1 Dakikanı Ayır ve Sokak Tacizine Dur de!

Cilt Nemlendirme

Kışın Kuruyan Cildini Canlandırmanın 6 Yolu

3 dk.
Kışın Kuruyan Cildini Canlandırmanın 6 Yolu
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Hepimizin bildiği gibi, kış ayları cildimiz için biraz zorluk çıkartabiliyor. Sıcaklıklar düştüğünde, sert ve kuru hava koşulları başladığında cildimiz de bu durumdan etkileniyor. Özellikle kurumaya eğilimli ciltlerin bu durumdan etkilenmemesi için ekstra koruma sağlamamız gerekiyor. Peki ne yapmalıyız? Kış aylarında kuruyan cildimizi canlandırmak için hangi ürünlerle, nasıl bir bakım yapmalıyız? Sana yardımcı olmak için süper bir rehber hazırladık; hemen incelemeye ne dersin? :)

1.Canlı ve ferah bir cilt için nemlendirici kullan

Canlı ve ferah bir cilt için nemlendirici kullan

Cildinin farklı ihtiyaçları olacağı için kış aylarında nemi cildine hapsedecek, farklı bir nemlendiriciye sahip olmalısın. Özellikle kullandığın ürünlerin içeriklerine dikkat ederek cildini yoğun şekilde nemlendirecek içeriklerin yer almasına önem vermelisin. Örneğin, sudaki ağırlığının 1000 katına kadar nemi cilde hapsetme özelliğiyle biline Hyaluronik Asit içeriğine sahip ürünleri tercih edebilirsin.

Son dönemde bizim en çok kullandığımız ve deneyenlerin de bir daha vazgeçemediği Garnier Hyaluronik Aloe Jel de kullanabileceğin başlıca nemlendiricilerden. Hyaluronik Asit ve Aloe Vera içeren formülü ile cildimizi yoğun şekilde nemlendiriyor, jel dokusuyla bu nemlendiriciyi kullandıktan sonra cildimiz ferahlıyor, rahatlıyor. Yağlı his bırakmadan cildimizi nemlendirmesi de cabası!

Ürünü burada inceleyebilirsin

2.Cildini hem içeriden hem de dışarıdan nemlendir

Cildini hem içeriden hem de dışarıdan nemlendir

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi cildimizi bu dönemde yoğun şekilde nemlendirmemiz çok önemli. Ancak aynı şekilde cildini dışarıdan da nemlendirmeyi asla unutmamalısın. Kış aylarının kuru soğuğu, hem cildimizdeki hem de vücudumuzdaki suyu, nemi azaltabiliyor. Bu nedenle günlük sıvı tüketimini arttırman oldukça önemli. Bol bol su içerek ve sıvı açısından zengin sebzeleri, meyveleri tüketerek içeriden de cildini nemlendirmeyi ihmal etmemelisin.

3.Sıcak su kullanma

Sıcak su kullanma

Biliyoruz, kış aylarında sıcacık bir duş almak iyi geliyor. Ancak çok sıcak suyla yıkanmanın cildimiz için aslında birçok zararı bulunuyor. Uzun süre sıcak suya maruz kalan cildimiz tahriş olabiliyor, kuruyor, hassaslaşıyor. Özellikle yüzünü yıkarken, cildinin günlük temizliğini yaparken sıcak su kullanıyorsan bu alışkanlığından bir an önce vazgeçmeni öneririz. Bunun yerine, yüzünü her zaman ılık suyla yıkamalısın. Duş sırasında da mümkün olduğunda ılık su tercih etmeli, sonrasında nemlendirici kullanmayı unutmamalısın.

4.Hava nemlendirici kullan

Hava nemlendirici kullan

Kışın evlerimizdeki kaloriferler ve ısıtıcılar, evimizin havasının daha kuru olmasına neden olabiliyor. Bu nedenle de cildimiz kuruyabiliyor. Evindeki havayı daha nemli hale getirmek için hava nemlendiricileri kullanabilirsin. Özellikle geceleri, cildimizin nemli kalmasına yardımcı olan bu hava nemlendirici aletler, cildimizin kurumasına da engel olabiliyor.

5.Cilt temizleme ürünlerine dikkat!

Cilt temizleme ürünlerine dikkat!

Cildini temizlemek, günlük temizliğini yapmak için kullandığın ürünlerin seçimi konusunda da dikkatli olmanı öneririz. Cildin zaten kışın etkilerinden dolayı nem eksikliği yaşıyorken bir de cildinin kurumasına neden olacak, sert temizleyiciler kullanarak daha da kurumasına neden olmamalısın. Bu nedenle de cildini kurutmadan temizleyecek, Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli’ni sana tavsiye ederiz.

Cildini kurutmadan temizleyen bu temizleme jeli, makyaj kalıntılarından, kirden, yağdan arındırırken gözeneklerin de sıkılaşmasına destek oluyor. Günlük olarak kullanarak cildinin tazelenmesini, ferahlamasını, temizlenmesini sağlayabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

6.Nemlendirici maske kullan

Nemlendirici maske kullan

Düzenli olarak cildini nemlendirsen de, cildinin nemini kaybetmemesi için elinden geleni yapsan da, cildin ekstra neme ihtiyaç duyabilir. Bunu da nemlendirici maskelerle kolayca sağlayabilirsin. Kuru ve solgun ciltler için bizim tavsiyemiz Garnier Süt Bombası Besleyici Kağıt Yüz Maskesi. Hyaluronik Asit ve Hindistan Cevizi Sütü içeren formülüyle cildi yoğun şekilde besliyor ve parlaklık veriyor. Sen de kuru cilt tipine sahipsen bu yüz maskesini deneyerek, ışıltılı bir cilt görünümüne kavuşabilirsin.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap