Cilt Kuruluğu

Parlak Bir Cilt Elde Etmek için İhtiyacın Olan Cilt Bakım Rutini

4 dk.
Parlak Bir Cilt Elde Etmek için İhtiyacın Olan Cilt Bakım Rutini
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Cildimveben.com editörleri olarak, cildimize düşkün olan bizler, sağlıkla parlayan bir cilt görünümü için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Tabii ki her zaman sağlıkla parlayan bir cilt için kullandığımız cilt bakım ürünleri var. Bu ürünlerin etkilerinden en yüksek faydayı görmek için, düzenli ve doğru şekilde kullanmaksa oldukça önemli. Eğer sen de parlak bir cilt görünümü istiyorsan, cilt bakım rutinine eklemen gereken ürünleri bu yazımızda derledik. Hadi başlayalım! :)

1. Makyajını çıkar ve parla!

Makyajını çıkar ve parla!

Cildinin sağlıkla parlaması için makyaj yaptıktan sonra üşenmeyip temizliyorsun değil mi? Peki cildini temizledikten sonra solgun göründüğünü hiç fark ettin mi? Eğer sen de makyajını temizledikten sonra cildinin solgun görünmesinden şikayetçiysen, bu konudaki en yeni favorimiz olan Garnier Micellar Gül Suyu ile tanışmalısın.

Yeni çıkan Garnier Micellar Gül Suyu, cildimizdeki makyajı temizliyor, cildimizi arındırıyor ve bunu yaparken de süper bir parlaklık veriyor. Bunu da içerisindeki gül suyu ve misel tanecikler sayesinde yapıyor! Bu misel tanecikler, cildimizdeki makyaj kalıntılarını, kiri, sanki bir mıknatıs gibi çekiyor. Böylece cildimizi temizlemek için ovalamamıza da gerek kalmıyor; tek adımda cildimiz temizleniyor. Biz, Garnier Micellar Gül Suyu’nu günlük olarak cildimizi temizlemek için de kullanıyoruz. Bu sayede de cildimizin temizlenip parlak bir görünüm kazanmasını sağlayabiliyoruz.

Nasıl kullanılır: Garnier Micellar Gül Suyu’nu bir pamuk yardımıyla uygulayabilirsin. Tüm yüzünü, dudaklarını ve gözlerini, pamukla ovalamadan nazikçe temizleyebilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

2. Parlaklık veren C vitamini serumu uygula!

C vitamininin cilde parlaklık verme özelliği olmazsa olmaz! Eğer cildinde renk eşitsizlikleri ve koyu lekeler varsa, cildinin daha aydınlık, parlak ve pürüzsüz görünmesi için Garnier C Vitamini Parlak Süper Aydınlatıcı Serum'u kullanabilirsin. %3,5 C vitamini, niasinamid ve salisilik asit içeren yüksek konsantreli bu C vitamini serumu, günden güne cildin daha parlak ve aydınlık görünmesini sağlıyor.

Düzenli olarak kullanıldığında, 3 günde cildin daha eşit tonda ve pürüzsüz görünmesini sağlarken, 6 günde ise koyu lekelerin görünümünde azalma sağlıyor. Sonuç olarak cilt daha parlak, aydınlık, pürüzsüz ve canlı görünüyor. Garnier C vitamini serumu daha yakından incelemek ve kullananlar olarak yorumlarımızı görmek istersen, bu makalemize göz atabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

3. Işıl ışıl bir cilt için cildini neme doyur!

Işıl ışıl bir cilt için cildini neme doyur!

Solgun bir cildin varsa, anında canlı ve parlak bir cilt görünümü istiyorsan cildini neme doyurman gerekir. Yoğun nemlendirici özelliğe sahip kağıt yüz maskeleri, bizim bu konudaki favorilerimizden! :) Parlak bir cilt görünümü için Garnier Nem Bombası Işıltı Verici Kağıt Yüz Maskesi, içerisindeki Sakura özleri ve Hyaluronik Asit ile en sevdiğimiz kağıt maskelerden! Sadece 15 dakikada cildimizi yoğun şekilde nemlendiriyor ve parlak görünmesini sağlıyor ve cilt tonunu dengeliyor. E daha ne olsun! :)

Garnier Nem Bombası Işıltı Verici Kağıt Yüz Maskesi

Nasıl kullanılır: Öncelikle maskenin paketini açıp, temiz cildine maskenin beyaz tarafı gelecek şekilde yerleştiriyorsun. Sonra öndeki mavi koruma filmini, maskenin beyaz kısmı yüzünde kalacak şekilde çıkartıyorsun. Ardından, maskeyi yüzüne tam oturacak şekilde düzeltip 15 dakika kadar bekliyorsun. Maske yüzünde rahatça kalacağı için bu süre zarfında dilediğin gibi hareket edebilirsin. Son olarak da süre dolunca, maskeyi çıkartıp yüzüne nazik hareketlerle masaj yapabilirsin. İşte bu kadar! :)

4. Sağlıkla ışıldayan cilt için: Cildini yoğun şekilde temizle!

Sağlıkla ışıldayan cilt için: Cildini yoğun şekilde temizle!

Sağlıklı görünen, parlak bir cilt görünümü için atman gereken en önemli adımlardan biri peeling yapmaktır. Peeling yaparak, cildini derinlemesine, yoğun şekilde temizleyebilir, ölü derilerden arındırabilirsin. Özellikle biz, doğal içeriklere sahip peelingleri tercih ediyoruz. Bu peelingler arasında da favorilerimizden biri Garnier Kayısı Peelingi.

Adından da anlaşıldığı üzere, içerisinde organik kayısı yağı ve %100 doğal kaynaklı peeling tanecikleri bulunuyor. Garnier Kayısı Peelingi, diğer tanecikli peelinglerden biraz daha farklı bir yapıya sahip. Yüze uygularken eriyerek cildi yoğun şekilde temizleyip yumuşamasını sağlıyor. Kokusu ise tam anlamıyla muhteşem! :) Yumuşak dokusu, keyif veren kokusuyla temizlenmiş, ışıltılı cilt görünümüne ulaşırken, en büyük yardımcımız!

Nasıl kullanılıyor: Garnier Kayısı Peelingi ile 2 adımda sağlıkla ışıldayan cilde sahip olabiliyoruz. İlk adımda ıslak cildine yumuşatıcı maske olarak tüm cildimize uygulayabiliyor ve 3 dakika bekledikten sonra durulayabiliyoruz. Bu sayede de cildimiz yumuşacık oluyor!

2. adımda ise yoğun temizleyici peeling olarak uygulayabiliyoruz. Peelingi yüzümüze nazik hareketlerle masaj yaparak uyguluyoruz ve duruluyoruz. Sonrasında da tertemiz, ışıl ışıl cildimizin tadını çıkartabiliyoruz! :)

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap