Cilt Bakımı

Kolajen Takviyeleri: Cilt İçin Faydaları Nelerdir?

4 dk.
Kolajen Takviyeleri: Cilt İçin Faydaları Nelerdir?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Cildinde ince kırışıklıklar ve hafif sarkma belirdiyse, internette angi-aging kremleri araştırmaya başladın demektir. Yaşlanma karşıtı bakım kremlerinde karşımıza çıkan kolajen içeriği günden güne daha popüler bir hale geliyor. Kolajen, nedir ve ne amaçla kullanılır? Sadece kolajen kremleri değil, kolajen takviyeleri de oldukça yaygınlaşıyor. Kolajen takviyesi almak cilde etki ediyor mu? Kolajen takviyelerine dair bütün bildiklerimizi seninle paylaşıyoruz. 

Kolajen nedir?

Kolajen nedir?

Kolajen aslında hayvanların etinde, derisinde ve kemik bölümünde yer alan bir protein. Bu proteini insanların cildinde ve kas hücrelerinde de görmek mümkün. Kolajenin en önemli görevi cildin bağ dokusunu güçlendirmek ve vücudun bütünlüğünü korumak. 

Kolajen, cildin daha esnek olmasını sağlıyor ve cilde canlılık kazandırıyor. Kolajen dokusu aynı zamanda eklem ve tendonları bir arada tutarak iskelet sistemine destek verir. 

Vücut yapısını koruyan bu protein aslında herkeste bulunuyor. Cilt sağlığı ve cilt yaşlanmasından da sorumlu tutulan kolajen, cildin daha dinç, pürüzsüz ve genç görünmesini sağlar. Kolajen ve faydaları hakkında daha detaylı bilgi almak istersen, bu makalemize göz atabilirsin.

Kolajen takviyesinin faydaları nedir?

Kolajen takviyesinin faydaları nedir?

Önce şu konuda anlaşalım: Aslında hepimizin vücudunda kolajen bulunuyor. Fakat kolajen daha çok genç yaşlarda vücut tarafından yoğun olarak üretilen bir protein. Yani biz yaş aldıkça vücudumuzdaki kolajen miktarı da günden güne azalıyor. Bir de bunun yanına stres, düzensiz beslenmek, sigara ve güneş gibi cilt sağlığını etkileyen faktörler eklenince cilt kusursuzluğunun bozulması kaçınılmaz olabiliyor. Bilimsel çalışmalar, 25 yaşından itibaren vücuttaki kolajen üretiminin yavaşlamaya başladığını söylüyor.

İşte tam bu aşamada hayatımıza kolajen takviyeleri girdi. Bağ ve bağ dokularındaki kolajen miktarının azalması ciltte kırışıklık ve sarkmaya yol açabilirken, kolajen takviyeleri cildin daha sıkı görünmesine yardımcı olabiliyor. Hem içten, hem de dıştan kolajen desteği aldıktan sonra cildindeki kuruluk, ince çizgiler, sarkma ve solgun görünümün günden güne azaldığını görebilirsin. Ağız yoluyla günlük olarak alınan bu kolajen takviyeleri, hem vücut sağlığı hem de cilt yaşlanması için son derece etkili.

Kolajen üretimini destekleyen cilt bakımı ürünleri

Vichy Liftactiv Specialist serisi

Vichy Liftactiv Specialist serisi

Daha genç ve pürüzsüz görünen bir cilde sahip olmak için formülünde kolajen takviyesi olan cilt bakım ürünlerini kullanmanı öneriyoruz. Kolajen içeren en iyi bakım serilerinin başında bize göre Vichy’nin Liftactiv Specialist serisi geliyor. 

Vichy Liftactiv serisinin amacı, cilt altındaki kolajen üretimini hızlandırmak için cildimizin ihtiyaç duyduğu içerikleri sağlamak. Peptitler, hylauronik asit, c vitamini, glikolik asit ve Vichy volkanik suyu bir araya gelerek ciltte kolajen üretimini destekliyor ve cildindeki yaşlanma belirtileri günden güne azalarak daha pürüzsüz görünmeye başlıyor. Yeni geliştirilmiş formüle sahip Liftactiv Collagen Specialist Krem, ciltte 3 kat daha fazla kolajen üretimi için 3 kat daha fazla pro-kolajen peptid ile konsantre ediliyor. Özellikle ciltteki kolajen kaybı nedeniyle oluşan yaşlanma belirtilerini hedef alan bu krem, en iyi anti-aging kremlerden biri olarak gösteriliyor. 

Collagen Specialist gündüz bakım kremi, yüzünde kolajen kaybı nedeniyle oluşan yaşlanma belirtilerini düzelterek cildinin daha esnek görünmesine yardımcı oluyor. Bu kremi kullanan kadınlarınn %97'si kırışıklık görünümü azaldığını ve %77'si ise cildin sıkılaştığını söylüyor. Cilt tonunu eşitleyen, yüze daha elastik bir görünüm kazandıran bu kremi ne kadar tavsiye etsek az kalır! 

Liftactiv gece kremi de içeriğindeki CG Vitamini ve peptitler sayesinde gece boyunca cildinin onarılmasına yardımcı olur ve cildinin daha ışıltılı görünmesini sağlar. Böylece kolajen kaybı nedeniyle solgun görünen cildin daha enerjik görünmeye başlıyor. Kremsi dokusuyla ciltte rahat bir his bırakan bu krem gece uykularını çok daha verimli bir hale çevirecek. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Lancome Renergie Multi-Lift Serisi

Lancome Renergie Multi-Lift Serisi

Kolajen kaybı nedeniyle cildinde koyu lekeler, yüz sarkması ve ince kırışıklıklar oluşmaya başlıyorsa senin için Lancome Renergie Multi-Lift serisini öneririz. Cildinde oluşan yaşlanma belirtilerini hedef alan bu seri, cildinin daha esnek görünmesini sağlarken koyu lekelerin de azalmasına yardımcı oluyor. 

Lancome Renergie Multi-Lift Ultra nemlendirici krem, kolajen kaybı nedeniyle oluşan bütün cilt yaşlanma belirtilerine etki ediyor. Cildindeki sıkılık kaybını azaltıyor ve yüzünün daha dolgun, esnek görünmesine yardımcı oluyor. Rénergie Multi-Lift Night Gece Kremi ise, Multi-Tension kompleksi sayesinde cildinin gece boyu sıkılaşmasını destekliyor ve kırışık görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. Gece boyunca hücre yenilemesi yapan bu gece kremi, cildine yardımcı olarak sabahları daha pürüzsüz bir cilde uyanmanı sağlar. 

Kolajen kaybının en çok etkilediği bölgelerin başında göz çevresi geliyor. Göz çevresindeki lifting etkisi yaratmak için Lancome Rénergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi kullanmanı öneriyoruz.  Hyaluronik Asit ve keten tohumu özü içeren Lancome göz kremi, koyu halkaların, gözaltı torbalarının görünümü azaltır, cilt sıkılaştırır ve aydınlatır. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap