Cilt Bakımı

Kış Dosyası: Pratik Kış Cilt Bakımı Rutini

2 dk.
Kış Dosyası: Pratik Kış Cilt Bakımı Rutini
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Soğuk havalar geldi bile! Yoksa sen hala yazdan kalma cilt bakım rutinine mi devam ediyorsun? Hava şartları farklı olduğu için ve cildimiz de bu durumdan farklı şekillerde etkilendiği için her mevsim, cilt bakım rutinlerimizde farklılıklar yapmamız gerekir. Sen de kış boyunca canlı ve parlak görünen cildinle göz kamaştırmak istiyorsan tam göre önerilerimiz var! İşte kış için pratik cilt bakım rutini önerimiz! :)

Kış aylarında cilt bakımı nasıl olmalı?

Kış aylarında cilt bakımı nasıl olmalı?

Kış aylarında soğuk ve kuru hava nedeniyle cildimiz ihtiyacı olan nemi kaybedebiliyor. İşte bu da cildimizin cansız görünmesine neden olabiliyor. Cildimize nem desteği sağlamak için ise kullandığımız cilt bakım ürünlerinin içeriklerine oldukça dikkat etmemiz gerekiyor. Hyalüronik asit gibi, cildimize yoğun nem sağlayan içeriklere sahip cilt bakım ürünlerini kullanarak hem cildimizi nemlendirebilir hem de cildimizin çok daha canlı bir görünüme kavuşmasını sağlayabiliriz.

Kış Cilt Bakım Rutini:

Gelelim kış aylarında cildimize nasıl nem bakımı yapabileceğimize! Aşağıdaki adımları takip ederek susayan cildini nemlendirebilirsin! :)

1.Cilt Temizliği

Cilt Temizliği

Her zaman olduğu gibi kış bakım rutininde de işe cilt temizliği ile başlıyoruz! Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, kışın cildimiz nem kaybı yaşadığı için mutlaka cildimizi nazikçe ve en önemlisi de kurutmadan temizleyebilecek cilt temizleyicileri kullanmalıyız. Bu konudaki bizim favorilerimizden biri Garnier Hyaluronik Aloe serisinin Temizleme Jeli ve Toniği.

hyaluronik aloe jel

%96 doğal kaynaklı içeriklere sahip Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli ve Hyaluronik Aloe Tonik, adlarından da anlaşıldığı gibi Hyaluronik Asit ve Aloe Vera içeriyor. Her ikisi de hem kiri, hem de makyaj kalıntılarını temizliyor. Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli’nin en sevdiğimiz özelliği cildimizi kurutmadan temizlemesi. Cildimizi bu jel ile temizledikten sonra ferahlıyor, tazeleniyor!

Bakım rutininde ise önce cildini temizleyici jel ile arındırabilirsin. Sonrasında da toniği pamuk yardımıyla yüzüne ve boynuna uygulayabilirsin. İşte cilt temizliğini yapmak bu kadar pratik! :)

Ürünü burada inceleyebilirsin

2.Nemlendirme adımı

Nemlendirme adımı

Nem, nem, nem! Her mevsim olduğu gibi kışın da cildimizin neme ihtiyacı var. Hatta her zamankinden daha çok ihtiyacı var.  İşte bu nedenle cildimizi günlük olarak nemlendirmeli, nem ihtiyacını karşılamalıyız.

Bizim her mevsim vazgeçilmez nemlendiricimiz ise Garnier Hyaluronik Aloe Jel! Doğal kaynaklı Aloe Vera ve Hyaluronik Asit içeren bu nemlendirici, ferahlatıcı jel dokusu, güçlü içerikleriyle cildimizi nemlendirirken dolgunlaştırıyor. Hem sabah hem de akşam bakım rutinimizde kullanarak canlı ve parlak cilt görünümüne ulaşabiliyoruz!

Ürünü burada inceleyebilirsin

3.Olmazsa olmaz: Nem maskesi

Garnier Hyaluronik Aloe Tazeleyici Kağıt Yüz Maskesi

Cildimize yoğun nem sağlayarak canlı bir görünüm elde etmek söz konusu olduğunda en büyük yardımcılarımızdan biri de kağıt yüz maskeleri! Özellikle cildimize yoğun şekilde nem kazandırmak, kuruluk hissinin azalmasına destek olmak için Garnier Hyaluronik Aloe Tazeleyici Kağıt Yüz Maskesi favorimiz! Cildimizi anında ferahlatıyor, daha yatışmış hissediyoruz ve uygulama sonrasında cildimiz daha dinlenmiş görünüyor. Daha ne olsun? :)

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap