Kırışıklık

La Roche Posay Retinol Kremini İnceliyoruz

3 dk.
La Roche Posay Retinol Kremini İnceliyoruz
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Hassas ciltler için retinol önerimiz: La Roche Posay Redermic Retinol Krem’i birlikte inceliyoruz!

Derin çizgiler, lekeler, kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtileri üzerinde retinol son derece etkili bir içerik. Hassas ciltler için retinol kullanımı ise çoğunlukla bir çekinmeye neden olabiliyor. Peki hassas ciltler retinol kullanabilir mi? Cevap: Evet! Bu yazımızda, hassas ciltlere uygun retinol kremi olan La Roche Posay Redermic Retinol Krem’i birlikte inceliyoruz…

Hassas ciltler retinol kullanabilir mi?

Hassas ciltler retinol kullanabilir mi?

Retinol, A vitamini türevi olan aktif bir içerik. En derin kırışıklıklar ve ciltteki lekeler üzerinde gözle görülür etkisi sayesinde, yaşlanma karşıtı bakımda en çok sevilen ve kullanılan içeriklerin başında geliyor.

Retinol bu kadar etkiliyken, aynı zamanda cilt üzerinde reaksiyona neden olabildiği için hassas ciltler tarafından çekinilen bir içerik olabiliyor. Ciltte karıncalanma, kuruluk, kaşıntı ve tahrişe neden olabiliyor. Hassas ciltlerde ise bu tarz içeriklere tolerans daha düşük olduğu için, retinol kullanırken dikkatli olmak gerekiyor. Hassas ciltler için formüle edilmiş retinol içeren bakım ürünleri kullanmak, cildin toleransını aşmayacak formülleri tercih etmek ve kontrollü kullanmak son derece önemli.

Peki gelelim sorumuzun can alıcı kısmına: Hassas ciltler hangi retinol ürününü kullanabilir? Yaptığımız detaylı araştırmalar sonucunda, La Roche Posay Redermic Retinol Krem’in hassas ciltler için uygun bir retinol bakımı olduğunu gördük. Cildin reaksiyon gösterme ihtimalini en aza indiren, aynı zamanda cilt yatıştırıcı içeriğe sahip La Roche Posay Redermic R Krem, yoğun yaşlanma karşıtı bakımda hassas ciltler için son derece uygun. Şimdi gel La Roche Posay retinol kreme daha yakından bakalım…

La Roche Posay Redermic Retinol Concentrate

La Roche Posay Redermic Retinol Concentrate

Retinol’ün derin kırışıklıklar üzerinde bile gözle görülür etkisi olduğunu söylemiştik. La Roche Posay Redermic Retinol Concentrate, Saf Retinol ve Progressive Release Retinol içeren bir formüle sahip. Peki bu ne anlama geliyor? Bu özel formül, büyük miktardaki retinol dozunu kademeli olarak cilde sunuyor ve bu sayede cildin tolerans eşiğine uyum sağlayarak cildin reaksiyon gösterme ihtimalini en aza düşürüyor.

Yaşlanma belirtilerinin %80’inin dış faktörler kaynaklı, özellikle de güneşten gelen UV ışınları kaynaklı olduğunu biliyoruz. La Roche Posay Redermic Retinol Concentrate’in formülündeki Saf Retinol de belirgin çizgiler, kırışıklıklar, lekeler ve renk eşitsizliklerine etki ediyor. Ayrıca kremin formülündeki Hepes ve Neurosensine de cilt dokusunu onarmaya, cildi rahatlatmaya yardımcı oluyor. Son olarak La Roche Posay Termal Suyu da cildi yatıştırma ve yumuşatma özelliğine sahip.

Ürünü burada inceleyebilirsin

La Roche Posay Redermic Retinol Concentrate’in Etkileri

La Roche Posay Redermic Retinol Concentrate’in Etkileri

La Roche Posay Retinol Krem’in etiklerini ise şöyle sıralayabiliriz:

  • Derin kırışıklıkları azaltmaya ve cildi pürüzsüzleştirmeye yardımcı oluyor.
  • Cilt lekelerinin ve renk eşitsizliğinin azalmasını sağlıyor.
  • Dudak üstü, alın ve göz çevresi kırışıklıkları üzerinde gözle görülür etkiye sahip.
  • Hafif ve yapışkan olmayan dokusuyla uygulandığı anda cilde nüfuz ediyor.
  • İnce ucu sayesinde bölgesel ve hedef odaklı noktalara uygulanabiliyor.
  • Hassas ciltlerin reaksiyon gösterme riskini azaltıyor, cildi yatıştırıyor.


*38 kişi üzerinde 8 hafta sonra yapılan değerlendirme


La Roche Posay Redermic Retinol Concentrate Nasıl Kullanılır?

La Roche Posay Redermic Retinol Concentrate Nasıl Kullanılır?

La Roche Posay Redermic Retinol Concentrate’i geceleri uyumadan önce temiz cildine ve boyun bölgesine uygulayabilirsin. Bu kremi kullandığın süre boyunca gündüzleri ise minimum SPF 30 içeren bir güneş kremi kullanmayı ihmal etmemelisin. Ayrıca göz çevresinde de retinol kullanmak istersen, tamamlayıcı bir bakım olarak La Roche Posay Redermic Retinol Eyes’ı da rutinine dahil edebilirsin. La Roche Posay Redermic Retinol Concentrate’in SPF 30 içeren çeşidini de tercih edebilirsin.

Hassas cildinin retinolü iyi bir şekilde tolere etmesini sağlamak için ilk 1 hafta retinol bakım kremini günaşırı kullanabilirsin. Cildin alıştığında ise her gün kullanmaya geçebilirsin.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap