyor.

SkinCeuticals Discoloration Defense Serum

Eğer inatçı lekelerle ve cilt problemleri sonrası oluşan lekelerle başın dertteyse, SkinCeuticals’ın Discoloration Defense serumu tam sana göre demektir. Traneksamik asit, niasinamid ve HEPES içeren formülü ile ciltteki leke ve izlerde gözle görülür bir iyileşme sağlıyor. Bu serumu düzenli olarak kullandığında cilt tonundaki düzelme, eşitlenme ve aydınlık etki seni çok şaşırtacak.

La Roche-Posay Anthelios XL Anti-Imperfections

Ciltteki inatçı izlerin ve lekelerin en önemli sebeplerinden biri de güneşin zararlı etkileri. O yüzden mutlaka ama mutlaka cilt bakım rutininin son adımında güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmemelisin. Akneye eğilim gösteren bir cilde sahip olduğunu düşünürsek, kullanacağın kremin hem aknelerine uygun olacak hem de cildinin yağlanmasına engel olma özelliği olmalı.

La Roche-Posay Anthelios XL Anti-Imperfections güneş kremi, içerisindeki salisilik asit ve niacinamide içeren formülü sayesinde ciltte mevcut alan leke ve izleri hedef alıyor ve iyileşmesine yardımcı oluyor. Yağlı ve yapışkan bir his bırakmayan bu güneş kremi, beyaz iz bırakmadığı gibi AIRLICIUM teknolojisi ile parlamaya da engel oluyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap