Sağlıklı Beslenme

Karpuzun Faydaları Nelerdir? Karpuzun Cilt Güzelliğine Etkisi!

2 dk.
Karpuzun Faydaları Nelerdir? Karpuzun Cilt Güzelliğine Etkisi!
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Karpuzu kim sevmez ki? Yazın en sevdiğimiz meyvesi olan karpuz sadece bizi serinletmekle kalmıyor cildimizi de şımartıyor. Yazın cildinin daha nemli ve fresh göründüğünü düşünüyorsan bunda karpuzun da etkisi olabilir. 

Bazıları için sadece su ve şeker olarak görülse de aslında karpuz vücudumuz ve cildimiz için çok faydalı! Cilt güzelliğine düşkün olanlar eminiz karpuz sezonunun açılmasını dört gözle bekliyordur. Karpuzun cilde faydalarını ve karpuzun etkilerini anlatıyoruz. 

Vücudun nemlenmesine yardımcı olur

Vücudun nemlenmesine yardımcı olur

Karpuzun %92'sinin su olduğunu biliyor muydun? Karpuz yemek, vücudun ihtiyacı olan nemi sağlıyor ve vücut ısısın dengelenmesine yardımcı oluyor. Yaz sıcakları seni bunalttığı zaman bir dilim karpuz yiyerek vücudunu nemlendirebilir ve susuzluğunu giderebilirsin. 

Sıcak günlerde terlemek ve su kaybetmek cildinin kurumasına neden olabiliyor. Sen fark etmeden sıcak hava cildini kurutuyor ve pul pul dökülmesine neden oluyor. Bu dönemde karpuz yemek cildinin yenilenmesini ve nemlenmesine yardımcı olur. 

Karpuzun faydalarını yoğun bir şekilde cildine aktarmak için seni Garnier Hyaluronik Asit Sıkılaştırıcı Ampul Kağıt Maske ile tanışmaya davet ediyoruz. Sadece 5 dakika içinde pürüzsüz ve canlı gösteren bu kağıt maske, cildi sıkılaştırmaya yardımcı oluyor. Garnier karpuzlu kağıt maskenin içeriğindeki %1 hyaluronik asit ve karpuz özü cildini yoğun bir şekilde nemlendirerek aydınlık gösteriyor, tazelenmesini sağlıyor. Sadece 5 dakikada flaş etki görmek ve cildine hızlı bir şekilde bakım yapmak istiyorsan Garnier ampul kağıt maskeleri kullanmaya başlamalısın. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Tazelenmiş bir his verir

Tazelenmiş bir his verir

Karpuzun içeriğindeki düşük kalori oranı sayesinde diyet yapanların favorisi meyvesi olmaya hak kazanıyor! Karpuz yemek bir yandan seni serinletiyor, bir yandan da sağlıklı beslenmeni destekliyor. Süper besin olarak bilinen karpuz formülündeki C, A, B1 ve B6 vitaminleri günlük vitamin ihtiyaçlarını karşılar ve kan basıncını dengeliyor. Bu nedenle karpuzu yaz detoks içeceklerin içinde bol bol görebilirsin. 

Cildine tazelenmiş bir görünüm elde etmek, daha sağlıklı ve aydınlık görünmesini sağlamak için Garnier Hyaluronik asit Ampul Kağıt Maske'yi kullanabilirsin. Formülündeki %1 hyaluronik asit ve karpuz özleri sayesinde 5 dakikada cilde pürüzsüz ve canlı bir etki veren bu kağıt maske, ciltte tam anlamıyla tazelenmiş bir etki yaratıyor. Tıpkı yazın sıcağında buz gibi karpuz yemek gibi!

Cildi daha aydınlık gösterir

Cildi daha aydınlık gösterir

Karpuz yedikçe cildinin daha aydınlık ve parlak göründüğünü fark ediyor musun? Garnier Hyaluronik Asit Ampul Kağıt Yüz Maskesi, formülündeki dermo aktif içerikler sayesinde sadece 5 dakikada süper hızlı etki ederek cildin aydınlanmasına, sıkılaşmasına, canlı ve pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap