Kiehl's ile Daha İyi Bir Gelecek için #YeşiliYay'ıyoruz!

Güneş Koruması

Plaj Çantandan Ayırmaman Gereken 4 Ürün Önerisi

3 dk.
Plaj Çantandan Ayırmaman Gereken 4 Ürün Önerisi
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

Tatil planları yapmak, plaj çantası hazırlamak yılın en keyifli dönemi! Bu dönemi daha da keyifli hale getirmek için plaj çantanı olabildiğince hafif ve kullanışlı tutmalısın. Asla kullanmayacağın büyük boy şişeler, bakım ürünleri taşımak yerine daha fonksiyonel ürünleri tercih etmelisin. Plaj keyfini arttıracak ve güneşten en yüksek seviyede korunmanı sağlayacak en iyi güneş bakım ürünlerini anlatıyoruz. Plaj çantana mutlaka koy dediğimiz 4 ürün belirledik. Cildimveben editörlerine güven, sadece 4 ürünle plajda keyfine bak! 

Yüzün için: La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid Güneş Kremi

Yüzün için: La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid Güneş Kremi

Plaja giderken tabii ki ilk düşündüğümüz cildimiz oluyor. Yüz için güneş kremi plaj çantamızın demirbaşı. Her cilt tipi için önerdiğimiz en iyi güneş kremlerinden biri La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid SPF50 +! Yüzünde beyaz iz bırakmayan, incecik yapısı sayesinde ağırlık oluşturmayan La Roche Posay güneş kremi sayesinde UVA ve UVB ışınlarına karşı koruma sağlamış olacaksın. 

Anthelios Invisible Fluid güneş kremi suya, terlemeye ve kuma karşı dayanıklı. Dilersen kumların üzerinde zaman geçir, denize veya havuza gir fark etmez, güneş kremi seni korumaya devam edecek. Bu ürünü cildine uygulamadan önce çalkala, daha sonra minik noktalar halinde yüzüne ve boynuna sür ve yay. Her 2-3 saatte bir güneş kremini yenilemeyi unutma. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Vücut için: La Roche Posay Anthelios XL Ultra Light Sprey SPF 50 +

La Roche Posay Anthelios XL Ultra Light Sprey SPF 50 +

Plaj çantanın olmazsa olmaz ikinci ürünü vücut için güneş kremi olmalı. Vücudunda güneş lekesi olmaması, güneşten dolayı aşırı kuruma oluşmaması için vücuduna SPF 50+ güneş kremi sürmelisin. Vücudun için güneş kremi araştırırken uygulaması kolay, hızlı yayılabilen ve vücudunda beyaz iz bırakmayan güneş kremlerini tercih edebilirsin. Merak etme, biz senin için en pratik güneş kremini bulduk. 

La Roche Posay Anthelios XL Ultra Light Sprey SPF 50+, güneşe karşı hassas ciltler için geliştirilmiş en iyi güneş kremlerinin başında geliyor. Sprey başlığı sayesinde çok kolay uygulanıyor, komedojenik olmadığı için vücudunda sivilceye neden olmuyor. Güneş kremini uygulamadan önce çalkala ve vücuduna sık. Sprey başlığı sayesinde elinle yaymana gerek kalmadan tüm vücudunu UVA ve UVB ışınlarından koruyabileceksin. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cildini onarmak için: La Roche Posay Cicaplast Baume B5

Cildini onarmak için: La Roche Posay Cicaplast Baume B5

Güneşte vücudunda aşırı kuruluk, hassasiyet ve kızarıklık oluşması normal. Bazı cilt tipleri güneşe karşı daha hassas olabiliyor. Ve tabii ki dövmeleri olanlar... Dövmeni güneşten korumak ve renginin solmasını engellemek için plaj çantana La Roche Posay Cicaplast Baume B5 onarıcı bakım kremini eklemelisin. SPF 50 özelliği, içerisindeki Madecassoside ve 5% Panthenol sayesinde kaşınma hissini azaltmaya ve yatıştırmaya yardımcı olur.

Cicaplast Baume B5 onarıcı krem, cildindeki kırmızı ve kahverengi leke oluşumunu önlemeye ve dövmenin korunmasına yardım ediyor. Böylece vücudundaki dövmeler ilk günkü gibi parlak ve canlı duruyor. Bu bakım kremini sadece plajda değil, şehirde de kullanmalı ve dövme bakımını ihmal etmemelisin. 

Ferahlık için: La Roche Posay Termal Sprey

La Roche Posay Termal Sprey

Sadece plaj çantamızın değil, bütün çantalarımızın olmazsa olmaz ürünü termal su spreylerini çok seviyoruz. Sıcaktan bulandığında hemen birkaç fıs ile serinlemeni sağlayacak, cildinin kurumasını önleyecek ve cildini yoğun bir şekilde nemlendirecek bu ürünü sakın geride bırakma. 

La Roche Posay Termal Su, içeriğindeki mineraller sayesinde cildine bakım yapıyor, cildinin yatışmasını ve nemlenmesini sağlıyor. Sıcaktan bunaldığında, güneşten dolayı cildinde hassasiyet oluşmaya başladığında hemen kontrolü eline al ve termal suyun gücüyle cildini onar. Güneşten dolayı ellerinin üzerinde, bacaklarında kaşıntı başladığı anda termal su sıkarak kaşıntı hissini de azaltabilirsin. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap