Güneş Koruması

İnceliyoruz: SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense Güneş Kremi

3 dk.
İnceliyoruz: SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense Güneş Kremi
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Cilt tonu eşitsizliğini gidermeye yardımcı olan, cilde aydınlık bir etki veren SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense Güneş Kremi’ni birlikte inceliyoruz!

Güneş ışınlarının cilt üzerindeki zararlı etkilerini eminiz ki biliyorsun ve güneş kremi uygulamadan güne başlamıyorsun. UV ışınlarının camlardan da girdiğini düşünürsek, sadece dışarı çıkarken değil, evde olduğun sürede de güneş kremi uygulamayı ihmal etmemelisin. Güneş ışınlarının erken yaşlanma etkilerinin başında, ciltte renk eşitsizliği ve koyu lekeler geliyor. İşte bu cilt sorununa engel olmak ve aynı zamanda da cildi güneşten korumak için, bu yazımızda SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense Güneş Kremi’ni birlikte inceliyoruz.

Editörün Notu: Cildin için hangi ürünü kullanman gerektiğini bilmiyor ve bu konuda bir yardım almak istiyorsan, evde kaldığımız bu dönemde SkinCeuticals profesyonel cilt bakım uzmanlarından Dijital Cilt Danışmanlığı alabilirsin. Tek yapman gereken skinceuticals.com.tr’den canlı destek ve canlı video destek hizmetinden yararlanmak için bir form doldurmak. Danışmanların dijital olarak verecekleri bu destekle, evden çıkmana gerek kalmadan cildin için doğru rutini belirleyebilirsin.

SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense Güneş Kremi

SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense Güneş Kremi

Güneş ışınlarının cilde ne kadar zarar verdiğini ve düzenli olarak güneş kremi kullanmanın önemini artık birçoğumuz biliyoruz. Güneş ışınlarının neden olduğu ince çizgiler, kırışıklıklar, koyu lekeler ve cilt tonu eşitsizliği gibi yaşlanma etkilerine engel olmak için, geniş spektrumlu, UVA ve UVB koruması olan güneş kremlerini tercih etmelisin.

Özellikle cilt tonu eşitsizliği ve koyu lekeler, güneşin cilde verdiği zararlı etkilerin başında geliyor. Bilinçsizce güneşlenmek dışında, şehir hayatında da hem UV ışınları hem de çevresel faktörler bir arada bu yaşlanma etkilerini oldukça hızlandırıyor. SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense Güneş Kremi, yüksek UVA ve UVB korumasının yanında, aynı zamanda cildi aydınlatma ve tonunu eşitleme özelliklerine sahip. Şimdi gel, cildi aydınlatma etkisi olan bu güneş kremini daha yakından inceleyelim.

SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense Güneş Kremi’nin Özellikleri

SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense Güneş Kremi’nin Özellikleri

Yaşlanma etkilerine bağlı olarak ciltte oluşan cilt tonu eşitsizliği, güneşin verdiği zararlarla birlikte düzeltmesi zor bir cilt problemine dönüşüyor. Peki bu sorun için ne yapabilirsin? Hem geniş spektrumlu bir güneş kremi kullanmayı alışkanlık haline getirmelisin. Bununla birlikte, traneksamik asit ve niasinamid gibi içerikler de cilt tonu eşitsizliğini giderme konusunda son derece faydalılar.

SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense Güneş Kremi, içeriğindeki SPF 50 güneş koruma faktörünün yanında, traneksamik asit, niasinamid ve mika içeren formülü ile cilt tonu eşitsizliğini azaltmaya, cilde daha aydınlık bir görünüm vermeye yardımcı oluyor. Eğer cildinde güneşten kaynaklanan renk eşitsizlikleri ve koyu lekeler varsa, bu güneş kremi işe cildini düzeltmeye başlayabilirsin.

SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense Güneş Kremi’nin formülünde, %1 oranındaki traneksamik asit, leke görünümünün yeniden oluşmasını engelleme özelliğine sahip. %2 oranındaki niasinamid ise ciltteki renk eşitsizliğini gidermeyi hedefliyor. Formüldeki bir diğer içerik olan Mika ise cilde ışıltılı ve aydınlık bir görünüm veriyor. Yapılan klinik çalışmalarda, SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense Güneş Kremi kullananların ciltlerinde 12 hafta sonunda koyu lekelerin azaldığı ve cildin daha ışıltılı göründüğü gözlemlenmiş.

SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Öncelikle güneş kremini, sabah cildini temizledikten ve nemlendirdikten sonra uygulamalısın. UVA ışınlarının camlardan geçerek, evde olsak bile cildimize ulaştığını unutmamalısın. SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense Güneş Kremi, tüm cilt tiplerinin kullanımı için son derece uygun. Yağlı his ve beyaz iz bırakmayan formülü, cilt tarafından hızlı bir şekilde emiliyor. Uyguladıktan sonra cildine vereceği aydınlık ve ışıltılı etkiyi çok seveceğine eminiz.

Cilt tonunu eşitlemek ve leke görünümünü azaltmak için, güneş kremi öncesi kapsamlı bir bakım yapmak ve daha etkili bir sonuç almak için SkinCeuticals Phloretin CF serumunu da rutinine dahil edebilirsin. Bu iki ürünü birlikte kullanarak, cildindeki renk eşitsizliğinden ve koyu leke görünümünden kurtulabilirsin.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap