Cilt Nemlendirme

Nemlendirici kreminin gün boyunca kalıcı olması için neler yapmalısın?

3 dk.
Nemlendirici kreminin gün boyunca kalıcı olması için neler yapmalısın?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Nemlendirici kremini uyguladıktan birkaç saat yüzünde yeniden kuruluk hissi duyuyor musun? Sanki sabah hiç nemlendirici sürmemiş gibi cildinin kuru ve sert göründüğünü fark ettiysen cilt bakımında birkaç eksik var demektir. Cilt bakım hatalarından en büyüğü ise yanlış nemlendirici kullanmak. Herkesin dönem dönem cildi aşırı kuruyabilir, hatta bu kuruluk pul pul döküntüye kadar ilerleyebilir. Cildin kuruduğunda mutlaka cilt bakım rutininde bir değişikliğe gitmeli ve kuru ciltler için en iyi nemlendirici kremi oyuna dahil etmelisin. Yoksa günün sonunda kaybeden cildin olabilir!

Doğru nemlendirici nasıl seçilir?

Doğru nemlendirici nasıl seçilir?

Doğru nemlendirici seçmek cilt bakımının en önemli adımı. Cildin için en yararlı olan nemlendirici hem cilt tipine uygun olmalı, hem de değerli içeriklere sahip olmalı. Kuru cildine nemlendirici uyguladıktan birkaç saat sonra cildin yeniden kupkuru oluyorsa belli ki bu senin için uygun bir nemlendirici değil. 

Peki, doğru nemlendiriciyi nasıl seçeceksin? Nemlendirici krem alırken mutlaka içeriğine dikkat etmelisin. Sadece cildini nemli göstermesi yetmez, nemlendirici kremin mutlaka cildini içten beslemeli ve cilt bariyerini güçlendirmeli. Cildimizin kurumasının en önemli nedenlerinden biri Hyaluronik asit eksikliğidir. Nemlendirici alırken içeriğinde Hyaluronik asit olmasına dikkat et. 

Vücudunun nem dengesini sağla

Vücudunun nem dengesini sağla

Nemlendirici kreminin etkisini arttırmak istiyorsan cildinin nem dengesini iyi ayarlamalısın. Kuru bir cildin varsa sadece yüzüne değil tüm vücuduna nemlendirici uygulayarak cildinin neme doymasını sağla ve kurumasına engel ol. 

CeraVe nemlendirici krem, hem yüz hem de vücut için kullanılan en iyi nemlendiricilerin başında geliyor. Neden mi? Çünkü Kontrollü Salınım Teknolojisi, nemlendiricinin aktif bileşenlerinin uzun süre cilt yüzeyinde kalmasını sağlıyor. Böylece cildin gün boyu nemli ve sağlıklı görünüyor. Kısaca, CeraVe nemlendirici kremin içeriğindeki kapsüller sayesinde tek seferde cildin ürünü tüketmiyor, kontrollü emilim teknolojisiyle bu işlemi zamana yayıyor! CeraVe nemlendiricinin en sevdiğimi diğer özelliği ise cildimizi yoğun bir şekilde nemlendirirken ciltte yağlı ve ağır bir his bırakmaması. Nemlendirici kremi bütün vücuduna uygula ve gün boyu kadife yumuşaklığının tadını çıkar. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Duştan sonra cildini nemlendir

Duştan sonra cildini nemlendir

Nemlendiricinin etkisini arttırmak istiyorsan duştan sonra cildinin neme doymasını sağlamalısın. Çünkü sıcak duş almak vücudu en çok kurutan sebeplerin başında gelir. Biz her duş sonrası mutlaka CeraVe Nemlendirici Losyon ile vücudumuzu ve yüzümüzü nemlendiriyoruz. CeraVe nemlendirici kremlerin içeriğindeki 3 temel seramid ve hyalüronik asit, cildin doğal nem dengesini korumaya yardımcı oluyor ve cildin gün boyu nemli kalmasını sağlıyor. Aynı zamanda CeraVe ürünlerinin komedojenik formülde olmaması ürünlerin gözeneklerde tıkanmaya neden olmamasını sağlıyor. Yani vücudunu nemlendirirken gözün arkada kalmasın! 

CeraVe Nemlendirici Losyonu kuru ve çok kuru cilde sahip olan herkes için öneririz. İçinde parfüm olmadığı için hassas cilde sahip olanlar da CeraVe nemlendirici Losyonu kullanabilirler. Düzenli olarak losyon kullandığında cilt bariyerinin güçlenecek böylece cildin eskisi gibi kuru ve mat görünmeyecek. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Doğru içerikleri araştır

Doğru içerikleri araştır

Nemlendirici sürdükten sonra cildinde 'neme doymuş' hissini tatman sadece 2-3 saat sürüyor, sonra cildin tekrar kuruyorsa kullandığın nemlendirici kreme dikkat etmelisin. Çok kuru ve kuru ciltler için CeraVe'nin Nemlendirici Yüz Kremi'ni öneriyoruz. Hem yüz, hem de boyun için uygun olan bu nemlendirici, 3 temel seramid, niasinamid (Vitamin B3) ve hyalüronik asit içeriyor. 

Seramid, cildin onarılmasına ve nemlenmesine yarıyor. Cildinde seramid oranı azaldığında cildin kuruyarak alarm verir. Kuru ciltler için mutlaka seramid içeren bakım kremleri öneriliyor. 

Niasinamid ise hücre sağlığında önemli bir yeri olan B3 vitamininin çeşidi. Cildin güçlenmesini ve yenilenmesini sağlar. Niasinamid ciltte azaldığında ciltte pürüzlü ve kuru bir görünüm meydana gelebilir.

Hyaluronik asit, cildin sıkılığını ve elastikiyetini sağlayan en önemli içerik. Doğal olarak vücudumuzda bulunan Hyaluronik asit, yaş aldıkça azalır ve cildimizde ince kırışıklar meydana gelir. Hyaluronik asit azaldığında cildinde yoğun kuruluk ve matlık görebilirsin. 

CeraVe Nemlendirici Yüz Kremi sayesinde bu değerli içerikleri alabilir ve cildinin gün boyu nemli görünmesini sağlayabilirsin. Nemlendirici kremi mutlaka temiz cildine günde iki kere kullanmanı öneririz. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap