Cilt Nemlendirme

Kış Cilt Bakımı: Soğuğa Karşı Cildini Nasıl Korumalısın?

3 dk.
Kış Cilt Bakımı: Soğuğa Karşı Cildini Nasıl Korumalısın?
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

Soğuk kış günleri cildimizin en büyük düşmanlarından biri. Özellikle kuru soğuk diye tabir ettiğimiz o soğuk günlerde cildimiz önemli derecede hasar alabiliyor. Kış mevsimini cildinde hasar bırakmadan atlatabilirsen pürüzsüz cildinin keyfini yılın geri kalan günlerinde sürebilirsin. Peki, kış mevsiminden cildini nasıl koruyabilirsin? Daha doğrusu kışın hangi cilt bakım ürünleriyle cildini nemlendirerek yumuşatabileceğini anlatıyoruz. 

Cildini yatıştır

Cildini yatıştır

Soğuk havada cildimiz kuruma eğiliminde olabilir. Kuruyan cildimiz daha hızlı hassaslaşabilir ve cilt yüzeyi nem kaybettiği için sertleşir. Bu nedenle kış aylarında cildini rahatlatan ve cildinin yumuşamasını sağlayan ürünler kullanmalısın. 

Kış mevsiminde biz cildimizi soğuklardan korumak için La Roche Posay Toleriane Sensetive Bakım Kremi'ni kullanıyoruz. 48 saat boyunca cildi nemlendirme özelliği olan bu nemlendirici krem formülündeki gliserin, seramid ve B3 vitamini sayesinde cildi besleyerek kış aylarından korunmasını sağlıyor. Cilt bariyerini koruyan ve ciltteki hassasiyetleri yatıştıran bu kremi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere sürebilirsin. Kış aylarında cildinin soğuklardan etkilenmemesi için La Roche Posay Toleriane ailesindeki Caring Wash yüz yıkama jelini de bakım rutinine ekleyebilirsin. Kış aylarında cildini kurutmayan, hassaslaştırmayan ve gerginlik hissi yaratmayan yüz yıkama jeli kullanmak cildine iyi gelecek. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cilt bakımını mevsime göre yenile

Cilt bakımını mevsime göre yenile

Soğuk günlerde cilt bakımını yeniden gözden geçir. Aynaya baktığında cildinde kuruluk, matlık ve solgun bir görünüm görüyorsan cilt bakımındaki bazı ürünleri değiştirme zamanı geldi demektir. Kış aylarında biz her zaman cilt temizleme ürünlerinde değişiklik yapıyoruz. Yüz yıkama jelleri ve makyaj temizleme ürünlerini değiştirerek daha nem sağlayan ürünlere doğru yönelmelisin.

Bize göre kış mevsimine en uygun, cildi kurutmadan temizleyen yüz yıkama jellerinden biri L'Oreal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Jeli! Cildi yumuşatan ve formülündeki değerli çiçekler sayesinde ciltte ferah bir his bırakan bu yüz yıkama jeli, cildinin derinlemesine temizlenmesini sağlayacak. Kış mevsiminde hassaslaşan cildini rahatlatarak temizlemek için L'Oreal Paris Değerli Çiçekler Hassas Ciltler için Temizleme Sütü kullanabilirsin. Makyaj temizlemek için kış aylarında biz hep bu temizleme sütünü kullanıyoruz. Gül ve yasemin özleri sayesinde cildi rahatlatan ve yumuşacık yapan bu bakım sütü, cildimizin kış soğuklarına rağmen kadifemsi görünmesini sağlıyor. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cildini onar

Cildini onar

Cildini soğuklara karşı hazırlamak veya soğukların yarattığı hassasiyeti azaltmak için yoğun bir şekilde nemlendirmelisin. Peki ama nasıl? Kış mevsiminde klasik nemlendiriciler cildin için yeterli olmayabilir. Bu nedenle nemlendirme etkisi uzun süren kremlere yönelmelisin.

Cildimizin yoğun neme ihtiyacı olduğu dönemlerde biz her zaman CeraVe Yüz Kremi'ni kullanıyoruz. CeraVe Yüz Kremi'nin kontrollü salınım teknolojisi sayesinde cildinde gün boyu nemlendirme etkisini hissedebilirsin. Kremin formülündeki seramid ve hyaluronik asit de cildini onararak kış soğuklarına karşı cildinin kurumasına engel olur. 

Editörün önerisi: Kış aylarında yüzün kadar ellerini de soğuklardan korumalısın. Aşırı soğuklara karşı koyamayan hassas eller kuruyarak çatlamaya başlayabilir. Bunun önüne geçmek için CeraVe El Kremi'nin onarıcı özelliğinden yardım almalısın. Çantana el kremini at ve ihtiyaç duydukça el kremiyle hassas ellerinin yumuşamasını sağla.

Cildini besle

Cildini besle

Soğuklarda cildinin ihtiyacı olan nemi ve mineralleri sağlamak için kağıt maskelerden yardım alabilirsin. Garnier Nem Bombası Kağıt Maske Nar Özü, yoğun nemlendirme etkisi olan en en çok tercih edilen kağıt maskelerin başında geliyor. Maskenin formülünde bulunan konsantre formülde nar özü, hyaluronik asit ve nemlendirici serum bulunuyor. Kağıt maske, soğuk günlerde matlaşan cildine parlaklık kazandırır ve ışıltı verir. Cildine ekstra nem kazandırmak için kağıt maske uygulamasından sonra kalan ürünü cildine iyice yedirerek uygulamalısın. İhtiyaç duydukça Garnier Nem Bombası Koruyucu Nemlendirici Spreyi cildine sıkarak anında nemlendirme etkisi görebilirsin. Biz kış aylarında nemlendirici spreyi çantamızdan çıkarmıyoruz. Soğuk havalarda ferahlamak ve anında daha ışıltılı görünmek için daha kolay bir yol henüz keşfetmedik. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap