Cilt Kuruluğu

Kışın Cildinin Kurumasını Nasıl Engelleyebilirsin?

4 dk.
Kışın Cildinin Kurumasını Nasıl Engelleyebilirsin?
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

Kış aylarında havanın soğuması ile birlikte cildinin kuruması ve pul pul dökülmesi kaçınılmaz olabilir. Kış mevsiminde cildinin kurumasına neden olan diğer etkenlerin başında iç mekanlardaki sıcaklık da eklenebilir. Sürekli sıcak havanın dolaştığı kapalı alanda cildin daha hızlı kuruyabilir. 

Cildinin kuruduğunu hissettiğin kış günlerinde cildini nemlendirmek için birkaç küçük değişiklik yapabilirsin. Kışın cildinde oluşan kuruluğun önüne geçmek ve sıcak kapalı mekanlarda cildini nemlendirmek için hangi adımları takip edeceğini anlatıyoruz. Kış rutinine yeni cilt bakım ürünlerini ekleyerek cildine güzellik yapmalısın. 

Ev tipi hava nemlendiricilerinden edin

Ev tipi hava nemlendiricilerinden edin

Kapalı mekanı ısıtan klimalar ve radyatörler havadaki nemin azalmasına yol açıyor. Odada nem eksikliğini tamamlamak için hava nemlendiricisi almanı öneririz. Minik hava nemlendiricisini gittiğin odaya taşıyabilir ve iş yerine götürebilirsin. 

Evde havanın kuruduğunu hissediyor ve bunun ilk işaretlerini vücudunda görüyorsan hemen vücut nemlendiricilerine sarılmalısın. İlk uygulamadan itibaren cildi nemlendiren ve cilt bariyerini güçlendiren La Roche Posay Lipikar Baume AP+M kış mevsiminde cildinin yumuşacık görünmesine yardımcı olur. Kuruma ve çatlamaya eğilimli olan cildini yatıştırarak cildini rahatlatır ve kaşınma hissini azaltır. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Buhar maskesi yap

Buhar maskesi yap

Evde yapılan klasik buhar maskeleri cildinin daha çok kurumasına yol açabilir fakat merak etme sana harika bir buhar maskesi önerimiz olacak. Cildini nemlendirmek istediğin günlerde sıcak suyun içinde birkaç damla aromatik yağlardan damlatarak cildinin kurumasına engel olabilirsin. Cildini nemlendiren lavanta yağı evde SPA deneyimi için harika olacak.

Buhar maskesinden sonra cildini nemlendirmek için Kiehl's Ultra Facial Cream kullanabilirsin. En zor hava koşullarında bile 24 saat boyunca nemlendiren etkili Kiehl's krem, kış soğuklarına karşı yüzünü nemlendirerek kuruluk izlerini siler. Formülündeki buzul Glikoproteini ve Skualan yağı cildinin nemlendirirken aynı zamanda serbest radikallere karşı da koruma sağlar. Kış soğuklarında cildinin kurumasını engellemek için sabah ve akşam günde iki kere cildine Ultra Facial Cream uygulamalısın. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Seramidlerden destek al

Seramidlerden

Kış soğuklarından en çok etkilenen bölgeler genellikle vücudumuz ve ellerimiz oluyor. Kış aylarında vücut nemlendiricisine daha çok ihtiyacımız olmasına rağmen daha az kullanıyoruz. Bu yanlış alışkanlığın önüne geçmek için her banyo sonrası vücudunu ve ellerini nemlendirmelisin.

Vücut nemlendiricisi önerisi arayanlar için CeraVe Nemlendirici'yi öneririz. Formülündeki 3 temel seramid (seramid 1, 3 ve 6-II) cilt bariyerinin güçlenmesine yardımcı oluyor. Cildimizde doğal olarak bulunan seramidler azaldığında vücutta kuruluk oluşabilir. Bunun önüne geçmek için CeraVe kremin içeriğindeki seramidlerden destek alabilirsin. Ellerini ve vücudunu nemlendirmek için çantana da CeraVe nemlendirici eklemeyi unutma. Soğuktan etkilendiğin ve cildinin kuruduğunu düşündüğün anlarda nemlendirici krem sürerek cilt bariyerini güçlendirebilirsin.

Yüz spreyi ile yenilen

Yüz spreyi ile yenilen

Kış günlerinde cildinin kuruduğunu, sertleştiğini veya gerildiğini hissedebilirsin. Günün her anında yaşayabileceğin bu his seni hazırlıksız yakalayabilir. Bu nedenle çantana mutlaka yüz spreyi eklemeni öneririz. 

Biz yaz kış demeden her mevsim yanımızda Lancome Rose Milk Mist Ferahlatıcı Ve Nemlendirici Yüz Misti taşıyoruz. Lancome yüz spreyi, Hyalüronik asit, gül suyu, Akasya balı ve tatlı badem yağı içeriyor. Cildin yumuşamasını ve anında rahatlamasını sağlayan bu yüz spreyi, kurutucu kış soğuklarından sonra cildine çok iyi gelecek. Durulamaya gerektirmeyen yüz spreyini ihtiyaç duydukça cildine sıkabilirsin. 

Ferahlatıcı yüz maskesi kullan

Ferahlatıcı yüz maskesi kullan

Garnier Nem Bombası Ferahlatıcı Kağıt Yüz Maskesi, cildini ferahlatır ve nemlenmesine yardımcı olur. Soğuk havanın getirdiği kuruluk ve çatlama sorununu engeller ve cildini yumuşatır. Yeşil çay özü, hyaluronik asit ve nemlendirici serum içeren Garnier kağıt maske, cildinin bir haftalık serum ihtiyacı ile eş değerdir. Gözenek görünümünün azalmasına ve cildinin ferahlamasına yardımcı olan kağıt maskeyi haftada 2-3 kere uygulamanı öneririz.

Cildi çok kuru olanlar için ise Garnier Süt Bombası Maske Badem Sütü öneriyoruz. Kuru ciltlere uygun olan Garnier maske, Hyaluronik Asit ve badem sütü içeren formülüyle cildi yoğun şekilde besler ve onarır. Kış aylarının getirdiği solgun görünümün azalmasına yardımcı olur ve cildine parlaklık kazandırır. Cildinin ihtiyacına en uygun olan kağıt maskeyi seç ve soğuk günlerin cildini kurutmasına engel ol.

Cilt bakım yağları ile tanış

Cilt bakım yağları ile tanış

Cilt bakım yağları, cildine adeta nemi kilitleyerek yüzünün daha uzun süre nemli görünmesine yardımcı oluyor. Bize göre en iyi cilt bakım yağlarından beri Kiehl's Midnight Recovery Concentrate Bakım İksiri. 

Kiehl's cilt bakım yağı, %99.8 oranında temel ve botanik yağlardan oluşan bitkisel konsantreye sahip. Bu değerli içerik cildin gece onarılma ve yenilenme sürecini destekleyerek sabah daha taze ve nemli cilde uyanmana yardımcı oluyor. Kış aylarında kuruyan cildinde daha belirgin yorgunluk izleri ve ince kırışıklıklar oluşabilir. Midnight Recovery Concentrate, cildine derinlemesine bakım yaparak daha aydınlık ve dinlenmiş uyanmana yardımcı oluyor. Cildindeki yorgunluk izlerini silerek cildini canlandırıyor. 

Kış bakımı için serum önerisi

Kış bakımı için serum önerisi

Kuruyan ve donuk görünmeye başlayan cildin için zengin konsantre formüllere sahip olan bir serum kullanmaya başlamalısın. La Roche Posay Hyalu B5 Serum, cildinin daha dolgun ve canlı görünmesine yardımcı oluyor. Soğuk günlerin getirdiği matlığı siler ve yerine daha ışıltılı ve sıkı bir cilt yaratır. İki çeşit Hyalüronik Asit, Vitamin B5 ve Madecassoside içeren formülüyle cilt bariyerinin onarılmasını sağlıyor ve cildindeki ince kırışıkları hedef alıyor. Kış döneminde cildinde daha hızlı yaşlanma belirtilerinin oluştuğunu düşünüyorsan serum kullanma zamanı geldi demektir. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap