Cilt Bakımı

Kaş alma sonrasında cilt bakımı nasıl olmalı?

3 dk.
Kaş alma sonrasında cilt bakımı nasıl olmalı?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Kaşlarını evde aldıktan veya kuaförde aldırdıktan sonra kaşlarının etrafında kızarıklık oluyor değil mi? Gözlerin yaşarıyor, cildin hassaslaşıyor hatta karıncalanma bile hissediyorsun. Kaşlarını aldıktan sonra sivilcesi çıkan arkadaşlarımız dahi var!

Kaş alımı sonrasında ortaya çıkan bu işaretlerin hepsi aslında cildinin alarma geçtiğini gösteriyor. Kaş çevresinde oluşan bu hassasiyeti yatıştırmak ve gün boyu kıpkırmızı kaşlarla gezmemek için sana harika kaş bakım önerilerimiz olacak. 

Kaşlarını duştan sonra al

Kaşlarını duştan sonra al

Kaşlarını aldıktan sonra deride kızarıklık oluşmasının sebebi aslında kıl köklerinin hassaslaşması ve dolayısıyla o bölgedeki kan akışının hızlanması. 

Sıcak bir duş aldıktan sonra kıl kökleri ve cildindeki gözenekler rahatlayacağı için kaşlarını almak çok daha rahat olacak. Böylece kaşlarını aldıktan sonra cildinde yoğun bir kızarıklık ve hassasiyet oluşmaz. Aynı tekniği ağda, epilasyon gibi uygulamalarda da kullanmalısın. 

Kaşlarını kuaförde aldırıyorsan:

Kaşlarını kuaförde aldırıyorsan

Kaşlarını dışarıda veya kuaförde aldırıyorsan hijyen konusunda çok dikkatli olmalısın. Kullanılan cımbız, kaş makası gibi aletlerin temiz olduğuna emin ol. Çünkü kaş alma sırasında kaşların kanayabilir, buradan enfeksiyon kapabilirsin.

Kaş aldırmak için kuaföre giderken mutlaka çantana tonik ekle. Kaşlarını aldırdıktan sonra toniğini bir pamuğa dök ve kaşlarını temizle. Tonik kullanmak hem kaşlarını nemlendirecek hem de anti bakteriyel özelliği sayesinde buradaki olası enfeksiyonu önlemeye yardımcı olacak. 

Kaş aldıktan sonra sivilce çıkmaması için:

Kaş aldıktan sonra sivilce çıkmaması için

Hassas bir cildin varsa kaşlarını aldırdıktan sonra sivilce çıkması kaçınılmaz olaiblir. Özellikle ağda ile kaşlarını alıyorsan! Ağda sonrası sivilce çıkmaması için ilk olarak cildindeki ağdayı hızlıca temizlemelisin. Ağdayı kaşlarında uzun süre tutma.

Kaş alımı bittikten sonra cildini rahatlatmak ve cilt bakımı yapmak için Kiehl's Cannabis Sativa Seed Oil Herbal Concentrate Serum kullanabilirsin. Formülünde kenevir tohumu yağı ve kekik otu yağın içeren bu serum, cildin ihtiyacı olan nemi sağlar, kaş alımı sonrası hassaslaşan cildi yatıştırır. Kaşlarını aldıktan sonra eline 2-3 damla Kiehl's serumu damlat ve tampon hareketlerle kaşlarının etrafına uygula. Kaşlarını aldıktan sonra dışarı çıkmak istediğin günlerde Kiehl's Cannabis Sativa Seed Oil Herbal Concentrate Serum'u kullanarak yüzündeki kızarıklığı hızlıca yatıştırabilirsin. Aynı adımı bıyık aldıktan sonra sivilce çıkmaması için de uygulamalısın. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cildini sakinleştir

Cildini sakinleştir

Kaşlarını aldıktan sonra cildinde kaşıntı, kızarıklık hatta cilt yüzeyinde pütürleşme görülebilir. Açık tenliler bu konuda daha şanssız. Açık tenliler kaş aldırdıktan sonra cilt yüzeyindeki bu işaretler çok daha belirgin oluyor. Kaşlarını dışarıda aldıran açık tenli kadınlar neredeyse yüzlerini gizleyerek eve gitmek zorunda kalıyor. Neyse artık kaşlarını alan herkes için harika bir çözüm bulduk!

Garnier Nem Bombası Dinlendirici Kağıt Yüz Maskesi, içeriğindeki papatya özleri ve Hyaluronik Asit sayesinde cildi sakinleştiriyor ve rahatlamasını sağlıyor. Kaş alımı sonrası hassaslaşan ve rahatsızlık hisseden cildimizi nemlendirmeye yardımcı olan Garnier kağıt maske, yüzümüzdeki kızarıklığı alıp götürüyor. Biz bu maskeyi ihtiyacımıza göre hem evde hem de kuaförde kullanabiliyoruz. Sen de kaşlarını aldıktan sonra cildine bakım yapmak için papatya özlerinden yardım almalısın. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap