Cilt Nemlendirme

Nane Yağının Faydaları Nelerdir?

3 dk.
Nane Yağının Faydaları Nelerdir?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Doğal içerikleri cilt bakımında kullanmayı ne kadar çok sevdiğimizi biliyorsun. Aromatik yağlar, asitler ve vitaminler bizim cilt bakımında karıştırmayı sevdiğimiz en değerli malzemelerin başında geliyor. Bugün cilt bakımında karşımıza sıkça çıkan bir içeriği inceleyeceğiz: Nane yağı. Nane yağını cilt bakımında nasıl kullanabilirsin? Nane yağı nelere iyi geliyor ve cilt bakımına nasıl dahil ediliyor? Nane yağı cilt bakımıyla ilgili aklına gelen bütün soruları yanıtlıyoruz. 

Nane yağının faydaları neler?

Nane yağının faydaları neler?

Nane yağı karşımıza genellikle ağız bakım ürünlerinde çıkıyor. Taze nanenin ferahlatıcı özelliği sayesinde ağız kokusuna ve diş bakımına iyi geldiği zaten herkes tarafından bilinir. Fakat son dönemlerde nanenin faydaları arasında kas ağrılarını giderici özelliği de ön plana çıkmaya başladı. Kas ve eklem ağrıları oluştuğunda nane ve lavanta yağını karıştırıp masaj yapmayı denediğinde kas ağrılarını daha az hissettiğini fark edebilirsin. 

Nane yağı koklamak, nane yağı buharında zaman geçirmek burun tıkanıklığına iyi geliyor ve sinüslerin rahatlamasını sağlıyor. Evdeki buhurdanlığına birkaç damla nane yağı eklediğinde daha iyi konsantre olduğunu ve daha iyi odaklandığını fark edebilirsin. 

Editörün önerisi: Nane yağının en sevdiğimiz özelliği ise doğal sinek ve böcek kovma özelliğinin olması! Yaz aylarında balkon keyfini sineklerin gölgelemesine izin verme. Dilersen nane yağını direkt vücuduna uygulayabilir veya nane yağının buharıyla sinekleri doğal bir şekilde uzaklaştırabilirsin.

Nane yağının cilde faydaları

Nane yağının cilde faydaları

Nanenin vücudumuza olduğu kadar cildimiz için de çok faydalı. Nanenin rahatlatma ve ferahlatma etkisi sayesinde cildini yatıştırabilir ve cilt bakımı yapabilirsin. 

Nane yağının en önemli özelliği ise cildi nemlendirmesi. Cildin derinlemesine nemlenmesine yardımcı olan nane yağı sayesinde kurumaya eğilimli olan cildini rahatlatabilirsin. Nane yağının enerjisi cildine ışıltı ve aydınlık bir etki de kazandıracak. Nane yağını özellikle cildinin mat ve solgun görünmesinden şikayetçi olanlar için öneriyoruz. Nane yağının ferahlatıcı etkisi cildine enerji kazandırarak cildinin daha dinamik görünmesini sağlar, yoğun nem verir ve cildinin günlük bakımını tamamlar. 

Nane yağını cilt bakımında nasıl kullanmalısın?

Nane yağının faydaları neler?

Cilt güzelliğini korumak için doğal ürünleri kullanırken ekstra hassas davranmalısın. Çünkü doğal ürünleri aktardan veya bahçeden toplayıp direkt cildine uygulamak yüzünde istenmeyen yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Eğer nane yağını direkt cildine uygulamakta ısrarcıysan tamamen doğal nane yağını kullandığına emin olmalı ve cildinin ufak bir yerinde alerji testi yapmalısın. 

Cildimveben editörleri olarak biz direkt nane yağını cildimize uygulamak yerine nane yağının etkisini görebileceğimiz cilt bakım ürünlerini kullanmayı tercih ediyoruz. L'Oreal Paris Saf Kil Arındırıcı Jel Okaliptus gibi! Formülündeki 3 saf kil ve okaliptus özü cildin derinlemesine temizlenmesini ve ferahlamasını sağlıyor. Özellikle yağlı ciltler için önerdiğimiz Loreal yüz yıkama jeli, cildini doğal bir şekilde matlaştırıyor ve cildinin yağ üretimini dengeliyor. Gün içinde T bölgesinde istenmeyen parlamalar oluşmuyor. Cildini kurutmayan jel dokusu sayesinde cildinin ferahladığını ve arındığını hissedersin. Yüz yıkama jelini mutlaka her sabah ve akşam kullanarak nane ferahlığını cildinde hissetmelisin. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cilt arındırma etkisi

Nane yağını cilt bakımında nasıl kullanmalısın?

Nane yağının cildi arındırma ve temizleme özelliğini çok seviyoruz. En doğal şekilde cildi temizleyen nane yağı, cildin ferahlamasına ve gözeneklerin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur. 

Biz de cildimizi derinlemesine temizlemek istediğimiz günlerde Garnier Saf Temiz 3ü 1 Arada'yı kullanıyoruz. Yüz yıkama, peeling ve maske etkisi olan Garnier cilt bakım ürünü, formülündeki okaliptüs özü, beyaz saf kil ve salisilik asit sayesinde cildindeki pürüzlere ve aşırı yağlanmaya karşı etki gösteriyor. T bölgesindeki yağlanmayı kontrol altına alıyor, gözeneklerini temizleyerek siyah nokta oluşumunun önüne geçiyor. Cildinin ihtiyacına göre bu ürünü peeling, maske veya yüz yıkama jeli olarak kullanabilirsin. Özellikle seyahatlerde yanına multi fonksiyonel ürünler almak istediğinde Garnier Saf Temiz 3ü 1 Arada cilt bakım ürününü mutlaka valizine eklemelisin. 

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap