Sağlıklı Beslenme

Kefirin Faydaları Nelerdir?

3 dk.
Kefirin Faydaları Nelerdir?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Kefir içeceği marketlerde yeni yeni yaygınlaşmaya başlasa da aslında Kafkasya'da uzun yıllardır tüketilen bir sağlık deposu! Fermente süt ürünleri arasında en sağlıklılarından biri olarak gösterilen kefir, bağışıklık sisteminin en yakın dostu. Metabolizmayı çalıştıran ve sindirim sistemini destekleyen kefiri tek başına içebileceğin gibi smoothie ve kahvaltı kaselerine de ekleyebilirsin. 

Kefirin faydaları sadece bunlarla sınırlı değil! Kefir içmek cilt güzelliği için de oldukça yararlı. Kefirin faydaları cilt bakımı dünyası tarafından da keşfedilmiş olsa gerek, birçok dünya markası artık cilt bakım ürünlerinde doğal probiyotik içeriğine yer veriyor. Sen de cildine kefirin faydalarını yansıtmak ve cilt bakımına yeni doğal içerikler eklemek için kefiri yakından tanımaya başlamalısın. 

Kefirin sağlığımıza faydaları nelerdir?

Kefirin sağlığımıza faydaları nelerdir?
  • Sindirim sistemini destekleyerek ishal, kabızlık ve emilim bozuklukları gibi sorunların azalmasına yardımcı olur. 
  • Kefir içmek uzun süreli tokluk hissiyatı yaratır ve kan şekerinin daha yavaş yükselmesini sağlar.
  • Kefirin içeriğindeki laktik asit bakterileri ve mayalar kötü kolesterolün azalmasına destek olur. 
  • Probiyotik içeren besinler vücudu kalp ve damar hastalıklarına karşı korur. 
  • Kefirin zengin besin değeri bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlıyor. 
  • Kefirin içeriğindeki kalsiyum kemik sağlığımızı korur ve kemiklerin güçlenmesini sağlar.

Kefirin cilde faydaları nelerdir?

Hücre yenilenmesini destekler

Hücre yenilenmesini destekler

Kefir inek, keçi veya koyun sütünün kefir mayasıyla fermente olmasıyla oluşan sağlıklı bir içecek. Kefirin bu kadar faydalı olmasını birincil sebebi içeriğindeki probiyotikler. 

Kefirin içinde yer alan probiyotikler cilt hücrelerinin daha hızlı yenilenmesine destek oluyor ve cilde hızlı bir şekilde gençlik etkisi kazandırıyor. Evde kefir maskesi yapmak ile zaman kaybetmek istemiyorsan probiyotik içeren bakım serumlarıyla da cildinin yenilenmesini sağlayabilirsin. Mikrobiyom bilimi ve probiyotik türevleriyle zenginleştirilen Lancome Advanced Génifique Serum sadece 7 günde cildinin daha ışıltılı ve aydınlık görünmesini sağlıyor. Aydınlatıcı, pürüzsüzleştirici ve onarıcı etkileri olan bu serumu sabah ve akşam günde iki kere temiz cildine uygulayabilirsin. Lancome serumu istersen makyaj altı bazı olarak da kullanmak serbest! 

Cilt mikrobiyomu nedir?: Cilt bakımının en son keşiflerinden biri olan mikrobiyom, mikroorganizmaların meydana getirdiği cilt sağlığı için oldukça faydalı bir ekosistem! Dengeli bir mikrobiyoma sahip olmak cildinin daha sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor ve cildinin sıkılığını destekliyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cildi canlandırır ve parlaklık kazandırır

Cildi canlandırır ve parlaklık kazandırır

Kefirin içeriğindeki probiyotikler cildinin daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Evde kefir maskesi yapanlar, yüzün eskisinden daha aydınlık ve pürüzsüz göründüğünü söylüyorlar. Bunun nedenlerinden biri de kefirin içeriğindeki E vitamini. Cildin nemlenmesini ve daha yumuşak görünmesini sağlayan E vitamini, aynı zamanda cildi onararak cildin beslenmesini sağlar. 

Probiyotik kremi önerisi isteyenler için Vichy Slow Age Probiyotik Türevi İçeren Bakım Kremi'ni tavsiye ederiz. Cildine daha parlak bir görünüm kazandırırken, çevresel faktörlerin cildini yaşlandırmasını da kontrol altına alan bu nemlendirici kısa zamanda en sevdiğin cilt bakım ürünlerinden biri olacak! Hyalüronik Asit ve gliserin içeren Vichy nemlendirici krem cilde yoğun nem veriyor ve cildin kurumasına engel oluyor. Formülündeki probiyotik türevi Bifidus sayesinde cilt bariyeri fonksiyonların güçlenecek ve cildinin nem oranı artacak. Düzenli kefir tüketmenin yanında probiyotik içeren kremler kullanmak cildinin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cildini onarır

Cildini onarır

Kefirin cilde en büyük yararlarından biri onarıcı gücü! Böylece cildimizde hassasiyet hissettiğimiz, cildimizi sakinleştirmek ve yatıştırmak için kefirin gücünden yararlanabiliyoruz. 

Cildinde oluşan kaşıntı, kuruluk gibi hassasiyet durumlarında cildini hızlıca yatıştırmak için La Roche Posay Lipikar Baume AP+M onarıcı kremden yardım alabilirsin. Mikrobiyom biliminden faydalanan bu krem, Aqua Posae Filiformis içeren formülü çok kuru ciltler için yatışma hissi sağlıyor. La Roche Posay kremin içindeki Niacinamide ve Shea Yağı da cildindeki kaşıntı hissinin yatışmasına ve cildini derinlemesine nemlenmesine yardımcı oluyor. Cildi anında yatıştıran ve kuruluk hissini en aza indiren bu kremi günlük bakım kremlerin arasına eklemeni öneririz.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap