1 Dakikanı Ayır ve Sokak Tacizine Dur de!

Ciltte Kızarıklık

Kış Soğuklarına Karşı Cilt Yatıştırıcı Önlemler

2 dk.
Kış Soğuklarına Karşı Cilt Yatıştırıcı Önlemler
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Soğuk havada daha da kuruyan ve kızaran ciltler için yatıştırıcı önlemleri bir araya getirdik!

Soğuk hava demek, cildin gittikçe daha çok kuruması, rahatsızlık hissi oluşması ve kızarması demek. Eğer kış aylarında cildin ekstra hassaslaşıyorsa, cilt yatıştırıcı ürünlerle cilt bakım rutinini güncelleyebilirsin. Peki bunu nasıl yapmalısın? İşte karşında adım adım, kış soğuklarında cilt yatıştırıcı önlemler!

Centella Asiatica = Kurtarıcı

Centella Asiatica = Kurtarıcı

Cildinin rahatlamasını ve yatışmasını istiyorsan kullanabileceğin en iyi içeriklerden biri Centella Asiatica. Madecasosside olarak da bilinen bu içerik, cildi yatıştırma konusunda son derece etkili.

Bizim soğuk kış günlerinde kuruyarak gerilen ve hassaslaşan cildimizi temizlemek için kullandığımız Kiehl’s Centella Sensitive Facial Cleanser, rahatlamış, yatışmış ve iyi bir şekilde temizlenmiş bir cilde sahip olmamızı sağlıyor. pH dengeli formülü sayesinde, cildi nazik bir şekilde temizliyor ve sonrasında cildimiz yatışmış oluyor.

Tonik ile yatıştır

Tonik ile yatıştır

Cildini temizledikten sonra, tamamen arındırmak ve gözenek içindeki kalıntıları da temizlemek için tonik adımına geçebilirsin. Cildinin yatışmasını sağlamak için yine en çok işe yarayan diğer bir içerik ise Calendula yani Kadife Çiçeği.

Kiehl’s Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner, kadife çiçeği yaprakları içeren formülü sayesinde cildi harika bir şekilde yatıştırıyor. Alkol de içermediği için cildi çok nazik bir şekilde arındırıyor, rahatlamasını sağlıyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cilt yatıştırıcı serum

Cilt yatıştırıcı serum

Cildi yatıştırma özelliği bulanan serumlar da, kış soğuklarında çok işe yarıyor. Bitkisel içerikli bu serumlar, cildin zorlu kış şartlarından arınıp yatışmasına ve rahat bir nefes almasına yardımcı oluyor. Kiehl’s Cannabis Sativa Seed Oil Herbal Concentrate Serum’u, formülündeki kenevir tohumu yağı ve kekik otu yağı sayesinde cildi yatıştırmaya yardımcı oluyor. Özellikle cilt kusurlarında etkili olan bu serum, düzenli olarak kullanıldığında cildin kendini koruma özelliğinin artmasını da sağlıyor. Resmen bir kış soğuğu kalkanı!

Cilt güçlendiren nemlendiriciler

Cilt güçlendiren nemlendiriciler

Kış soğuğunda cildini iyi bir şekilde nemlendirmenin ne kadar büyük bir değişikliğe yol açacağını bilmelisin. Üstelik hem cildini yatıştıracak hem de güçlendirecek bir nemlendirici, çok fark yaratabilir.

Kiehl’sın Calendula Serum-Infused Water Cream nemlendiricisi, kadife çiçeği özü içeren su bazlı formülü sayesinde ciltteki rahatsızlık hissini azaltıyor, cilt tonunun daha eşit görünmesini, aydınlanmasını ve nemlenmesini sağlıyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Geceleri cildini onar

Geceleri cildini onar

Gelelim cilt yatıştırma yolculuğumuzdaki son adıma: Gece bakımı! Cilt onarıcı yüz serumları, gece boyunca cildinini yenilemeye yardımcı olurlar. Bizim favorimiz olan Kiehl's Midnight Recovery Concentrate Serum, %99.8 oranında temel ve botanik yağlardan oluşan formülüyle cildi gece boyunca harika bir şekilde onarıyor ve cilt bariyerini güçlendirmek için çalışıyor. Cilt bariyeri güçlenince de soğuk gibi zorlu şartlara daha dayanıklı hale geliyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap