Cilt Bakımı

Kahve Telvesi ile Yüz Maskesi Yapılır Mı?

3 dk.
Kahve Telvesi ile Yüz Maskesi Yapılır Mı?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Türk kahvesi içtikten sonra fal baktırmak için fincanı kapatanlardan mısın yoksa telveyi maske için ayıranlardan mısın? Türk kahvesinin telvesiyle maske yaptığını söyleyen o kadar çok arkadaşımız var ki! Biz de merak ettik ve kahve maskesinin faydalarını araştırmaya başladık. Kahve maskesi yüz için yapılan en eski maskelerden biri, peki gerçekten kahve maskesi faydalı mı? Elimizin altındaki bu değerli içeriği kaçırmak istemeyiz! Hemen Türk kahvesi maskesinin ne işe yaradığını anlatalım. 

Kahve maskesi ne işe yarar?

Kahve maskesi ne işe yarar?

Kahvenin cilde faydaları arasında en çok öne çıkan özelliği antioksidan içermesi. Bu nedenle cildini serbest radikallerden koruyor ve cildin gençleşmesine yardımcı oluyor. Minik kahve granülleri de cildinde peeling etkisi yaratarak cildini ölü deriden arındırır ve yüzün daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor.

Yaşlanma karşıtı kremlerin içeriğini inceliğinde kahveyi görmen çok normal. Çünkü kahvenin ciltte kırışıklık önleme özelliği bulunuyor. Kahvenin içeriğindeki kafein, cilt dokusunun iyileşmesini sağlarken ciltteki pürüzleri gideriyor ve cildin daha yumuşak görünmesini sağlıyor. Kafein aynı zamanda cildindeki yorgunluk izlerini azaltıyor, cildin şişkinliğini alıyor.

Kahve telvesi ile nasıl maske yapılır?

Kahve telvesi ile nasıl maske yapılır?

Evde kahve telvesiyle maske yaparken dikkat et. Kahve telvesi çok kalın olduğunda cildinde hasar bırakabilir ve cilt yüzeyini çizebilir. Ayrıca içtiğin kahvenin telvesiyle cildine peeling yapmak da ne kadar hijyenik olabilir, bilemedik! 

Kahve telvesini tek başına kullanmak yerine şeker, hindistan cevizi ve badem yağı gibi içeriklerle destekleyerek yüz maskesinden en iyi verimi alabilirsin. Kafein tek başına cildin için faydalı olabileceği gibi yüzünün pürüzsüz ve kusursuz görünmesi için yeterli değil. Evde kahve peelingi yapmak yerine güzellik marketlerde güvendiğin markaların kafein içeren yüz maskesi ve peelinglerine yönelebilirsin. Cilt bakım ürünleri dermotolojik testlerden geçtiği için alerji riski daha düşük ve yüz derisi gibi hassas bölgeler için daha uygun. 

En iyi kafein içeren yüz peelingi 

En iyi kafein içeren yüz peelingi

İlk denediğimiz andan itibaren elimizden düşüremediğimiz peelingi seninle tanıştıralım: L’Oréal Paris Yorgunluk Karşıtı Şeker Peelingi. İçeriğindeki tamamen doğal kaynaklı 3 şeker, kafein, hindistan cevizi yağı ve tatlı badem yağı L'Oréal peelingin cildimize bakım yapmasını sağlıyor. Loreal kahve peelingi, gözenekleri temizliyor, yüzdeki şişkinliğin inmesini sağlıyor ve yorgunluk izlerini ortadan kaldırıyor. Kahve çekirdeklerinin içindeki kafein, cildinin daha dinlenmiş görünmesine ve dinç görünmesini sağlıyor. Özellikle sabah duş aldıktan sonra bu peelingi yaptığında güne daha dinç ve enerjik başlayabiliyorsun. Peelingin içeriğindeki değerli yağlar, yüzün yumuşacık olmasına ve aydınlanmasına da yardımcı oluyor. 

Cildimveben editörleri olarak Türk kahvesinin telvesiyle peeling yapmak yerine L’Oréal Paris Yorgunluk Karşıtı Şeker Peelingi kullanarak daha etkili ve güvenli bir şekilde cilt bakımı yapabiliyoruz. Böylece kafeinin yanı sıra şeker ve değerli yağlar gibi cilde iyi gelen diğer içerikleri de cilt bakımında kullanmış oluyoruz. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

L’Oréal Paris Yorgunluk Karşıtı Şeker Peeling nasıl uygulanır?

L’Oréal Paris Yorgunluk Karşıtı Şeker Peeling nasıl uygulanır?

L’Oréal Paris Yorgunluk Karşıtı Şeker Peeling'i uygulamak çok kolay! Parmakların yardımıyla peelingi kuru cildine uygula ve yuvarlak hareketlerle cildine masaj yap. Peelingi tamamladıktan sonra ılık suyla yüzünü durula ve yumuşacık cildinin keyfini çıkarmaya başla. Peelingi, duş aldıktan sonra yaptığında etkisini daha çok göreceksin!

L'Oréal Şeker Peeling'i haftada 3 kere yapman yeterli olacak. Bu peelingi biz sadece yüzümüze değil dudaklarımıza da yapıyoruz. Kuruyan ve soyulan dudaklara peeling yapmak dudakların daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Dudaklarına peeling yaparken dilersen parmağınla veya diş fırçasıyla da masaj yaparak ölü derilerden arınabilirsin. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap