Cilt Bakımı

Kış Dosyası: Evde Cilt Bakımı Tüyoları

3 dk.
Kış Dosyası: Evde Cilt Bakımı Tüyoları
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Kış severler burada mı? Karlar altında yürüyüşler yapmak, yürüyüş sonrasında evde sıcacık kahveler, çaylar içmek, yumuşacık kazaklar giymek… Tüm bunlar kulağına harika geliyorsa sen de bir kış seversin demektir. Tabii bu harika özelliklerinin dışında kış mevsiminin, sert ve kuru hava şartlarından cildimizin kurumasına neden olduğu da bir gerçek. Hatta bu durum, dışarı çıkmadığımız, zamanımızın çoğunu evde geçirdiğimiz bugünlerde bile geçerli…

Peki neler yapmalı? İşte cildinin kış boyunca sağlıklı ve canlı görünmesi için evde uygulayabileceğin cilt bakımı ipuçları!

Kış boyunca dolgun, nemli bir cilt için:

Kış boyunca dolgun, nemli bir cilt için:

Kış boyunca cildimiz soğuk havadan dolayı kuruyor. Ancak şu sıralar pek dışarıya çıkmasak da cildimizin kuruduğunu fark ediyoruz. İşte bunun nedeni de kaloriferler. Evin içerisindeki kuru hava nedeniyle de cildimiz kuruyabiliyor. Bu nedenle önerimiz, hava nemlendiricisi kullanman yönünde. Tabii ki atman gereken en önemli adım ise düzenli olarak nemlendirici krem kullanmak!

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Krem

Cilt tipin ne olursa olsun, hyaluronik asit içeren nemlendiricini gündüz ve gece cilt bakım rutininin bir parçası haline getirerek cildine nem verebilirsin. Cildimizin hem dolgun hem de nemli olması için bizim favori nemlendiricilerimizden biri L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Krem! Yüksek moleküler ve mikro moleküler olmak üzere 2 çeşit Hyaluronik Asit içeren Hyaluron Uzmanı’nın gündüz kremini sabah rutinimizde, gece kremini de akşam bakım rutinimizde kullanarak cildimizi nemlendiriyoruz ve dolgun görünmesine destek oluyoruz. :)

Ürünü burada inceleyebilirsin

Temizlenmiş, arınmış bir cilt için:

Temizlenmiş, arınmış bir cilt için:

Hangi cilt tipine sahip olursan ol, cilt bakımı rutininin ilk adımı yüzünü temizlemek olmalı. Özellikle kış aylarında cildimiz biraz daha solgun görünebilir. İşte bu noktada cildine detoks etkisi sağlayan ürünleri tercih edebilirsin. Mesela yüz temizleme jelleri ve detoks maskeleri bu konudaki en büyük yardımcılarımızdan!

saf kil detoks

3 saf kil ve kömür içeren L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Jeli cildimizi temizliyor, detoks etkisi sağlıyor. Özellikle cildimizi kurutmayan jel dokusuyla cilt yüzeyindeki kiri en etkili şekilde temizliyor. Aynı zamanda haftada 2 kez L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesi’ni de kullanmayı unutmuyoruz. İçerisindeki 3 saf kil, kirleri ve pürüzleri mıknatıs gibi çeken kömür ile birleşiyor ve cildimizin sağlıklı ışıltısı açığa çıkıyor! Kremsi yapısı ise cildimizi kurutmadan detoks etkisi sağlıyor. Daha ne olsun? :)

Leke ve kırışıklık görünümüne özel bakım:

 L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Leke ve Kırışıklık Karşıtı Bakım GKF 20

Kış aylarında bulutlu, neredeyse hiç güneş ışığının olmadığı günlerde bile, bu ışınların cildimize zarar verebileceğini biliyor muydun? Lekelere, kırışıklıklara neden olabilen güneşin zararlı ışınlarına karşı cildini koruma altına almak için sana önerimiz L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Leke ve Kırışıklık Karşıtı Bakım GKF 20. Kırışıklık görünümü, cilt dokusunda bozulma, UV kaynaklı leke gibi sorunlara etki eden bu kremi gündüz bakım rutinine ekleyerek cildini koruma altına alabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Beslenmiş, ışıltılı bir cilt görünümü için:

L’Oréal Paris Mucizevi Yağ

Kış aylarında cildimiz ışıltısını kaybedebiliyor. İşte bu ışıltı kaybını önlemek için cildimizi besleyen, ışıltı verip rahatlatan yüz yağlarını tercih ediyoruz. Favorimiz ise L’Oréal Paris Mucizevi Yağ! 8 temel yağın harmanından oluşan bu yüz bakım yağı, cildimizi pürüzsüzleştiriyor ve daha ışıltılı, canlı görünmesini sağlıyor. İster tek başına, istersen de nemlendirici öncesinde kullanarak cildine rahatlık hissi verebilirsin.

Bakımlı bir göz çevresi için:

 L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi

Göz çevremiz, cildimizin diğer bölgelerine göre daha hassastır ve bu da bu bölgedeki cildin çok daha kuru olduğu anlamına gelir. Bu nedenle hangi mevsimde olursak olalım, göz çevremizin bakımına özen göstermeyi unutmamalıyız. L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi, yaz-kış kullandığımız ve en sevdiğimiz göz kremlerinin başında geliyor.

Yüksek moleküler ve mikro moleküler Hyaluronik Asitin yüksek konsantrasyonu ile güçlendirilmiş bu göz kremi, göz çevremizi derinlemesine nemlendirerek pürüzsüzleştiriyor. Aynı zamanda yağlı his bırakmayan hafif bir dokuya da sahip. Her gün, göz çevremize ve göz kapaklarımıza uygulamayı asla ihmal etmiyoruz. :)

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap