Cilt Lekeleri için En İyi 6 Krem🧴

İNCELE

Paris Fashion Week: Cildin Işıldasın✨

Hemen Al

Hangi Asit Cildine Göre?

Hemen Oku

Sivilce Kurutucu 6 Yöntem🧼

HEMEN KEŞFET

Kırışıklık

Kolajen Kaybı: Vichy Liftactiv Serisini İnceliyoruz

4 dk.
Kolajen Kaybı: Vichy Liftactiv Serisini İnceliyoruz
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Kolajen kaybı yüzünden ciltte oluşan yaşlanma belirtilerine karşı Vichy Liftactiv Specialist serisini birlikte inceliyoruz!

Kolajenin genç bir cilt görünümü için ne kadar önemli olduğunu biliyorsun. Zamanla, yaş ilerledikçe vücuttaki kolajen üretimi azalmaya başlıyor ve ciltte sıkılık kaybı, kırışıklıklar, ince çizgiler, renk eşitsizlikleri ve lekeler ortaya çıkmaya başlıyor. Kolajen kaybı yüzünden oluşan bu yaşlanma belirtilerini engellemek ve azaltmak için de Vichy’nin Lİftactiv Specialist serisini masaya yatırıyoruz. Bakalım bu cilt bakım serisi, yaşlanma belirtilerine karşı ne kadar etkili?

Kolajen kaybı nasıl önlenir?

Kolajen kaybı nasıl önlenir?

Zaman geçtikçe ve yaş aldıkça, vücudun kolajen üretimi azalmaya başlıyor. Bağ dokuyu bir arada sıkı bir şekilde tutan kolajen miktarı azalınca, cilt eskisine oranla sıkılığını kaybetmeye başlıyor, ince çizgi ve kırışıklıklar kendini göstermeye başlıyor. Kolajen takvisyesi dışarıdan alınabileceği gibi, kolajen üretimini destekleyen cilt bakım ürünleriyle de cildin daha genç görünmesini sağlamak mümkün.

Vichy’nin Liftactiv Specialist serisi, kolajen kaybı sebebiyle ciltte oluşan ince çizgi, kırışıklık, leke, sıkılık kaybı ve renk eşitsizliği gibi yaşlanma belirtilerini gidermek için özel bir cilt bakım serisi. Kolajen üretimini artırmak için peptitler, hylauronik asit, c vitamini, glikolik asit ve Vichy volkanik suyu içeren bu seriyi şimdi birlikte tek tek inceliyoruz. Cildindeki yaşlanma belirtilerine göre doğru ürünü seçebilmen için yazının devamına bekleniyorsun!

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Bakım Kremi

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Bakım Kremi

Eğer yüksek performanslı bir yaşlanma karşıtı krem kullanmak istiyorsan, Vichy Liftactiv Collagen Specialist Bakım Kremi’ni deneyebilirsin. Formülündeki peptitler, c vitamini ve mineralli termal su sayesinde, kolajen sentezine yardımcı olarak cildin daha genç, pürüzsüz ve yenilenmiş görünmesini sağlıyor.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist bakım kremi düzenli olarak kullanıldığında, ciltte anında %52’lik bir sıkılık görülüyor. Cilt daha dolgun ve sıkı görünürken, ince çizgiler, kırışıklıklar ve lekelerin görünümü de azalıyor. Bu kırışıklık kreminin gözle görülür etkisi, düzenli kullanmaya son derece teşvik edici. Aynada şikayetçi olduğumuz ince çizgi ve sıkılık kaybının gözle görülür bir şekilde azaldığını gördükçe, her gün aksatmadan kullanmaya devam etmek istiyoruz.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Night Bakım Kremi

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Night Bakım Kremi

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Bakım Kremi'nin bir de gece bakım kremi bulunuyor. Liftactiv Collagen Specialist Night, dış etmenlerin etkisiyle günden güne ciltte oluşan istenmeyen görünümlere karşı etkili bir krem. CG Vitamini ve peptitler içeren formülü ile cilde daha sıkı bir his sağlarken ışıltı veriyor. Formüldeki peptitler, kolajen kaybı sebebiyle ortaya çıkan yaşlanma belirtilerini gidermeye yardımcı olurken, vitamin CG ise bir C vitamini türevi olarak cildin daha parlak görünmesine yardımcı oluyor.

Vichy Liftactiv Night Krem, özellikle kırışıklık ve cilt tonu eşitsizliği görünümünün azalmasına destek olması ile daha sağlıklı bir cilt görünümü arayışında olanlar için son derece uygun bir gece kremi. Gündüz Liftactiv Collagen Specialist Krem ve Liftactiv Ampulleri kullanırken, geceleri ise Liftactiv Collagen Specialist Nuit ile tam bir yaşlanma karşıtı cilt bakım rutini oluşturabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25 Krem

Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25 Krem

Hem kırışıklık bakımını hem de güneş korumasını aynı anda yapmak istiyorsan, Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25 bakım kremini tercih edebilirsin. Geniş spektrumlu UVA ve UVB koruması içeren bu kırışıklık kremi, formülündeki bio-peptitler, antioksidan vitamin Cg ve glikolik asit ile ciltte kolajen kaybı sebebiyle oluşan yaşlanma belirtilerini gidermeye yardımcı oluyor. Kullanıldığı ilk sürede cilt anında daha pürüzsüz görünürken, düzenli olarak kullanıldığında, 8 hafta sonunda kırışıklık görünümünü %44’e kadar azaltıyor.

Cildi güneşin zararlı etkilerine karşı koruyarak, erken yaşlanma belirtilerini de azaltan Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25, cildin daha parlak görünmesini sağlarken, koyu lekeleri ve halkaları da hedefliyor. Glikolik asit içeriği ile de ciltteki lekeleri ve renk eşitsizliklerini gideren bu bakım kremi, yaşlanma karşıtı ve güneş korumasını aynı anda yapmak isteyenler için ideal bir seçim.

Vichy Liftactiv Specialist Hyalu Mask

Vichy Liftactiv Specialist Hyalu Mask

Yaşlanmayla ve kolajenin azalmasıyla cilt daha az nem tutar bir hale geliyor. Sıkılığını ve dolgunluğunu kaybeden cilt, hyaluronik asitin dolgunlaştırıcı etkisine ihtiyaç duymaya başlıyor. Vichy Liftactiv Specialist Hyalu Mask ise formülündeki doğal kaynaklı hyaluronik asit ve agave maya özü ile cildin esnekliğini ve nemini geri kazanmasını sağlıyor.

Bu hyaluronik asit maskesini cildine uygulayıp 5 dakika kadar cildinde beklettikten sonra, cildinin çok daha esnek, pürüzsüz ve sıkı göründüğünü görebilirsin. Formülündeki düşük molekül ağırlıklı hyaluronik asit cilde yoğun nem vererek nem kaybını önlerken, agave maya özütü cildin daha sıkı görünmesini sağlıyor. Haftada birkaç kez sadece 5 dakika uygulayarak çok daha dolgun, esnek ve taze bir cilt görünümüne sahip olabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Vichy Liftactiv Specialist Peptit-C ve Glyco-C Ampuller

Vichy Liftactiv Specialist Peptit-C ve Glyco-C Ampuller

C vitamini ve glikolik asit içeren cilt bakım ampullerini kür olarak uygulamak da ciltte şaşırtıcı sonuçlar sağlıyor. Vichy Liftactiv Specialist serisindeki Peptit-C ve Glyco-C ampulleri, kırışıklık ve leke konusunda son derece başarılılar. Vichy Liftactiv Specialist Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampuller, 10 gün boyunca sabah akşam kullanıldığında kolajen kaybı kaynaklı kırışıklık görünümünü fark edilir bir şekilde azaltıyor. Vichy Liftactiv Specialist Glyco-C ise, yine kolajen kaybı kaynaklı leke görünümünü azaltma konusunda çok başarılı. Bu cilt bakım ampullerini daha yakından incelediğimiz makaleyi incelemek istersen, buraya tıklayabilirsin.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap