1 Dakikanı Ayır ve Sokak Tacizine Dur de!

Cilt Temizleme

Pürüzsüz Bir Cilt İçin En İyi Maske Önerileri

3 dk.
Pürüzsüz Bir Cilt İçin En İyi Maske Önerileri
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmek için bugüne kadar denediğimiz ve en iyi maske önerilerimizi seninle paylaşıyoruz!

Siyah noktalar, nemsizlik kaynaklı ince çizgiler, genişlemiş gözenekler, pürüzler ve dahası… Pürüzsüz bir cilde sahip olmamız için önümüzde duran tüm engelleri ortadan kaldırmak için cilt bakım maskeleri imdadımıza yetişiyor. Eğer hedefin pürüzsüz, sağlıkla parlayan, canlı bir cilt görünümü ise, bu uğurda denediğimiz ve en sevdiğimiz maske önerilerimizle karşındayız! İşte pürüzsüz cilt için en iyi maskeler

L’Oréal Paris Saf Kil Peeling Maskesi

L’Oréal Paris Saf Kil Peeling Maskesi

Pürüzsüz cildin önündeki en büyük engellerden biri de tıkalı gözenekler. Gözenekler nasıl tıkanır? diye düşünüyorsan hemen açıklayalım: Eğer cildini düzenli bir şekilde temizlemezsen, kirler ve makyaj kalıntıları, gözeneklerinin içine dolarak genişlemelerine ve sonrasında da tıkanmalarına neden olur. Bu yüzden haftada 1-2 kere cildine kil maskesi uygulayarak cildini arındırabilirsin. L’Oréal Paris’in Saf Kil Peeling Maskesi, içerisindeki 3 saf kil ve kırmızı yosun özleri ile hem gözenekleri arındırıyor hem de cildi pürüzsüzleştiriyor, bunu yaparken de cildi kurutmuyor. İçerisindeki Arı kili, Montmorillonit kili ve Ghassoul kili ile cildi fazla yağdan arındırma, temizleme ve pürüzsüzleştirme özelliği bulunuyor. Saf Kil Peeling maskesini kullandığında anında cildinin daha yumuşak, pürüzsüz ve daha eşit göründüğünü fark edeceksin. Düzenli kullandığında ise 7 günde daha sıkılaşmış ve tonu eşitlenmiş göründüğünü fark edeceksin.


Ürünü burada inceleyebilirsin

Kiehl’s Ginger Leaf & Hibiscus Firming Mask

Kiehl’s Ginger Leaf & Hibiscus Firming Mask

Eğer pürüzsüz bir cilt görünümünün peşindeysen, Kiehl’s Ginger Leaf & Hibiscus Firming Maske’sinin mucizevi etkisine hayran kalacaksın.  İçerisindeki Hatmi çiçeği ve zencefil yaprağı özleri ile cilde anında pürüzsüz bir etki veren bu maske, düzenli kullanıldığında çok daha etkili bir sonuç veriyor. Daha genç bir cilt görünümü için ince çizgilerin görünümünü gidermeye de yardımcı olan bu Kiehl’s maskesi favorilerimizden.


Ürünü burada inceleyebilirsin

Garnier Taze Karışım Hyalüronik Asit Kağıt Yüz Maskesi

Garnier Taze Karışım Hyalüronik Asit Kağıt Yüz Maskesi

Hyalüronik asitin cilde faydalarını mutlaka biliyorsundur. Eğer bilmiyorsan, seni hemen bu makalemize alalım. Gelelim Garnier Taze Karışım Kağıt Yüz Maskelerinden hyalüronik asit içeren versiyonunun faydalarına: Hyalüronik asit içeren formülü, 1 şişe seruma eş değer bir etkiye sahip. Kendin karıştırarak uygulayabileceğin bu maskeyi daha uygular uygulamaz cildinin hyalüronik asit etkisiyle daha dolgun ve pürüzsüz göründüğünü fark edeceksin. Düzenli olarak kullandığında da –yani bu haftada 1-2 kere oluyor- cildinin daha nemli, canlı, pürüzsüz ve sıkı göründüğünü kendi gözlerinle göreceksin. Artık aynada pürüzsüz cildinin keyfini çıkarmak serbest!

Lancome Energie De Vie Kil Maskesi

Lancome Energie De Vie Kil Maskesi

Kil maskeleri, hep söylediğimiz gibi cildi pürüzsüzleştirme konuşunda son derece başarılılar. Lancome’un Energie De Vie Kil Maskesi ise en severek kullandığımız kil maskelerinden. Formülündeki Ginseng, Melisa ve yaban mersini özleri ile cilt kusurlarının, solgun görünümün ve yorgunluğun giderilmesine yardımcı oluyor. Şehir hayatının getirdiği negatif etkiler, örneğin hava kirliliği, stres, düzensiz beslenme ve uykusuzluk gibi faktörlerin cilt üzerindeki etkisi büyük. Energie De Vie kil maskesi de bitkisel içeriği ile ciltteki tüm kirleri arındırarak pürüzsüzleştirmek için ideal.

SkinCeuticals Clarifying Clay Masque

SkinCeuticals Clarifying Clay Masque

Tıkalı gözenekler, parlama ve lekeler, pürüzsüz bir cilde sahip olmak için karşına çıkan cilt problemlerinden olabilir. Bunun için soruna odaklı bir maske kullanarak etkili bir sonuç elde edebilirsin. SkinCeuticals’ın Clarifying Clay Mask’i, içerisindeki Kaolin ve Bentonit doğal killeri ile cildi harika bir şekilde arındırmaya yardımcı oluyor. Düzenli kullanıldığında tıkalı gözenekler arınıyor, cilt daha eşit bir tona kavuşuyor, cilt hafifçe soyularak yenileniyor. Bu kil maskesini kullanırken, tıpkı her zaman olduğu gibi güneş koruyucu kremini uygulamayı sakın atlama!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap