Lancome Skin Science Club Deneyimimiz

HEMEN İNCELE

Göz Altı Morlukları

Öneriyoruz: En İyi 7 Göz Altı Kremi

5 dk.
Öneriyoruz: En İyi 7 Göz Altı Kremi
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Daha genç, aydınlık ve enerjik göz çevresi için en iyi göz kremi önerilerimizi listeledik!

Göz altı morlukları korkulu rüyamız! Yorgunluk, stres, uykusuzluk ve genetik gibi faktörerden dolayı göz altlarımızda morluklar oluşabiliyor. Hatta bazen şişlikler de beraberinde gelebiliyor… Peki göz altı morluklarına ne iyi gelir? Neyse ki her sabah, göz çevremizde morluk, şişlik oluşmadan uyanmamızı sağlayan göz altı morluk giderici kremlerimiz var! Biz de en sevdiğimiz ve favorimiz olan göz altı morlukları kremlerimizi derledik. Hadi başlayalım! 😊

Göz kremi ne işe yarar?

İlk önce bu soruyu cevaplayalım: Göz kremi ne işe yarar? Gerçekten etkili midir?

Göz çevresi, cildin geri kalanına oranla çok daha ince ve hassas bir yapıya sahiptir. Bu yüzden, ince çizgi, kırışıklıklar, renk eşitsizlikleri ilk olarak göz çevresinde kendini gösterir. Göz çevresinin nemsiz kalması durumunda ise kuruluk kaynaklı ince çizgiler hızla ortaya çıkabilir.

Bu yüzden düzenli olarak göz kremi kullanmak, çizgileri ve göz altı torbalarının görünümünü gidermeye yardımcı olur. Aynı zamanda göz altı morlukları üzerinde etkili olan göz kremleri ile de daha aydınlık ve eşit tonda göz çevresine sahip olabilirsin.

Göz altı kremi ne zaman kullanılmalı?

Göz çevresini nemlendirmenin belirli bir yaşı yoktur. Düzenli olarak cildini nemlendirdiğin gibi nemlendirici göz kremi de kullanabilirsin. Hatta göz çevreni ne kadar nemli tutarsan, yaşlanma belirtileriyle o kadar geç karşılaşabilirsin.

Eğer göz çevrence ince çizgiler, kırışıklıklar, göz altı torbaları ve koyu halkalar varsa, bunlar yaşlanma belirtileri olabilir ve yaklaşık olarak 20-25 yaşından itibaren göz kremi kullanmaya başlayabilirsin.

En iyi göz kremi önerileri

Nemli, aydınlık, sağlıklı ve canlı bir göz çevresi için kullanıp çok memnun kaldığımız, en iyi göz kremi önerilerimizi listeledik. İnce çizgilerden renk eşitsizliğine, göz altı morluklarından şişkinliğe, göz çevresinde etkisini gördüğümüz en iyi göz kremleri karşında!

1. L'Oréal Paris Revitalift Filler Göz Kremi

1. L'Oréal Paris Revitalift Filler Göz Kremi

Göz altının ve göz çevresinin canlı, pürüzsüz görünmesini sağlamak için düzenli şekilde nemlendirmek çok önemlidir. Göz çevresindeki deri çok ince olduğundan, bu deri kurumaya ve erken yaşlanmaya daha çok eğilimlidir. Eğer göz çevrende kırışıklıklar varsa, göz altının çukur göründüğünü düşünüyorsan, L'Oréal Paris Revitalift Filler Göz Kremi'ni denemelisin.

L'Oréal Paris Revitalift Filler Dolgunlaştırıcı Yaşlanma Karşıtı Göz Kremi, konsantre hyaluronik asit içeren formülü ile göz çevresindeki kırışıklıkları doldurmaya, göz altı çukurunun dolgunlaşmasına yardımcı oluyor. Bu göz kremini düzenli olarak kullandığında, anında daha nemli bir göz çevresine sahip olabilir, 4 haftada ise kazayağı görünümünde ve göz altı çukurunda azalma görebilirsin. İğnesiz enjeksiyon dolgu işleminden ilham alan Revitalift Filler serisi, ciltteki kırışıklıkları 10 yıl öncesine geri döndürme konusunda çok etkili. Revitalift Filler serisini daha yakından incelemek için bu makalemize göz atabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

2. La Roche-Posay Hyalu B5 Yeux Göz Çevresi Bakım Kremi

La Roche-Posay Hyalu B5 Yeux Göz Çevresi Bakım Kremi

Hassas göz çevresine, hassas bir bakım yapmak gerekiyor. Göz çevresine nazikçe bakım yaparken, dolgunlaştırıcı etki sağlayan, kırışıklık görünümüne etki eden La Roche-Posay Hyalu B5 Yeux Göz Çevresi Bakım Kremi son dönemdeki favorilerimizden! 

2 çeşit Hyalüronik Asit ve B5 Vitamini içeren bu özel göz çevresi kremi, ince ve yorgun göz çevresini nemlendirip daha dolgun görünmesine destek oluyor. Aynı zamanda bu bölgenin rahatlamış ve dinlenmiş görünmesini sağlıyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

3. Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı

3.Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı

Sabahları kahve içmeden uyanamayanlar bizler, tabii ki göz altı morlukları için kullandığımız kremde de kafein arıyoruz! :) Doğal Kaynaklı Hyalüronik Asit ve saf kafein içeren Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı, göz çevresindeki koyu halkaların, göz altı torbalarının ve ince çizgilerin görünümünün azalmasına destek oluyor.

Özellikle göz altı torbaları dışında göz çevresindeki ince çizgilerin de görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. İnce deriye sahip göz çevremize nazik bir bakım yapıyor ve göz çevremiz aydınlık, canlı bir görünüme kavuşuyor!

4. Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado

4.Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado

En iyi göz altı morluk kremlerinden bahsedip de, kullanan herkesin çok sevdiği Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado’dan bahsetmemek olmaz! İçerisindeki avokado yağı ile göz çevremize nem desteği sağlıyor. Yumuşak bir formülü ve dokusu olduğu için göz çevresindeki ince deriyi nazikçe nemlendirip, ışıldamasını, canlanmasını sağlıyor. Biz, hem gündüz hem de gece bakım rutinimizden eksik etmiyoruz!

Ürünü burada inceleyebilirsin

5. Lancome Renergie Multi Lift Ultra Göz Kremi

5.Lancome Renergie Multi Lift Ultra Göz Kremi

Göz çevrende daha genç ve aydınlık bir görünüm hedefliyorsan, Lancome Renergie Multi Lift Ultra Göz Kremi'ni mutlaka denemelisin. Resmen göz altı ışık dolgusu etkili bu göz kremi, Hylauronik asit ve keten tohumu özü içeren formülü ile göz çevresindeki 3 ana yaşlanma belirtisini hedefliyor, koyu halkaların, göz altı morluklarının ve ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor.

Lancome Renergie Multi Lift Ultra Göz Kremi'nin bir kavanozunu bitirdiğinde, 8 hafta içerisinde göz çevresinde lifting etkisini gözlerinle görebilir, koyu halkalarının görünümünün azaldığını fark edebilirsin.

6.L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Göz Bakım Kremi

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Göz Bakım Kremi

Parçalanmış Hyalüronik asit ve cildin destek liflerini güçlendiren Pro-Xylane içeren bu göz bakım kremi,  kırışıkların görünümünü azaltıyor. En sevdiğimiz özelliği ise serinletici metal başlığa sahip olması. Bu metal başlık ile göz torbalarının görünümünü azalmasına destek oluyor. Böylece bu göz altı morluğu için krem sayesinde göz çevresi anında daha pürüzsüz görünüyor, şişkinlikler azalıyor ve göz altında aydınlanma görülüyor. E daha ne olsun? 😊 

7. L'Oréal Paris Yaş Uzmanı 40+ Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Göz Kremi

L'Oréal Paris Yaş Uzmanı 40+ Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Göz Kremi

Cilt her yaşta farklı bir bakıma ihtiyaç duyar, aynı şekilde göz çevresi de yaşa göre farklı bir bakıma ve özene ihtiyaç duyabilir. 40'lı yaşlarda göz çevresinde beliren kırışıklıklar ortaya çıkabilir, göz çevresi eski sıkılığını ve şeklini kaybedebilir. Bunun için yaşına özel bir göz kremi kullanabilirsin.

L'Oréal Paris Yaş Uzmanı 40+ Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Göz Kremi, Pro-Retinol A ve kafein içeren formülü ile göz çevresindeki kırışıklık görünümünü azaltmaya yardımcı olurken, yorgunluk izleri ile de savaşıyor. Göz çevresini iyi bir şekilde nemlendirirken, kırışıklıkların sayısının ve uzunluğunun azalmasını sağlıyor ve daha sıkılaşmasına yardımcı oluyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap