Cilt Temizleme

Karma Ciltler İçin En İyi Maske Önerileri

4 dk.
Karma Ciltler İçin En İyi Maske Önerileri
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Karma cilt tipi her ne kadar bakımı kolay görünse de aslında oldukça hassastır. Karma ciltlerde yüzün farklı bölgesinde farklı cilt tipi oluşumları görünebilir. Örneğin, yağlı T bölgesi ve kuru yanaklar gibi. Bu gibi durumlarda karma ciltlere uygun olan cilt bakım ürünleri kullanarak cilt tipini dengeleyebilirsin.

Bizim en sevdiğimiz karma ciltler için maskelerini seninle paylaşmak istiyoruz: Son zamanlarda deneyip çok memnun kaldığımız bu maskeler sayesinde cildindeki parlama azalacak, cildin daha sağlıklı, temiz görünecek!

L'Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske

L'Oréal Paris Saf Kil Maskesi

Son zamanlarda kil maskesinin ne kadar popüler olduğunu görüyorsun değil mi? Aslında kil maskesi, cilt temizliği için kullanılan en doğal ve en eski yöntemlerden biridir. Kil maskesi, siyah nokta temizliği, gözenek temizliği ve cilt yağını dengelemek amacıyla kullanılıyor. 

Karma cilde sahip olanların kil maskesi yaparken dikkat etmesi gereken birkaç nokta var. Kil maskesini yüzünün sadece yağlı, gözeneklerinin yoğun olduğu, siyah noktalarının olduğu bölgeye uygulamalısın. Genellikle karma ciltlilerde bu bölge T bölgesi yani alın ve burun hattında yoğunlaşıyor. Bazı kişilerde yağlı ve siyah noktalı çene görünümü de oluşabilir. 

Kil maskesi önerisi: Bizim en sevdiğimiz kil maskesi kuşkusuz L'Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maskesi. 3 saf kilin birleşiminden oluşan bu kil maskesi, cildini fazla yağdan arındırır, siyah nokta görünümünü azaltır ve gözeneklerini sıkılaştırır. Ve bunların hepsini yüzünü kurutmadan yapar! Eğer sen de siyah nokta ve gözeneklerinde etkili sonuçlar ortaya çıkaracak bir maske arıyorsan L'Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske ile tanışmalısın. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

L’Oréal Paris Saf Kil Eşitleyici Maske

L’Oréal Paris Saf Kil Eşitleyici Maske

Yüzünün yağlı ve siyah noktalarının yoğun olduğu bölgesine kil maskesini uyguladın, peki ya yüzün geri kalanı? Yanakların ve yüzünün dış kenarlarının temizlenmeye ve aydınlanmaya ihtiyacı var. Özellikle cildinde renk eşitsizliği varsa senin için harika bir maske önerimiz olacak. 

L’Oréal Paris Saf Kil Eşitleyici Maske, yüzündeki renk eşitsizliğini düzenler ve cildine aydınlanmış bir görünüm sağlar. İçeriğindeki Yuzu limonu özü sayesinde cildinde renk eşitliği sağlayan bu maske aynı zamanda cildinin derinlemesine temizlenmesine yardımcı oluyor. Cildimizin durumuna göre haftada bir veya iki kere olmak üzere T bölgesine saf kil maskesi siyah nokta karşıtı maske, renk eşitsizliğinin oluştuğu bölgeye ise saf kil eşitleyici maske uyguluyoruz. Sonuç mu? Sonuca bayılmasak sana bunu tavsiye etmezdik :)

Garnier Saf Kömür Siyah Kağıt Yüz Maskesi

Gözeneklerin ve siyah noktalarına başına bela olduysa seni bu dertten kurtaracak bir kağıt maske önerimiz olacak. Gözeneklerinin sıkılaşmasına yardımcı olan, siyah noktaları azaltan ve aynı zamanda yoğun nem veren bu maskeyi hemen denemelisin. Bahsettiğimiz ürün tabii ki Garnier Saf Kömür Gözenek Sıkılaştırıcı Kağıt Maske.

Kağıt maskeler arasında favorimiz olan Garnier Saf Kömür maskesinin en sevdiğimiz yanı, formülündeki saf kömür, LHA ve siyah çay yaprağı ile cildimizdeki siyah noktalara karşı savaş açarken aynı zamanda hyaluronik asit içeriği ile cildi kurutmuyor aksine cilde yoğun nem sağlayarak yumuşacık görünmesine yardımcı oluyor. Yani tam da karma cildin ihtiyacı olan maske. Tek seferlik kullanılan bir kağıt maske, bir haftalık serum uygulamasına eşit miktarda nemlendirme ve arındırma etkisine sahip. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Kiehl's Rare Earth Deep Pore Cleansing Mask

Gözeneklerimize zamanla dolan yağ, kir ve makyaj artıkları cildimizi olduğundan daha donuk gösterir. Cildimiz matlaşır ve solgun görünmeye başlar. Eğer sen de cildinin donuk görünmesinden şikayetçiysen Kiehl's Rare Earth Deep Pore Cleansing maskeyi kullanmanın vakti gelmiş demektir.

Karma ciltlere uygun olan bu maskenin içeriğinde Amazon beyaz kili bulunuyor. Bu değerli kil içeriği sayesinde Kiehl's maskeyi kullandıkça gözeneklerinin sıkılaştığını, cildinin daha aydınlık ve parlak göründüğünü fark edeceksin. Kiehl's Rare Earth Deep Pore Cleansing maskeyi düzenli olarak haftada bir kere kullanmalısın. İlk kullanımdan itibaren cildindeki yağ oranının dengelendiğini ve cildinin daha sıkı göründüğünü fark edeceksin. 

SkinCeuticals Clarifying Clay Masque

SkinCeuticals Clarifying Clay Masque

Karma cildin için arındırıcı ve sakinleştirici maske zamanı geldi! Karma cilde sahip olanlar cilt lekelerine iyi gelecek, cildi yatıştıracak ve büyük gözenek sorununu çözecek en iyi maske arayışındaysa onlar için SkinCeuticals Clarifying Clay Masque öneriyoruz. 

Skin Ceuticals maske, içeriğindeki kil ve meyve asitleri sayesinde hem gözeneklerini hem de cilt lekelerini hedefliyor. Bu kil maskesi, gözeneklerinde biriken yağı temizlerken içeriğindeki meyve asidi sayesinde cilt lekelerinde hafif bir soyulma görebilirsin. Düzenli olarak bu maskeyi kullandığında cildindeki lekelerin daha az belirgin olduğunu ve cilt renginin eşitlendiğini görürsün. Aynı zamanda maskenin içeriğindeki mineraller ve bitkisel özler cildini yatıştırır, nemlendirir ve daha taze görünmesini sağlıyor 

Senin kullandığın karma cilt maskeleri neler? Kullandığın cilt maskelerini bizimle paylaşmayı unutma!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap