Cilt Bakımı

Maskne nedir?

2 dk.
Maskne nedir?
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Koruyucu yüz maskeleri artık hayatımızın bir parçası. Kendimizi, çevremizi, sevdiklerimizi korumak için koruyucu yüz maskesi takmalıyız. Tabii maske kullanımına dikkat etmenin yanında, cilt bakımına da özen göstermemiz gerekiyor. Bu dönemde cilt temizliğine, cildimizi nemlendirmeye her zaman olduğundan daha fazla dikkat etmeliyiz.

Özellikle son dönemde ortaya çıkan “maskne”, herkesin dilinde! Sen de maskne hakkında merak ettiklerini bu yazımızda bulabilirsin!

Maskne nedir?

Maskne nedir?

Maskne, maske kullandığımız bu dönemde cildimizde yaşadığımız çeşitli sorunlarla ilgili genel olarak kullanılan bir terim. Akneye eğilim gösterme gibi cilt kusurları önemli bir cilt problemi olduğundan, eğer böyle bir sorun yaşıyorsan öncesinde mutlaka bir dermatoloğa danışmanı öneririz. Dermatoloğun sana en doğru tedavileri önerir ve bu soruna çözüm bulabilirsin.

Cilt bakımında nelere dikkat etmelisin:

Koruyucu maskeler neden “maskneye” neden oluyor

Aslında her zaman olduğu gibi günümüzün büyük bölümünü maske takarak geçirdiğimiz bugünlerde karşılaşabileceğin bazı cilt kusurları ile başa çıkmanın en iyi yollarından biri, cildine düzenli ve özenli bakım yapmaktır. Cildimizi günlük olarak temizlemeli, uygun ürünlerle nemlendirmeli, bakımını eksik etmemeliyiz.

1. Cildini düzenli olarak temizle:

Cildini düzenli olarak temizle

Cildi derinlemesine temizlemek, arındırmak, maskneye karşı atabileceğin en önemli adımlardan biridir. Aynı zamanda eve geldikten hemen sonra da cildimizi temizlememiz gerekir. Yani cildini temizlemek için yatmayı beklememelisin. Cildinin nazikçe temizlenmesini sağlayacak temizleyici jellerden yardım alabilirsin.

Editörün Favorisi

Cildimveben editörleri olarak biz, cildimizi düzenli olarak La Roche-Posay Effaclar Jel ile temizliyoruz. Ciltte kuruluk hissi yaratmadan nazikçe temizleyen bu jel, cildimizi kirden ve fazla yağdan arındırıyor, cildimize temizlik ve tazelik hissi veriyor. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

2. Peelingden yararlan:

2. Peelingden yararlan

Cildini derinlemesine arındırmak, tıkanmış gözeneklere engel olmak için peeling yapmayı deneyebilirsin. Tabii ki cildinin tahriş olmamasına dikkat ederek, cilt tipine uygun ürünler kullanabilirsin.

Editörün Favorisi

Cildimizde peeling etkisini, La Roche-Posay Effaclar Peeling Etkili Serum kullanarak elde edebiliyoruz. Salisilik Asit, Glikolik Asit LHA içeren 3 asit kompleksi ve yatıştırıcı Niacinamide içeren formülü ile peeling etkisi yaratarak tıkanmış gözeneklerimizi, cilt kusuru görünümünü ve leke görünümünü hedefliyor. Tıkanmış gözeneklerimizi arındırıyor ve cilt yüzeyini pürüzsüzleştiriyor. Lekelerin görünümünü %49 azaltıyor.*

*Klinik çalışma, 51 kişi, 4 haftalık uygulama

Ürünü burada inceleyebilirsin

3. Nemlendirmeyi unutma:

Nemlendirmeyi unutma:

Nemlendirici kullanmayı da atlamamalısın. Yüzünü temizledikten sonra cildinin ihtiyacına uygun bir nemlendirici kullanarak cildini nemlendirebilirsin. Özellikle yağlı cilde sahipsen de jel formdaki nemlendiricilerden yardım alabilirsin.

Editörün Favorisi

Cilt kusurlarına karşı savaşan, jel-krem dokudaki La Roche-Posay Effaclar Duo (+) bizim favorilerimizden! Özellikle cildimizde yapışkan ve yağlı his bırakmayan bu krem, cildimize anında nemlendirme hissi veriyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap