Yaşlanma Karşıtı Bakım

Sadece 2 Ürünle Yaşlanma Karşıtı Bakım Önerisi

2 dk.
Sadece 2 Ürünle Yaşlanma Karşıtı Bakım Önerisi
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Sadece 2 ürün kullanarak yapabileceğin en pratik yaşlanma karşıtı bakımı anlatıyoruz!

Cildinde ince çizgiler, sarkma, dolgunluk kaybı ve kırışıklıklar dikkatini çekmeye başladıysa, yaşlanma karşıtı bakıma biraz daha sıcak bakmanın zamanı gelmiş demektir! Böyle deyince sakın gözün korkmasın, sana sadece 2 ürün kullanarak yapabileceğin en iyi kırışıklık karşıtı bakımlardan birinden bahsedeceğiz!

İşte karşında 2 adımlık yaşlanma karşıtı bakım adımları…

1. Dolgunlaştırıcı hyaluronik asit serumu kullan

Dolgunlaştırıcı hyaluronik asit serumu kullan

Yaşlanma belirtileri arasında ilk görülen ve bizi en çok önlem almaya iten belirti dolgunluk kaybı. İnce çizgi ve kırışıklıklardan önce kendini gösteren bu yaşlanma belirtisini geri çevirmek aslında hiç de zor değil.

Yaş ilerledikçe ciltteki hyaluronik asit üretimi de azaldığı için cilt eski dolgunluğunu kaybetmeye başlıyor. Böylece ciltte sarkmalar hafif hafif kendini gösteriyor. Bu belirtilerin önüne geçmek için cilt bakım rutinine iyi bir hyaluronik asit serumu ekleyebilirsin.

Özellikle hassas bir cilde sahipsen, kullanacağın yaşlanma karşıtı serumunu özenli bir şekilde seçmelisin. Bizim hassas ciltler için favori hyaluronik asit serumumuz, La Roche Posay’in Hylau B5 Serumu. Formülündeki iki çeşit hyaluronik asit molekülü ile cildi dolgunlaştırma özelliği sayesinde düzenli kullanımda cilt daha sıkı ve dolgun görünüyor, ince çizgi ve kırışıklık görünümü azalıyor. Ayrıca formülündeki madecassoside yani B5 vitamini sayesinde cilt bariyerini güçlendirmeye de yardımcı oluyor. Hyalu B5 serumunu denemek ve etkisini kendi gözlerinle görmek istersen, tanışma boyunu bir an önce edinmeni öneririz. Bu serum o kadar harika bir etkiye sahip ki, her bitirişimizde hiç beklemeden yerine yenisini alıyoruz.

Ürünü burada inceleyebilirsin

2. Yaşlanma karşıtı etkisi olan güneş kremi kullan

Yaşlanma karşıtı etkisi olan güneş kremi kullan

Biliyorsun ki yaşlanma karşıtı bakımda en etkili adım yaz-kış her gün aksatmadan güneş kremi kullanmak. Güneşin yaşlanma üzerindeki etkisi, diğer faktörlerle kıyaslandığında çok daha fazla. Bu yüzden cildini iyi bir şekilde güneşten koruduğunda birçok yaşlanma belirtisiyle mümkün olan en uzun sürede karşılaşacaksın.

Bizim yılın her günü çok severe kullandığımız La Roche Posay Anthelios Age Correct güneş kremi, cildi hem güneşten iyi bir şekilde koruyor, hem de yaşlanma karşıtı bakım yapıyor. Formülündeki parçalanmış hyaluronik asit, Fe-Resorsinol ve niasinamid sayesinde kırışıklıklar, koyu lekeler ve sıkılık kaybı gibi yaşlanma belirtilerini hedefliyor. SPF 50 ile de cildi güneşin zararlı etkilerine karşı koruyan bu güneş kremi mükemmel bir yaşlanma karşıtı bakım sağlıyor.

Eğer güneş kremi sürdüğünde cildinin daha eşit tonda ve pürüzsüz görünmesini istersen Anthelios Age Correct Tinted renkli güneş kremini de tercih edebilirsin. Cilt tonuna iyi bir şekilde uyan bu güneş kremi, cilt tonunu eşitleyerek sağlıklı ve canlı bir bitiş sağlıyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap