Kiehl's ile Daha İyi Bir Gelecek için #YeşiliYay'ıyoruz!

Kuru Cilt

Kuru Ciltler İçin En İyi 6 Nemlendirici Krem

3 dk.
Kuru Ciltler İçin En İyi 6 Nemlendirici Krem
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Kuru bir cilde sahipsen, pul pul dökülme ve gerilme hissi yakanı bırakmıyor olabilir. Eski endişelerini bir kenara bırakabilirsin çünkü kuru ciltler için en iyi 6 nemlendirici önerimizle imdadına yetişiyoruz!

Kuru bir cilde sahip olmak demek, cildin sürekli neme ihtiyacı olması demek. Diğer cilt tiplerine oranla barındırdığı nemi çok daha çabuk kaybeden kuru ciltlerin ilk sırada gelen şikayetleri, ciltlerini kuruluktan pul pul dökülmesi ve gerilmesidir. Ne kadar nemlendirici uygulasalar da yetersizmiş gibi gelir. İşte kuru ciltler için en iyi 6 nemlendirici önerimizle kuru, gergin ve solgun görünen cildine veda edebilirsin.

La Roche-Posay Hydreane Rich Krem

La Roche-Posay Hydreane Rich Krem

Kuru, hatta çok kuru ciltler için eşsiz bir nem kaynağı olan La Roche-Posay Hydreane Rich yüz kremi, içerisindeki hydralipidler ve hidrofilik yapısı ile su taşıyıcı özelliğine sahip. Kuru cildinin nem kaybetmesine engel olan cilt bariyerini güçlendiriyor, shea yağı ve gliserin ile de nemlendirerek lipid desteği sağlıyor.

Eğer sabah uyandığında, duştan çıktığında ekstra cildin geriliyorsa, gün içinde hangi yüz kremini sürersen sür yetersiz geliyorsa, La Roche-Posay Hydreane Rich’i kullanmaya başladıktan sonra rahat bir nefes almaya başlayacaksın.

Kiehl's Ultra Facial Cream

Kiehl's Ultra Facial Cream

Cilt bakım rutinimizin vazgeçilmez kremlerinden birinde sıra! Kiehl'sın en çok sevilen kremlerinden Ultra Facial Cream, cilde 2.3 katı kadar nem veriyor ve 24 saat boyunca nemli kalmasını sağlıyor. En önemlisi de yaz-kış demeden her mevsimde, her hava koşulunda nemlendirme sağlıyor. 

İçerisinde buzul glikoproteinleri ve zeytinden elde edilen skualan yer alıyor. Bu sayede de cildin yumuşacık olmasını sağlıyor ve ciltteki doğal yağlarla da uyumlu olduğu için ciltte ağırlık yaratmıyor, yağlı bir his bırakmıyor. Yapısı da çok hafif olduğu için cilt tarafından hızlı bir şekilde emiliyor. Bu harika özellikleriyle de kuru cilde sahip olanların favorisi! :)

Ürünü burada inceleyebilirsin

Vichy Aqualia Thermal Rich Krem

Kuru ciltlerin bir diğer problemi ise cildin nemsiz kalmasından dolayı oluşan ince çizgiler. Maalesef cilt çok kuru olduğu için kuru ciltlerde yaşlanma belirtileri daha erken ortaya çıkabiliyor. İşte cildinde gördüğün ince çizgilerin sebebi de nemsizlik. Bunun önünde geçmek, cildinin çok daha fazla nem tutmasını sağlamak için hyalüronik asit içeren bir yüz kremi kullanabilirsin. Vichy’nin Aqualia Thermal Rich yüz kreminde bulunan doğal kaynaklı hyalüronik asit, cilde yoğun bir nem verirken aynı zamanda nem kaybını da önlüyor. Kuru ciltliler için olmazsa olmaz bir diğer içerik olan Shea yağı ise cildi nemlendirerek yatıştırıyor.

Vichy Aqualia Thermal Rich, hem kuru hem de hassaslaşan cildine 48 saat boyunca nemlendirici bakım yaparak kuru cildinin daha nemli, canlı ve taze görünmesini sağlayacak.

Ürünü burada inceleyebilirsin

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Nemlendirici Gündüz Kremi

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Nemlendirici Gündüz Kremi

Hyaluronik asitin cildi nemlendirme ve dolgunlaştırma özelliği, kuru ciltler için son derece faydalı. Eğer kuru bir cilde sahipsen ve cildinin daha nemli ve dolgun görünmesini sağlamak için L'Oréal Paris'in Hyaluron Uzmanı Nemlendirici Kremi'ni kullanabilirsin. Cildi yoğun şekilde nemlendiren, ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltan ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı olan bu yüz kremi, kuru ciltler için en iyi kremlerden biri. Üstelik içerisindeki GFK 20 ile cildini güneşin zararlı etkilerinden koruyabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Garnier Hyaluronik Aloe Nemlendirici Krem

Garnier Hyaluronik Aloe Nemlendirici Krem

Kuru ciltler için yoğun nem verme özelliği bulunan aloe vera ve hyaluronik asit, birlikte gerçekten de çok iyi bir iş çıkarıyorlar. Garnier Hyaluronik Aloe Krem, %96 oranında doğal kaynaklı içeriklerden oluşan, hyaluronik asit ve aloe vera içeren formülü ile 48 saate kadar yoğun nem verme, yoğun bir şekilde besleme ve rahatlatma özelliğine sahip. Susayan cildin nem kaynağı olan bu krem, kuru ve hassas ciltlere verdiği ferahık ve rahatlık hissi ile en iyi nemlendirici kremler arasında.

CeraVe Yüz Kremi GFK 25

CeraVe Yüz Kremi GFK 25

Kuru ciltlilerin cilt bariyerlerinin de zayıfladığını söylemiştik. İşte bu bariyeri güçlendirerek, hem cildin nem kaybetmesine hem de diğer cilt problemlerine engel olabilirsin. CeraVe Yüz Kremi GFK 25’in dermatologlarla birlikte geliştirilen formülündeki, cilt için gerekli 3 temel seramid, niasinamid ve hyalüronik asit en kuru ciltler için gün boyu nemlendirme sağlıyor. Cilt bariyerini onarırken, bir de içerisindeki SPF 25 ile de cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap