Kırışıklık

Kırışıklık Karşıtı Kremler En Doğru Şekilde Nasıl Uygulanır?

3 dk.
Kırışıklık Karşıtı Kremler En Doğru Şekilde Nasıl Uygulanır?
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Yaş almanın etkilerinden olan kırışıklıklar, gittikçe daha fazla belirgin olmaya başladıkça çoğumuzun aklında aynı soru beliriyor: Acaba kremlerimi yanlış şekilde mi uyguluyorum? Kullandığımız kırışıklık karşıtı bakım ürünlerinin içerisinde aktif içerikler yer alıyor. Bu aktif içeriklerden en yüksek etkiyi alabilmek için de bakım ürünlerinin doğru ve düzenli şekilde uygulanması gerekiyor.

Sen de kırışıklık karşıtı kremlerini en doğru şekilde nasıl, ne zaman kullanman gerektiğini merak ediyorsan doğru yerdesin! Tam sana göre önerilerimiz var. :)

Kırışıklık karşıtı kremleri ne zaman kullanmalı?

Kırışıklık karşıtı kremleri ne zaman kullanmalı

Kırışıklık karşıtı kremleri, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere uygulamamız gerekiyor. Aynı zamanda kırışıklık karşıtı bir kremin etkisini en üst düzeye çıkarmak istiyorsan, başka herhangi bir ürünü uygulamadan önce ürünün iyice emilmesi için yeterince zaman vermelisin. Ardından diğer ürünleri kullanabilirsin.

Bununla beraber, kullandığın kırışıklık karşıtı bakımın içeriği de ne zaman kullanman gerektiği hakkında belirleyici bir etkendir. Örneğin Glikolik Asit gibi cildin güneşe karşı hassasiyetinin artmasına neden olabilecek bir içeriğe sahip cilt bakım ürünü kullanıyorsan, bu ürünü gece uygulayıp, sabah rutininde de mutlaka en az 15 SPF içeren bir güneş koruyucu kullanmalısın.

Editörün Favorisi

L'Oréal Paris Revitalift Lazer X3 7 Günlük Kür Peeling Etkili Ampul

Son dönemde Glikolik Asit içeren L'Oréal Paris Revitalift Lazer X3 7 Günlük Kür Peeling Etkili Ampul favorilerimizden! Cildin daha aydınlık, daha pürüzsüz görünmesine, leke görünümünün azalmasına destek olan bu cilt bakım ampulleri, yenilenmiş bir cilt görünümü sağlıyor. Aynı zamanda ince çizgilerin de görünümünün azalmasına yardımcı oluyor.

 L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Leke ve Kırışıklık Karşıtı Bakım GKF 20

Bu cilt bakım ampulünü gece bakım rutinimizde kullanıyoruz. Sabah ise L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Leke ve Kırışıklık Karşıtı Bakım GKF 20 kullanıyoruz. SPF 20 özelliği ile cilt yüzeyinde hasara neden olan UVB ışınlarını engelliyor. Cilde derinlemesine nüfuz eden, ciltte lekelere ve pigmentasyona neden olan UVA ışınlarına karşı da koruma sağlıyor. Sabah rutinimizde, güneşe çıkmadan önce temizlenmiş yüzümüze uyguluyoruz ve cildimizi koruma altına alıyoruz. :)

Ürünü burada inceleyebilirsin

Kırışıklık karşıtı kremler nasıl kullanılır?

Kırışıklık karşıtı kremler nasıl kullanılır

“Kırışık karşıtı krem nasıl sürülür?” sorusu bize en çok gelen sorulardan biri. Tabii ki bu ürünlerden en yüksek faydayı alabilmen için, sana adım adım bir rehber hazırladık. Hadi adımlara geçelim! :)

1.Adım:

kırışıklık karşıtı krem nasıl sürülür

Özellikle olgunlaştıkça cildimize daha nazik davranmalıyız. Cildimiz zamanla bir hafıza geliştirir. Yani ne kadar çok çekilirse veya sıkıştırılırsa, o bölgelerdeki kırışma olasılığı da o kadar yüksektir. Bu nedenle kırışıklık karşıtı kremini uygularken olabildiğince nazik davranmalısın.

Bir miktar kremi, parmak uçlarınla, dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulamalısın. Yukarıdaki görseldeki okları takip ederek ve daima yukarıya doğru dairesel hareketlerle uygulayabilirsin.

2.Adım

Kremin yüzüne eşit şekilde dağıldığından da emin olmalısın. Alnına, kaşlarının arasına, çenene, yanaklarına, özellikle mimik çizgilerinin olduğu kısımlara yoğunlaşarak uygulayabilirsin.

3.Adım:

Kremini yüzüne uygularken, boynuna da hafifçe masaj yaparak uygulayabilirsin. Böylece boyun kırışıklıklarına da engel olabilirsin.

Editörün Favorisi

revitalift lazer krem

Kırışıklık karşıtı kremler arasında bizim her zaman kullandığımız, vazgeçilmezlerimizden olan L'Oréal Paris Revitalift Lazer X3  Yoğun Yaşlanma Karşıtı Kremler, kırışıklıkları azaltıp cilt dokusunun düzelmesine destek oluyor. Hem gece hem de gündüz rutini için ayrı kremi olan bu seri, kırışıklık görünümünü azaltmaya destek olan Hyaluronik Asit ve yüz hatlarının yeniden şekillenmesine yardımcı olan konsantre Pro-Xylane içeriyor. Böylece cildimiz daha sıkı, daha pürüzsüz görünüyor! :)

Ne kadar kırışıklık karşıtı krem kullanmalı?

Kırışıklık karşıtı krem kullanımında bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta da, ne kadar miktar uygulanması gerektiğidir. Genelde bezelye büyüklüğünde krem yeterli olacaktır.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap