Güneş Koruması

Kalıcı Bronzluğun Bilmen Gereken Tüyoları

4 dk.
Kalıcı Bronzluğun Bilmen Gereken Tüyoları
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Bronz teninin güzelliğini yaz bitene kadar korumanın altın kuralları neler biliyor musun? Biz, senin için araştırdık!

Yaz mevsimi demek deniz, kum, güneş ve tabii ki bronzluk demek! Bronz tende giyilen kıyafetler de cilde uygulanan makyaj da bir başka oluyor. Ancak, bazen ten rengi hızla açılıp eski haline geri dönebiliyor. Tatil dönüşü senin de hızla ten rengin açılıyorsa bize bir kulak ver. Tenindeki kalıcı bronzluğu tüm yaz boyunca koruyabilmenin püf noktalarını açıklıyoruz. Bu tüyolar sayesinde bize minnettar kalacaksın. 😊

Kalıcı Bronzluk İçin Ne Yapmalı?

Güneş sonrası bronzluğun kalıcı olması için uyman gereken bir dizi kural mevcut. Bunları aşağıda senin için listeledik;

1. Güneşten Korunarak Bronzlaş

1. Güneşten Korunarak Bronzlaş

Evet evet. Yanlış duymadın. Cildini güneşten koruyarak bronzlaşmalısın. Bunun için UVA ve UVB filtrelerine sahip bir güneş kremi kullanmanı tavsiye ediyoruz. Bu sayede cildini hem olası güneş lekeleri ve zararlı ışınlardan koruyacak hem de cildini ideal bir bronzluk seviyesine ulaştıracaksın. Üstelik, güneş kremi ile cildini bronzlaştırdığında cildinde kuruluk yaşamayacağın için derideki soyulmaların da minimum oranda olacaktır.

Editörün önerisi: Ciltte ideal bronzluğu yakalamamızı sağlayan bizim en favori güneş kremimiz Vichy Ideal Soleil SPF 30 Bronzlaştırıcı Güneş Koruyucu Sprey. Vichy mineral termal suyu ve beta karoten içeren sıvı formdaki su gibi hafif güneş koruyucusu, SPF 30 koruma faktörüne sahip. UVA ve UVB ışınlarına karşı da mükemmel bir koruma sağlayan ürün, ciltte eşit şekilde dağılıyor. Cildin ışıldayan bronzluğunu ortaya çıkaran bu ürünle, cildinin ideal bronzluğunu yakalaman ve uzun süre koruman mümkün. Komedojenik olmayan bu bronzlaştırıcı güneş koruyucu sprey, cildini güneşten korurken kontrollü bronzluk sağlayacak.

Ürünü burada inceleyebilirsin

2. Güneş Sonrası Bakım Önemli

2. Güneş Sonrası Bakım Önemli

Bronz ten için ne yapmalıyız?” sorusunun bir diğer yanıtına, “after sun bakım ürünleri kullanmalısın.” şeklinde cevap vermek istiyoruz. Güneş bakımında mutlaka yer vermen gereken bir adım olan after sun bakım ürünleri, bronzluğunun kalıcılığını artırmaya yardımcı olan bazı bileşenleri içerir. Ayrıca cildini nemli tutmak ve kızaran cildi rahatlatmak üzere cilde nem kazandıran bazı doğal yağlar ve özler de barındırması sayesinde cildindeki pigmentler uzun süre korunmuş olur. Bu nedenle sen sen ol, güneş sonrası bakım ürünlerini yabana atma! 😉

Editörün önerisi: Güneş sonrası cildimize uygulamayı en sevdiğimiz üründen sana da kısaca bahsetmek istiyoruz. Lancôme Soleil Bronzer After Sun Milk, güneş sonrası cildimizi harika bir şekilde nemlendiriyor. İçerisinde argan, monoi ve yaban gülü yağları yer alan bu güneş sütü, hızlı emilen formülüyle ciltte yapışkan bir his bırakmıyor. Bronzluğumuzu harika şekilde korumayı başardığımız bu ürün, aynı zamanda güneşte fazla kaldığımız zamanlarda da müthiş bir rahatlama etkisi yaratıyor. E daha ne olsun? 😊 Bizim son derece memnun kaldığımız bu ürünü senin de seveceğinden eminiz.

Ürünü burada inceleyebilirsin

3. Cildini Sıklıkla Nemlendir

3. Cildini Sıklıkla Nemlendir

Kalıcı bronzluk için cildini nemlendirmen önemli. Her ne kadar güneş sonrası bakım ürünlerini kullanmış olsan da tatilinin bitiminde tüm vücudunu sıklıkla nemlendirmen gerekiyor. Bu sayede cildinde olası bir kuruluğun önüne geçmiş olacak ve soyulmanı engelleyeceksin. Ayrıca cildindeki kaşıntıyı da nemlendirici krem uygulaması ile rahatlatabileceğini hatırlatmak istiyoruz.

Editörün önerisi: 24 saat boyunca ciltte nemlendirme etkisiyle güneş görmüş cilt için daha iyisini düşünemediğimiz CeraVe Nemlendirici Krem ile tanışmalısın. 3 temel seramid ve hyaluronik asit ile zenginleştirilen bu nemlendirici krem, koruyucu cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı oluyor. Cildimize uyguladığımız ilk andan itibaren yoğun nemlendirme etkisini hissettiğimiz ürün, ayrıca yağlı his de bırakmıyor. Parfüm içermeyen formülü ile hassas ciltler için de son derece uygun olan ve hem yüz hem de vücut için kullanıma uygun bu kremi, tatil dönüşünde her gün cildine uygulayabilirsin. Böylece bronz tenin her daim nemli kalacak ve bu sayede o mükemmel cilt tonun uzun süre korunmuş olacak. 😊

4. Güneşsiz bronzlaştırıcı kullan

Güneşsiz bronzlaştırıcı kullan

Artık güneşsiz bronzlaşmak mümkün, hem de %100 bitkisel kaynaklı bir şekilde! Nasıl mı? Garnier Ambre Solaire Güneşsiz Bronzlaştırıcı, ciltte doğal ve ışıltılı görünen bir bronzluk için %100 bitkisel kaynaklı bronzlaştırıcı etken ile zenginleştirildi! İlk şeffaf dokulu güneşsiz bronzlaştırıcı köpük, %92 doğal kaynaklı içeriklere sahiptir. 

Garnier Güneşsiz Bronzlaştırıcı, Hindistan cevizi suyu içeren formülü 1 haftaya kadar süren doğal görünümlü bir bronzluk yaratıyor. Güneşlenmeye ve güneşin zararlı etkilerine maruz kalmaya gerek kalmadan bronzlaştırıcı köpüğü tüm vücuduna ve yüzüne uygulayabilirsin. Oldukça hızlı kuruyan bu köpük, mis gibi hindistan cevizi kokusuyla yaz kokusunu bir hafta boyunca bütün vücuduna yayacak. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap