Lancome Skin Science Club Deneyimimiz

HEMEN İNCELE

Kiehl's Tanışma İkilisinde %15 İndirim

ALIŞVERİŞE BAŞLA

Kırışıklık

Peptit nedir? Cilt Bakımında Ne İşe Yarar?

3 dk.
Peptit nedir? Cilt Bakımında Ne İşe Yarar?
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltan peptitler nedir? Cilt bakımında ne işe yararlar? Merak ettiğin tüm soruları yanıtlıyoruz!

İnce çizgiler, kırışıklıklar, sıkılık ve dolgunluk kaybı, renk eşitsizlikleri… İşte zamanla ortaya çıkan bu yaşlanma belirtilerini azaltmaya yarayan harika bir içerik var: Peptitler! Peki adını sık sık duyduğumuz bu peptitler nedir ve ne işe yarıyorlar? Dermatologların önerdiği, ince çizgi ve kırışıklık konusunda mucizevi etkileri olan peptitler hakkında merak ettiğin her şeyi bu yazımızda anlatıyoruz!

Peptit nedir? Kolajen peptitler ne işe yarar?

Peptit nedir? Kolajen peptitler ne işe yarar?

Peptitler, diğer adlarıyla kolajen peptitler, yaşlanmayla birlikte vücutta azalan kolajen miktarını artırmaya yarayan, vücutta kendiliğinden bulunan proteinlerdir. Gençlikte ciltte bolca bulundukları için cildin genç, canlı, dolgun ve pürüzsüz görünmesini sağlarlar. Zaman geçtikçe yaşlanmayla birlikte vücutta kolajen üretimi azalmaya başlar ve ince çizgiler, kırışıklıklar, sıkılık kaybı ve cilt tonu eşitsizliği gibi belirtiler ortaya çıkmaya başlar.

Bağ dokular, eklemler, tırnaklar, kemikler gibi vücudun büyük oranında yer alan kolajen peptilter, sadece yaşlanma ile birlikte değil, çevresel faktörlerle de azalmaya başlayabiliyor. Hava kirliliği, UV ışınları, düzensiz uyku, sağlıksız beslenme ve vitamin eksikliği gibi faktörlere bağlı olarak da azalan kolajen peptitler, erken yaşlanmaya sebep olabiliyor.

Peptit içeren cilt bakım ürünleri

Peptit içeren cilt bakım ürünleri

Cildindeki ince çizgiler, sıkılık kaybı, kırışıklıklar, lekeler ve renk eşitsizliği için, peptit içeren kremler kullanabilirsin. Cildindeki kolajen üretimini destekleyecek bio-peptitler sayesinde, ince çizgi ve kırışıklık görünümünün azalmasını, cildinin daha sıkı ve eşit tonda görünmesini sağlayabilirsin. Şimdi de sıra, cildindeki yaşlanma etkilerini engellemek ve azaltmak için, peptit içeren cilt bakım önerilerimizde.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Bakım Kremi

Peptit ve C vitamini bir araya geldiğinde, kolajen sentezine yardımcı olarak ciltteki yaşlanma belirtileri üzerindeki etkileri mucizevi oluyor. Vichy Liftactiv Collagen Specialist gündüz bakım kremi, formülündeki bio-peptitler, C vitamini ve Vichy mineralli termal su ile cildi nemlendirirken, kırışıklık, ince çizgi, sıkılık kaybı, leke ve renk eşitsizliği gibi belirtileri gözle görülür bir şekilde azaltıyor.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist kremi düzenli olarak kullandığında, cildinin daha sıkı, dolgun ve eşit tonda olduğunu, ince çizgi, kırışıklık ve leke görünümünün azaldığını fark edeceksin. Eğer bir yaşlanma karşıtı kremden yüksek performans bekliyor, doğal içeriklerden oluşan ve cilt hassasiyetine neden olmayacak bir krem arıyorsan, bu bakım kremini mutlaka denemelisin.

Editörün Notu: Biliyorsun ki erken yaşlanma belirtilerinin en önemli nedenlerinden biri de UV ışınlarının cilde verdiği zararlar. Yaşlanma karşıtı bakım yaparken aynı zamanda cildini güneşin zararlı etkilerinden korumak istiyorsan, Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25’i de kullanabilirsin. Geniş spektrumlu güneş filtreleri içeren bu bakım kremi, formülündeki bio-peptitler, vitamin cG ve glikolik asit ile cildin daha eşit tonda görünmesini, kırışıklıkların da gözle görülür bir şekilde azalmasına yardımcı oluyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Vichy Liftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampul

Vichy Liftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampul

Cilt bakım ampulleri de kür şeklinde uygulandıklarında, yaşlanma karşıtı bakımda gerçekten şaşırtıcı sonuçlar veriyorlar. Peptit içeren cilt bakım ampulleri ile 10 günlük bir kür uygulayarak mükemmel bir kırışıklık karşıtı bakım yapabilirsin.

Vichy Liftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampul, formülündeki %10 saf C vitamini, bio-peptitler ve doğal kaynaklı hyaluronik asit ile ince çizgiler, kırışıklıklar, sıkılık ve ışıltı kaybının gözle görülür bir şekilde azalmasını sağlıyor. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere kullanılan bu 10 günlük bakım kürü sonrasında, peptitlerin cildin üzerindeki etkilerini kendi gözlerinle görebilirsin!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap