Cilt Bakımı

Lavanta Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

3 dk.
Lavanta Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

Kokusuyla bizi mest eden lavanta yağı, sadece aromatik terapi yağı olarak değil cilt bakım yağı olarak da kullanılıyor. Cilt bakımında lavanta yağının faydaları artık cilt bakım markaları tarafından da keşfedildi ve bakım kremlerinde lavanta yağı özünü kullanmaya başladılar.  Lavanta yağının cilde faydalarını ve nasıl kullanacağını anlatıyoruz. Sen de cilt bakımında doğal içerikleri kullanmayı seviyorsan lavanta yağı içeren bakım kremlerini alınacaklar listesine eklemelisin. 

Lavanta yağının faydaları nelerdir?

Cildi pürüzsüzleştirir

Cildi pürüzsüzleştirir

Lavanta çiçeğinden elde edilen lavanta yağının en önemli faydası cildi pürüzsüzleştirmesi! Anti bakteriyel özelliğe sahip olan lavanta yağı, formülündeki ana bileşenlerle birlikte ciltteki minik pürüzlere ve kusurlara karşı etki ederek cildin daha pürüzsüz ve yumuşak görünmesine yardımcı oluyor. Lavanta içeren bakım kremleri aynı zamanda ciltteki hassasiyeti de azaltıyor, kızarıklık ve kaşıntı gibi rahatsızlıklara karşı cildi yatıştırıyor. 

Cildini pürüzsüzleştiren ve yatıştıran bir serum arıyorsan senin için Kiehl's Midnight Recovery Concentrate Serum'u öneririz. Lavanta yağı içeren formülüyle cildin onarılmasını ve pürüzsüz görünmesini sağlayan bu serum, daha aydınlık ve dinlenmiş görünen bir cilde uyanmanı sağlıyor. Lavanta yağı ve içeriğindeki diğer doğal yağların yenileyici, dengeleyici ve antioksidan etkileri cildinde gözle görülür değişim sağlar. Gece serumu olarak kullanabileceğin Kiehl's serum, %99.8 oranında temel ve botanik yağlardan oluşur! Bizim gibi doğal içerikleri kullanmayı sevenler için en iyi cilt serumlarından biri. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cilt bariyerini güçlendirir

Cilt bariyerini güçlendirir

Doğal ve antioksidan yağ olma özelliğini taşıyan lavanta yağı, cilt bariyerini güçlendirerek serbest radikallere karşı koruma sağlar. Özellikle cildi kuruma eğiliminde olanlar lavanta yağının cildi güçlendirme ve onarma etkisini çok seviyorlar. 

L'Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağı, lavanta yağı da olmak üzere formülünde 8 değerli doğal yağa sahip. İçeriğindeki temel yağlar sayesinde cildi besleyen ve derinlemesine nemlendiren Loreal cilt bakım yağı, cildinin ihtiyacı olan ışıltıyı ve pürüzsüzlüğü anında getiriyor. Yüz bakım yağının rahatlatıcı kokusu ve anında emilen formülü kendini bir anlığına SPA'da hissetmene yardımcı olur. Biz bu cilt bakım yağı haftada 2-3 kere kullanıyoruz. Sen de cildini kuru hissettiğinde ve mis gibi lavanta kokusuyla cildini rahatlatmak istediğinde uygulayabilirsin. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cilt kusurlarını onarır

Cilt kusurlarını onarır

Lavanta yağı kullanmak cildindeki kusurların azalmasına ve iyileşmesine yardımcı olur. Bu değerli yağın antibakteriyel ve anti-inflamatuar etkisi ciltteki minik kusurlarına etki ederek cildini daha pürüzsüz ve bakımlı gösterir. Günlük cilt bakım kremlerine ek olarak lavanta yağı içeren bakım kremi kullanmak cildindeki siyah nokta, akne gibi kusurlara etki ederek cildinin daha sağlıklı görünmesine destek olur. 

Lavanta yağı nasıl kullanılır?: Lavanta yağının cilde olan faydalarını öğrendikten sonra soluğu aktarda almamalısın. Doğal lavanta yağlarını cilt için kullanmak cildinde istenmeyen sorunlara yol açabilir. Bunun yerine dermatologlar tarafından test edilmiş lavanta yağı içeren bakım kremleri kullanmak cildin için daha güvenli bir tercih olacak. Aktardan aldığın lavanta yağını buhurdanlığında veya banyonda kullanabilirsin.

Cildi daha ışıltılı gösterir

Cildi daha ışıltılı gösterir

Lavanta yağını cilt bakımında kullanmak cildinin daha ışıltılı ve aydınlık görünmesine yardımcı olur. Lavanta yağı cildini besleyerek nemlenmesine yardımcı oluyor. Böylece cildin daha parlak, bakımlı ve ışıl ışıl görünür. Makyaj yapmadığın günlerde dahi cildin sanki aydınlatıcı sürmüşsün gibi parıldayacak! 

Lavanta yağı içeren cilt bakım ürünlerini dilersen makyaj altında da kullanabilirsin. Cildini nemlendiren ve cilt bariyerini onaran nemlendiriciler, yüzünü gün boyu aydınlık göstererek kurumasına engel olabilir. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap