Makyaj Temizleme

Makyaj temizleme suyu hakkında bilmen gereken her şey!

4 dk.
Makyaj temizleme suyu hakkında bilmen gereken her şey!
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

+ Tüm yazıları

Makyaj temizleme suyu kullananlar ne kadar rahat bir cilt bakım bakım ürünü olduğunu bilirler! Makyajını tek adımda temizleyen micellar suyu henüz kullanmaya başlamadıysan ilk iş güzellik marketinden sipariş vermelisin. En iyi makyaj temizleme suyu aslında sadece makyaj çıkarmaktan fazlası! Cildine bakım yapan ve nemlenmesini sağlayan makyaj temizleme sularına yakından bakmak için yazının devamına bekleniyorsun. 

Makyaj temizleme suyu cildinin parlamasını sağlar

Makyaj temizleme suyu cildinin aydınlanmasını sağlar

Makyaj temizleme suyunun sadece yüzünü temizlemekten fazlası olduğunu söylemiştik. Garnier Micellar Gül Suyu, makyajını temizledikten sonra meydana gelen solgun ve mat görünümün aksine cildinin parlamasını sağlayarak daha taze görünmene yardımcı oluyor. Hava kirliliği, stres ve makyaj artıklarının cildini solgun göstermesi aslında çok doğal. Fakat Micellar gül suyu teknolojisi, gözeneklerinde biriken makyaj artıklarını adeta mıknatıs gibi dışarı çekiyor ve gül suyunun faydası sayesinde cildin ışıl ışıl ve parlak görünüyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Micellar suyu durulamana gerek yok

Micellar suyu durulamana gerek yok

Micellar suların en sevdiğimiz tarafı, tek bir pamukla cildimizi en inatçı makyajdan ve kirlerden arındırdığı gibi durulanmaya da gerek kalmaması! Cildinde ağırlık yapmıyor ve pamukla cildini temizledikten sonra tekrar arınma ihtiyacı duymuyorsun. 

Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, makyajını temizler, cildini arındırır ve rahatlatır. Cildini temizledikten sonra arınmış hissedersin ve elini cildine götürdüğünde tertemiz olduğu görürsün. En iyi makyaj temizleme suları arasında gösterilen Garnier Micellar Su, hassas ciltler için de uygun! Cildinde kaşıntı, kızarıklık ve kuruluk hissi yaratmayan bu cilt bakım ürününü her cilt tipi çok seviyor. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Düzenli makyaj temizleyici su kullanmak cildini besler

Düzenli makyaj temizleyici su kullanmak cildini besler

Cildini makyajdan ve kirden arındırırken aynı zamanda beslenmesini de sağlamak istersen, doğal kaynaklı içerikler içeren micellar sulardan yardım alabilirsin. 

Mavi kantaron çiçeği suyu içeren Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Suyu, cildini derinlemesine temizlerken aynı zamanda cildini besler. Düzenli olarak makyaj temizleme suyu kullandığında cildinde daha az siyah nokta ve sivilce oluştuğunu gözlemlersin.

Editörün önerisi: Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Suyu'nun en önemli özelliğini anlatmadan geçemeyiz' Lens kullananlar bu bölüme dikkat etsin. Garnier'in mavi micellar suyu lens kullananlar için de uygun. Lensini çıkarmadan göz makyajını temizlemek artık mümkün. Pamuğuna biraz misel su dök ve gözlerinin üzerinde birkaç saniye tut. Gözlerinde hassasiyet yaratmayan Garnier Micellar Suyu çok seveceksin.

Makyaj temizleme suyu ovalama gerektirmiyor

 Makyaj temizleme suyu ovalama gerektirmiyor

Makyaj temizleme sütü kullanırken pamukla cildimizi adeta ovuşturarak temizliyorduk. Bu tip makyaj temizleme yöntemleri cilt yüzeyinin çizilmesine, kızarmasına ve hassaslaşmasına sebep olabilir. Özellikle hassas cilde sahip olanlar kesinlikle ovuşturarak veya sert hareketler yaparak makyaj temizlememeli. 

Garnier Çift Fazlı Micellar Su tek adımda, ovalamadan makyajını temizleme imkanı sunuyor. Argan yağı içeren formülü sayesinde kolayca makyajını çıkarır ve cildini ovuşturmaya gerek kalmaz. Özellikle kalıcı ten makyajı yaptığın günlerde tek adımda makyajını çıkarmak sana şuan rüya gibi gelebilir. Fakat Garnier Çift Fazlı Micellar Suyu denediğinde ne demek istediğimizi çok iyi anlayacaksın. En inatçı makyajı dahi tek pamukta çıkarmamızı sağlayan Garnier makyaj temizleme suyunu biz çok seviyoruz. 

Misel su teknolojisi cildi derinlemesine temizler

Misel su teknolojisi cildi derinlemesine temizler

Sana biraz micellar su teknolojisinden bahsedelim. Makyaj temizleme sularının içinde iki farklı molekül yer alıyor. Suyu dışarı çeken hidrofilik faz ve gözeneklerdeki yağı çeken lipofilik faz. Peki, bu moleküller makyajı nasıl temizler? Micellar su teknolojisi ilk olarak ciltteki makyaj kalıntılarını parçalamak için yağ moleküllerini kullanır. Daha sonrasında formülündeki hidrofilik baz ile cilt yüzeyinin tamamen temizlenmesini sağlar. 

Garnier Saf & Temiz Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, makyajın temizlenmesini sağlıyor ve cilt yüzeyindeki kirleri adeta mıknatıs göreviyle dışarı çekerek ciltten uzaklaştırıyor. Böylece gözeneklerinde makyaj artıkları kalmıyor. Garnier makyaj temizleme suyu, klasik temizlik ürünleri gibi yüzünde yağlı bir his bırakmaz, tam tersine mat ve sağlıklı bir bitiş sağlar. Yağlı cilde sahip olanlar Saf & Temiz Kusursuz Makyaj Temizleme Suyuna bayılacak. 

En inatçı makyajı çıkarır

En inatçı makyajı çıkarır

Makyaj temizleme suyunu görünce 'tek başına bu ürün benim makyajımı çıkaramaz' gibi bir düşünceye girme. Garnier Makyaj Temizleyicisi Express Çift Etki bugüne kadar gördüğümüz en yoğun makyajları bile tek adımda çıkarmak konusunda usta. Buna düğün makyajı da dahil... 

Garnier Makyaj Temizleyicisi Express Çift Etki, göz makyajını tek adımda hassas bir şekilde çıkarırken aynı zamanda formülündeki doğal kaynaklı arginine de kirpiklere bakım yapar. Durulama gerektirmeyen makyaj temizleme suyu, içeriğindeki arginine sayesinde kirpikleri güçlendiriyor ve makyaj temizleme esnasında dökülmesine engel oluyor. Daha hassas bir cilt bakım ürünü gördün mü?

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap