Cilt Bakımı

Senin için en uygun antioksidanı nasıl bulabilirsin?

4 dk.
Senin için en uygun antioksidanı nasıl bulabilirsin?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Cilt bakımında artık devir teslim noktasına geldik. Cilt bakım kremleri, anti-aging kremleri, siz bir kenara cilt antioksidan serumları artık sahne sizin! Günden güne artan antioksidan kullanımı cildin daha sağlıklı, parlak ve canlı görünmesine yardımcı oluyor. Antioksidanlar, cildimizin ihtiyaçlarını daha sağlıklı bir şekilde tamamladığı için ciltte daha hızlı sonuç yaratıyorlar ve cilt kusurlarını en aza indiriyorlar. Peki, onlarda antioksidan arasından sana en uygun olan hangisi? Cilt tipine, ihtiyacına ve beklentine göre sana en uygun olan antioksidan serumu öneriyoruz.

Antioksidanlar ne işe yarar?

Antioksidanlar ne işe yarar?

Hızlı bir yenilemeye mi ihtiyacın var? En basit şekilde ifade etmek gerekirse, cildimiz günlük bazda bir dizi çevresel saldırgana maruz kalıyor. Serbest radikaller cildimize ulaşıp cilt yüzeyinde hasar bırakmayı çok sever! Bu serbest oksijen radikalleri genellikle kendilerini cildimizin kolajenine ve elastinine tutturmaya çalışır, biliyorsun bunlar genç görünmemize yardımcı olan protein lifleridir. Serbest radikaller bir kez bağlandıktan sonra bu gerekli lifleri parçalayabilir ve cilt yaşlanmasının erken belirtilerine yol açabilir.

Cildimizin en iyi savunma kalkanları, serbest radikalleri etkisiz hale getirmeye yardımcı olabilecekleri için antioksidanlarla formüle edilmiş ürünlerdir. Antioksidan içeren ürünler aynı zamanda nemsiz bir cildi canlandırmaya ve ışıltılı bir cildi ortaya çıkarmaya yardımcı oluyorlar. Daha ne olsun?!

Antioksidan Türleri

Antioksidan Türleri

Cilt tipin ve rutinin için doğru antioksidanı nasıl bulacağını anlatmadan önce mevcut farklı antioksidan türlerinden kısaca bahsedelim.

L-askorbik asit olarak da bilinen C vitamini, yaşlanma karşıtı cilt bakımında sınıfının en iyisi antioksidanlardan biri olarak antioksidan serumlarına liderlik ediyor. Kremlerde, serumlarda ve bir sürü diğer cilt bakım ürünlerinde bulunan C vitamini, serbest radikal hasarıyla ve cilt yaşlanmasının erken belirtileriyle savaşmaya yardımcı olur. Cilt bakımı formüllerinde bulunan diğer yaygın antioksidanlar ise: ferulik asit, E vitamini, Phloretin ve resveratrol. Peki, bunlar arasında senin ihtiyacın olan hangisi?

En iyi antioksidan cilt bakım ürünleri

SkinCeuticals C E Ferulic

SkinCeuticals C E Ferulic

Cilt Sorunları: İnce çizgiler ve kırışıklıklar

Cilt Tipi: Kuru, karma ve normal

Antioksidan: SkinCeuticals C E Ferulic

Dermatologların favorisi olan SkinCeuticals C E Ferulic serumu, C ve E vitaminleri ve ferulik asit ile formüle ediliyor. SkinCeuticals serum, çevresel faktörlerin neden olduğu serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı olmak için kullanılır. Her sabah güneş kremi altında uygulayarak cildini gün içinde oluşacak hasarlardan koruyabilirsin. İnce çizgiler, kırışıklıklar, sıkılık kaybı gibi cilt yaşlanma belirtilerini göstermeye başlayan cilt görünümünde gözle görülür şekilde iyileştirmeye yardımcı olur.

Ürünü burada inceleyebilirsin

SkinCeuticals Phloretin CF

SkinCeuticals Phloretin CF

Cilt Sorunları: Düzensiz cilt tonu

Cilt Tipi: Yağlı, akneli ve normal

Antioksidan: SkinCeuticals Phloretin CF

Cildin yağlıysa SkinCeuticals Phloretin CF serumunu senin için öneririz. Phloretin, C vitamini ve ferulik asit ile formüle edilmiş serum, serbest radikalleri nötralize etmeye ve eşit olmayan cilt tonunun görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur. Tıpkı C E Ferulic gibi, cildin yüzeyini çevresel saldırganlardan korumaya yardımcı olmak için bu serumu sabahları geniş spektrumlu SPF güneş kremi altına uygulamalısın.

Ürünü burada inceleyebilirsin

SkinCeuticals Serum 10

​​​​SkinCeuticals Serum 10

Cilt Sorunları: İnce çizgiler ve erken yaşlanma belirtileri

Cilt Tipi: Normal ve hassas

Antioksidan: SkinCeuticals Serum 10

Yaşlanma belirtilerine karşı etki gösteren SkinCeuticals Serum 10, formülündeki C vitamini ve ferulik asit sayesinde cildi korur. Ciltteki ince kırışık görünümünü azaltır ve cildin daha sıkı görünmesini sağlar. Hassas ciltlere uygun olan bu serum, cildin kaybettiği parlaklığı ve ışıltıyı kazandırmayı amaçlıyor. Serum 10’u günde bir kere cildine ve boynuna masaj yaparak uygulaman yeterli olacak.

SkinCeuticals Resveratrol BE

SkinCeuticals Resveratrol BE

Cilt Sorunları: Parlaklık kaybı ve sıkılık kaybı

Cilt Tipi: Normal, kuru, karma, hassas

Antioksidan: SkinCeuticals Resveratrol BE

Gece serumu kullanmak ve daha aydınlık bir cilde uyanmak isteyenler için Resveratrol BE serum doğru tercih olacak. SkinCeuticals antioksidan gece serumu, serbest radikalleri etkisiz hale getirmeye ve cildin parlaklığını ortaya çıkarmaya yardımcı olmak için resveratrol, baicalin ve E vitamini ile formüle ediliyor.

SkinCeuticals AOX+ Eye Gel

SkinCeuticals AOX+ Eye Gel

Cilt Sorunları: Göz çevresindeki kırışıklık

Cilt Tipi: Normal, kuru, karma, hassas

Antioksidan: SkinCeuticals AOX+ Eye Gel

Hassas göz çevresi içi tasarlanan SkinCeuticals göz çevresi antioksidanı, ince kırışıklıkları ve kuru cilt görünümü ortadan kaldırmayı hedefliyor. İçeriğindeki phloretin ve ferulik asit, göz çevresini çevresel faktörlerden korur ve erken yaşlanma belirtilerini önler. Göz çevresindeki yorgunluk belirtilerine karşı da etki gösteren bu göz serumunu sabahları bir kez uygulaman yeterli olacak.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap