Kırışıklık

Merve Öztürk'ün Cilt Bakım Sırları

3 dk.
Merve Öztürk'ün Cilt Bakım Sırları
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Merve Öztürk yani Melina’s Mom cilt bakım sırlarını Cildimveben.com ile paylaşıyor!

Rengarenk Instagram hesabı ve güzeller güzeli kızıyla bize ilham veren Merve Öztürk, diğer adıyla @melinasmom ile cilt bakım sırlarına dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Eğer senin de cildin benzer tipteyse, Merve Öztürk’ün cilt bakım rutininden ilham alabilirsin!

 İlk ve önemli sorumuzla başlayalım: Nasıl bir cilt tipine sahipsin?

Benim cilt tipim yağlı. Özellikle T bölgesi gün içinde yağlanıp parlayabiliyor. Bunun için cilt bakımında yağlı ciltler için uygun olan adımları tercih ediyorum.

Günlük cilt bakım rutinini açıklayabilir misin?

l'oreal paris yaş uzmanı 40+

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cildim yağlı olduğu için temizleme adımı benim için son derece önemli. Sabahları ilk iş olarak cildimi arındırıcı bir jel ile güzel bir şekilde yıkıyorum. Daha sonra da cildimdeki yağı dengelemek için, tonik uyguluyorum. Bu adım cildimin gün içinde parlamasına engel oluyor.

Ardından da asla atlamadığım bir adım var, o da cildimi nemlendirmek. Yağlı ciltlerin nemlendiriciye ihtiyacı olmadığı düşüncesi var ama aslında öyle değil. Ben hem cildimi iyi bir şekilde nemlendirmek hem de cildimin daha sıkı olması için L’Oréal Paris Yaş Uzmanı 40+’ı kullanıyorum. Yaşa özel bir bakım yapan bu krem, cildi nemlendirme konusunda da çok başarılı. Hem kırışıklık görünümünü azaltıyor, hem de cildimi sıkılaştırıyor. Akşamları da aynı adımları takip ediyorum.

Haftada bir de bu bakımı tamamlamak için Yaş Uzmanı serisinin kağıt maskesini uyguluyorum. Yaş Uzmanı Sıkılaştırıcı Kağıt Yüz Maskesi 40+, cildi sıkılaştırma, esnekliğini artırma ve yoğun şekilde nemlendirme konusunda çok etkili.

Cilt bakım rutininden eksik etmediğin, favori cilt bakım ürünün hangisi?

l'oreal paris yaş uzmanı kağıt maske 40+

Uzun süredir L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Krem 40+ ve kağıt yüz maskesi favorilerimden. Kremden zaten çok memnundum, daha sonra maskesinin çıktığını da görünce hemen rutinime ekledim. Kullanıp etkisini gördüğüm için elimden düşürmüyorum, benim için bu ikili tamamen alışkanlık haline geldi.

Bizimle paylaşmak istediğin bir cilt bakım sırların/tavsiyelerin var mı?

Bence cilt bakımına erken yaşta başlamak son derece önemli. Özellikle yaşlanma belirtileri henüz başlamadan, uygun bir bakım yapmak çok etkili. Yaşa uygun bir bakımla cildin çok daha canlı, sağlıklı ve genç görüneceğine inanıyorum, bu yüzden de tüm okuyuculara yaşa göre bakım yapmalarını öneriyorum.

Sence, herkesin cilt bakım rutininde bulunması gereken ürünler hangileri?

Benim herkese önerebileceğim ürün, kağıt maskeler olurdu. Yaş Uzmanı Kağıt Maske 40+, anında etki ediyor, daha ilk kullanımda farkı görebiliyorsunuz. Eğer cildinizde sıkılık kaybı ve ince çizgiler varsa, bu maskeyi denemenizi önerebilirim.

Cildin üzerinde oldukça güzel etkileri olduğunu düşündüğün bir içerik var mı?

Yaş Uzmanı serisi kullanmaya başladığımda, Opuntia Çiçeği özü ile tanıştım. Bu çiçek, çölde bile kendini yenileme özelliğine sahip ve bu beni oldukça etkiledi. Cilde verdiği yenileme ve nemlendirme hissini çok seviyorum.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap